Portale pasidalinta americasfrontlinedoctors.org paskelbtu gydytojo Peterson Piere vaizdo įrašu, kuriame jis skelbia, kad skiepams atėjo laikas pasakyti „ne“. Jis ir išvardija tas 8, esą, svarbiausias priežastis, kodėl tėvai neturėtų skiepyti savo vaikų nuo COVID-19. Tačiau pažymėtina, jog gydytojas P. Piere yra ne pediatras, ne infektologas, ne imunologas, o dermatologas. Be to, savo vaizdo įraše jis tas svarbiausias priežastis dėsto nenurodydamas jokių šaltinių, kuriais remiasi.

COVID-19 gali pažeisti organus

Pirmoji priežastis, kodėl, esą, nereikėtų skiepyti vaikų nuo COVID-19, yra ta, jog „vaikai turi 99,997 proc. tikimybę visiškai pasveikti“. Tačiau tai nėra visiška tiesa. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, nuo pandemijos pradžios iki birželio pabaigos Lietuvoje COVID-19 liga tarp vaikų nuo 10 metų iki pilnametystės užregistruota apie 140 tūkst. kartų, įskaitant ir pakartotinius susirgimus, trys vaikai mirė. Kitaip tariant, išgyveno 99,9 proc. šios amžiaus grupės vaikų, tačiau teigti, kad absoliuti dauguma visiškai pasveiko – negalima.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų vaikų priėmimo skubios pagalbos skyriaus vaikų ligų gydytojos Sigitos Burokienės teigimu, dalis vaikų, persirgusių COVID-19 liga, nepriklausomai nuo ligos sunkumo, patiria ilgalaikį pokovidinį nuovargį, miego sutrikimus, jiems sunkiau susikaupti, skundžiasi galvos, sąnarių skausmu, užsitęsusiu kosuliu. Anot S. Burokienės. medicininėje praktikoje tai vadinama ilguoju COVID-19. Jeigu vaikui pasireiškė daugiasisteminis uždegiminis sindromas, organų pažeidimas gali būti ir negrįžtamas.

Antroji priežastis, kuria, esą, remiantis tėvai neturėtų skiepyti vaikų, yra įsitikinimas, jog skiepai vis dar yra eksperimentiniai. Tai – melas, nes skiepus nuo COVID-19, kuriais skiepijami vaikai tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse, yra pripažinusi Europos vaistų agentūra ir JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA).

Trečioji priežastis, kodėl vaikų, esą, nereikėtų skiepyti nuo koronaviruso yra ta, kad skiepai, neva, nesustabdo infekcijos ar perdavimo. Tačiau tiesa ta, jog skiepytis nuo COVID-19 ligos rekomenduojama todėl, kad būtų galima išvengti užsikrėtimo šia infekcija, tad skiepai tikrai stabdo jos plitimą.

Nusprendė skiepyti ir kūdikius

P. Pierre teigė, o laisvaslaikrastis šia informacija pasidalijo savo portale, jog „Niujorko valstijos sveikatos departamentas nustatė, kad po dviejų dozių veiksmingumas buvo 12 proc.“ Tai yra tiesa, tačiau ja manipuliuojama, nes nutylimos kitos svarbios detalės.

„The New York Times“ šiemet gegužę paskelbė straipsnį, kurį, beje, kaip savo teiginių šaltinį nurodo ir laisvaslaikrastis.lt. Šiame straipsnyje teigiama, kad „vienas Niujorko mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad 5–11 metų vaikams „Pfizer“ vakcinos veiksmingumas nuo infekcijos sumažėjo iki 12 procentų nuo 68 procentų per 28–34 dienas po antrosios dozės“. Tačiau pabrėžiama, kad tai tik įrodo, jog vaikams ypač reikalinga sustiprinamoji dozė, nes 5–11 metų vaikai gavo daug mažesnę pradinę dozę, nei vyresni vaikai ar suaugusieji.

„Pfizer-BioNTech“ klinikiniame tyrime, praėjus mėnesiui po revakcinacijos, vaikų antikūnų prieš pirminę viruso versiją padidėjo šešis kartus, palyginti su vienu mėnesiu po antrosios dozės gavimo. Trečioji dozė buvo sušvirkšta praėjus maždaug šešiems mėnesiams po antrosios dozės. Kitas tyrimas parodė, kad dvi „Pfizer“ dozės sumažino omikron infekcijos riziką 5–11 metų amžiaus vaikams 31 proc., o tarp 12–15 metų amžiaus – 59 proc.“, - teigiama „The New York Times“ straipsnyje.

