Įtartinas vaizdo įrašas pasirodė balandžio 20 d. ukrainiečių įkurtoje „Facebook“ grupėje „Село Кінецьпіль.“ (liet. – „Kinetspilio kaimas“). Vos per kelias valandas įrašu pasidalino 9,4 tūkst. žmonių, jis patraukė ir Lietuvos socialinio tinklo vartotojų dėmesį.
Beveik 4 min. trukmės įraše rodomi kovos veiksmai – dronų smūgiais atakuojami tankai, sunaikinami sraigtasparniai ir iš jų su parašiutais iššokantys pilotai. Vaizdo įrašo komentare nurodoma, jog tai – vaizdai iš Charkivo.
Akylesni komentatoriai pastebėjo, kad įrašas nėra originalus, grafika primena populiariaus karinio simuliatoriaus „Arma 3“ grafiką. Atlikus atvirkštinę vaizdų paiešką paaiškėjo, jog taip ir yra – įraše užfiksuotas vaizdo žaidimo ekranas, o ne kova Charkive.
To paties vaizdo žaidimo kadrai jau ne pirmą kartą yra klaidingai susiejami su įvykiais Ukrainoje. Vasario 24 d. prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą socialinių tinklų grupėse paplito kitas panašus vaizdo siužetas iš to paties žaidimo, o juo pasidalinę asmenys tvirtino, kad tai – realūs vaizdai iš karo zonos.
Išvados
Vaizdo įraše matomi kadrai iš karinio taktinio šaudyklės vaizdo žaidimo „Arma 3“. Jie nėra susiję su realiu Ukrainoje vykstančiu karu.
- Šaltiniai
- Atvirkštinė vaizdų paieška
- ARMA 3
- Vaizdo žaidimo kadrus melagingai susiejo su įvykiais Ukrainoje