Socialiniuose tinkluose viena po kitos toliau liejasi melagingos žinutės apie vakcinų poveikį žmonių sveikatai. Pavyzdžiui, pastaruoju metu pasklido įrašai, kuriuose melagingai teigiama, kad dėl COVID-19 skiepų smarkiai išaugo mirtingumas dėl širdies priepuolių.
Esą tyrimas atskleidė stulbinantį 1236 proc. mirtingumo nuo širdies priepuolio padidėjimą tarp Kingo apygardos (JAV) gyventojų, kurie bent kartą buvo paskiepyti nuo COVID-19. Vis dėlto, „Melo detektorius“ aprašė, kodėl šiuo tyrimu, kuris nebuvo recenzuotas, tikėti negalima.
Be to, socialiniuose tinkluose išplito įrašas, kuriame melagingai teigiama, kad Vietname vakcinos net 300 proc. padidino autizmu sergančių mažųjų pacientų skaičių. „Melo detektorius“ aprašė, kad autizmas nėra susijęs su vakcinacija.
Socialiniuose tinkluose taip pat platinamas vaizdo įrašas, kuriuo bandoma įrodyti, jog politikai diskutuoja ir bando įteisinti vakcinas maisto produktuose.
Iš tikrųjų, „Melo detektorius“ aprašė, kad šis vaizdo įrašas išimtas iš konteksto. Jame JAV įstatymų leidėjas siūlo reglamentuoti vakcinas maiste kaip vaistus, nors pasaulyje dar niekur nėra prekiaujama vakcinuotais maisto produktais.
Internautai „atrado“ dar vieną vaistą nuo nepagydomų ligų – melagingai teigiama, kad nikotinas gali žymiai sumažinti COVID-19, Alzheimerio, Parkinsono, autizmo ligų riziką. „Melo detektorius“ išsiaiškino, kodėl ši informacija yra melaginga.
Galiausiai, socialiniuose tinkluose platinamas vaizdo įrašas, kuriame neva pateikiami įrodymai, kaip NASA iš tikrųjų vykdo misijas į Marsą. Anot internautų, NASA naudojasi atokios Kanados salos kraštovaizdžiu, kad sukurtų suklastotas Raudonosios planetos nuotraukas. „Melo detektorius“ paaiškino, kodėl internautų skleidžiama informacija yra melas.