Todėl ir kita laisvaslaikrastis.lt nurodoma priežastis, kodėl nereikia skiepyti vaikų, o ji yra ta, kad „atliekant stiprinamuosius tyrimus niekada nebuvo tiriamas veiksmingumas“, yra melas, nes vakcinų gamintojai atliko išsamius tyrimus apie sustiprinamosios dozės poveikį ir teikiamą apsaugą nuo koronaviruso.

Tarp priežasčių, kodėl nereikia skiepyti vaikų, nurodoma ir tai, kad „CDC (svarbiausia Amerikos sveikatos priežiūros institucija) jau pripažino, kad skiepyti vaikai turi didesnę tikimybę užsikrėsti COVID nei vaikai, kurie niekada nebuvo skiepyti“. Tačiau tai yra absoliutus melas, nes JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras niekada nepripažino tokio fakto. Priešingai – organizacijos nepriklausomų vakcinų ekspertų komitetas po dviejų dienų viešų susirinkimų birželį vienbalsiai nubalsavo, kad rekomenduotų skiepyti ir kūdikius nuo 6 mėnesių. Centro direktorė dr. Rochelle Walensky priėmė komiteto rekomendaciją ir suteikė galutinį leidimą. Organizacija pabrėžė, kad nors vaikai COVID-19 liga dažniausia serga lengviau nei suaugusieji, virusas gali kelti pavojų kai kurių vaikų gyvybei. Centro duomenimis, COVID-19 yra penkta pagrindinė vaikų nuo 1 iki 4 metų mirties priežastis, nuo 2020 m. sausio nuo koronaviruso JAV mirė daugiau nei 200 vaikų nuo 6 mėnesių iki 4 metų amžiaus.

Gąsdina širdies ligomis

Dar viena priežastis, kodėl, neva, tėvai neturėtų skiepyti savo vaikų nuo COVID-19, esą yra ta, jog skiepyti vaikai dažniau serga perikarditu, miokarditu ir hepatitu. Tačiau tekste tokio teiginio įrodymai nepateikiami. Tiesa, laisvaslaikrastis.lt pateikė nuorodas į du tyrimus, tačiau viename jų yra pateikti tik pasvarstymai, jog COVID-19 liga, bet ne vakcina, gali prisidėti, jog vaikai suserga ir hepatitu, o kitame tyrime apie vaikus nėra nė žodžio, nes tirti asmenys buvo 18–79 metų.

Patys vakcinos „Pfizer“ gamintojai nurodo, kad perikarditas ir miokarditas yra galimi labai reti šalutiniai vakcinos poveikiai tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tai reiškia, kad toks šalutinis poveikis pasireiškia ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 10 000 paskiepytųjų. Nurodoma, kad šios ligos dažnesnės po antrosios dozės ir dažniausiai pasireiškia per 14 dienų nuo pasiskiepijimo.

Paskutinė nurodoma priežastis, kodėl tėvai neturėtų savo vaikų skiepyti nuo koronaviruso yra ta, jog, esą, pačių vakcinos „Pfizer“ gamintojų duomenys, rodo, kad tikimybė mirti nuo skiepo yra 107 kartus didesnė nei užsikrėsti“. Tai yra absoliutus melas, o jį paneigti galima remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis.

Nurodoma, kad iki birželio 30 d. Lietuvos gyventojams yra suleista daugiau nei 4,4 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių, o Lietuvoje neužregistruota nė viena mirtis, kurią būtų sukėlęs būtent skiepas. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, kuri registruoja visus skiepų šalutinius poveikius, atstovė spaudai Aistė Tautvydienė „Melo detektoriui“ patvirtino, jog per visą vakcinacijos laikotarpį nuo 2020 metų gruodžio iki dabar gauti 35 pranešimai apie žmonių mirtis po vakcinacijos, tačiau nė vienu atveju priežastinis ryšys tarp vakcinos ir mirties nebuvo nustatytas.

Kitaip tariant, remiantis šiuo metu esančiais duomenimis, galima teigti, kad tikimybė mirti būtent nuo vakcinos yra lygi 0, o užsitrėsti koronavirusu – daug didesnė, nes Lietuvoje COVID-19 liga jau užsikrėtė ir persirgo daugiau nei 1,1 mln. žmonių. Nuo COVID-19 ligos Lietuvoje jau mirė daugiau nei 9 tūkst. žmonių, tarp jų yra šeši vaikai, iš kurių 3 – iki 9 metų.

Remiantis visais aukščiau išdėstytais faktais, „Melo detektorius“ konstatuoja, jog tėvams pateikiamos 8 svarbiausios priežastys, kodėl jie neturėtų skiepyti savo vaikų nuo koronaviruso, yra melagingos arba klaidinančios.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją