„Agnė Bilotaitė, višta tu. Ne per pietus reikėjo aiškintis kas ko nepadarė, nes tada jau visi skaičiavo žalas. Bet bent 6.30 griebti tarnybų vadus už parankės ir drožti į LRT įspėti žmones! Ne tarnybos ar meteorologai kalti, kad pagal tavo įsakymų lentutes trūkus vieno metro greičio, pranešimų jie neišsiuntė, nes per 4 metus taip ir nesugebėjai (kaip ir kiti vaikministriai) valdyti ir suvokti savo srities.

Jeigu meteorologai dar iš vakaro pasakė kad bus 10 centimetrų lietaus į metrą, nors to nėra tavo lentelėse, tai ir arkliui aišku kad rytoj plauks visa Lietuva. Kiek neturėti nuovokos, empatijos, kad pražiopsoti ir nevaldyti tokių dalykų? Bent prieš rinkimus pavaidinant kad rūpinatės žmonių saugumu“, – emocingai rašė M. Varaška.

Visą vietos politiko įrašą galite skaityti čia:

Pats politikas yra išgarsėjęs ne vienoje istorijoje. Tarp jų ir savo paskyra „Tinderyje“.

Jis planavo dalyvauti prezidento rinkimuose, ir net turėjo Regionų partijos paramą.

Mintimis pasidalino ir Veryga

Varaškos įrašu, nesuabejojęs dėl kreipinio, pasidalino ir europarlamentaras, „valstiečių žaliųjų“ sąrašo į Seimą vedlys Aurelijus Veryga.

„Prisidedu prie nenorminės leksikos. Nei elektros, nei normalaus ryšio. Nekalbu apie internetą, telefoninis GSM ryšys buvo ant ribos. Tobula mūsų pasirengimo grėsmėms iliustracija. Ir čia ne priekaištas PAGD“, – feisbuke rašė A. Veryga.

Pavilionienė: tai – baisus chamizmas

Marija Aušrinė Pavilionienė

Buvusi politikė, žmogaus teisių aktyvistė Marija Aušrinė Pavilionienė sakė, kad ją pribloškė M. Varaškos retorika.

„Tai yra baisus chamizmas. Ir jis dar yra teisininkas, ir buvęs kažkoks dėstytojas, buvęs Seimo narys. Mane tiesiog pribloškė. Prie ko čia ministrė, kai šalyje yra stichinė nelaimė, čia tu nieko negali numatyti“, - kalbėjo M. A. Pavilionienė.

Pašnekovės nuomone, toks elgesys visų pirma charakterizuoja patį M. Varašką.

„Tai yra neišprusimas, chamizmas. Šiaip ar taip tai yra ministrė, kuri nusipelnė pagarbos. Ji darė, kiek galėjo, kiek mokėjo. Nežinau, mane pribloškė. (…) Aš manau, kad čia yra, visų pirma, asmens (savybes atskleidžiantis elgesys). Išprusęs žmogus, gerbiantis žmogaus, moters teises, tikrai nežemintų, neniekintų, ir tokiais šlykščiais žodžiais nesišvaistytų“, - įvertino M. A. Pavilionienė.

Reakcija – vienareikšmė

Margarita Jankauskaitė

Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė irgi vienareikšmiai kritiškai sureagavo į mero pasirinktą kreipinį į vidaus reikalų ministrę.

„Tai ir šiaip nemandagu, ir apskritai čia jau – žemiau grindjuostės tokia reakcija. Man atrodo, kad taip yra reaguojama, kai nebėra kitų argumentų, tada pasitelkiama tokia primityvi retorika žeminti moterį, prilyginti ją gyvūnui. Nėra čia net, ką komentuoti, tiesą pasakius, žemas lygis“, – kalbėjo M. Jankauskaitė.

Tiems, kam neaišku, kodėl politikams nevertėtų vartoti tokios retorikos, ekspertė primena jų poziciją visuomenėje.

„Politikai tai yra žmonės, kurie susiję su įstatymų leidyba, ir su tuo, kad įstatymai būtų įgyvendinti. Kitaip sakant, mes į juos žiūrime kaip į žmones, kurie turi kažkokį autoritetą. Yra politiko garbės kodeksas. Tie, kurie rimtai žiūri į savo profesiją, jeigu yra metamas koks nors šešėlis dėl galimos korupcijos ar neteisingai priimtų sprendimai, žmonės atsistatydina vien dėl to, kad yra pažeidžiamas tas garbės kodeksas“, – sakė M. Jankauskaitė.

Jos vertinimu, tai, kaip yra kalbama, taip pat parodo tam tikrą lygį.

„Tai, ar mes dabar jau Lietuvoje toleruosime tokią retoriką, rodydami, kad mūsų politikai yra gatvės lygio žmonės? Ir, ką apskritai tai sako apie mūsų politiką, apie politinę kultūrą? Ar mes vėl grįšime į devyniasdešimtuosius metus, kai Seimo posėdžių salėse mušdavosi, nes nepatikdavo kažkieno išsakyta mintis?“, – retoriškai klausė M. Jankauskaitė.

Toks elgesys deja simptomatiškas

Ekspertės vertinimu, tai yra labai blogas tonas, jeigu tokiose institucijose yra demonstruojama, kad galima sau leisti taip bendrauti.

„Tai, kaip tada tas žmogus bendrauja su savo pavaldiniais, kur yra tiesioginė priklausomybė?“, – teigė M. Jankauskaitė.

Ekspertė apgailestavo, kad tai, jog aukštas pareigas užimančios moterys tampa tokio tipo pareiškimų taikiniais, yra simptomatiška.

„Tai yra simptomatiška. Tai yra ne tik Lietuvos tendencija. Matome tą ir platesniame kontekste, kad taip vyksta. Tai yra liūdna tendencija. Atrodytų, kad jau tiek laiko kalbame apie lyčių lygybę, tai jau turėtų būti tvarūs pokyčiai lyčių lygybės linkme, kad vyrai ir moterys lygiomis sąlygomis galėtų dalyvauti ir politinėje kovoje. Bet taip deja nėra“, – kalbėjo M. Jankauskaitė.

Pasak jos, pastebima tendencija, kad yra linkstama moteris užpuldinėti, naudojantis seksistine retorika.

„Moterys žymiai dažniau negu vyrai politikai tampa pažeminimo ir internetinio smurto taikiniais“, – sakė M. Jankauskaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (99)