Premjeras putoja: „Jei bibliotekos direktorius nežino, kur dėti sutaupytus mokos fondo pinigus, tegul paskambina man, aš jam patarsiu.“ Patarimas būtų paprastas – sutaupytus mokos fondo pinigus galima grąžinti į biudžetą. Taip, kaip ir viską, ką sutaupo valdiškos institucijos per metus.
Premjeras sako, kad greičiausiai priedus teks grąžinti.
Iš tikrųjų, mielieji bibliotekininkai, grąžinkite į biudžetą tiems, kurie žino, kaip išleisti. Ir moka atrasti savo išlaidoms tobulą pateisinimą. Kaip antai: „Ką aš galiu padaryti, jei pakeis tvarką, nesinuomosiu“, „Seimo nariai – nacionalinės vertybės“ ir todėl pigesnių nei 2000 litų nuomos per mėnesį automobilių jie negali vairuoti.
Ketvirtinės ataskaitos rodo, kad iki paskutinio lito tai, kas yra skiriama valstybės, išleidžia kone visi ministrai ir visi Seimo nariai. Nuomoja prabangius automobilius, kuriuos pasibaigus kadencijai jie gaus dovanų, perka parkerius, flomasterius, gėrimus, servizus, nuomojasi biurus ir kitais būdais „išgrynina“ reprezentacijai skirtus tūkstančius litų, kad niekas nenueitų veltui, t.y. negrįžtų atgal į valstybės biudžetą.
Supraskite vieną kartą – būti Seimo nariu ar ministru yra svarbiausia profesija, o būti bibliotekininku – toli gražu. Štai kodėl bibliotekininkams reikės grąžinti kelis šimtus litų atgal į biudžetą, o ministrams ir Seimo nariams tūkstančių už lexusus – ne.
Andriau Kubiliau, ar jūs nematote, kad taupymo politika Lietuvoje išsigimė? Ir kad jūsų grūmojimas bibliotekininkams yra, švelniai tariant, graudus ir parodo jūsų nesugebėjimą valdyti padėties ten, kur pirmiausiai ir turite – iš biudžeto pinigų gyvenančiose įstaigose.
Žinoma, nėra viskas tik juoda ir balta.
Martyno Mažvydo bibliotekos vadovas dalijo priedus ne mažiausiai uždirbantiems eiliniams bibliotekininkams. Liūto dalis atiteko skyrių vadovams ir administracijai.
Bet juk realybė tokia, kad apskritai bibliotekininkai, kaip ir kultūros darbuotojai, – bene mažiausiai uždirbantys biudžetininkai. Ir tų 120 tūkstančių net neverta lyginti su tais milijonais, kurie išleidžiami iki paskutinio cento ministerijose ir kitose valdiškose žinybose.
Juk visi valdininkai yra idealiai išmokę vieną taisyklę – netaupyk nė cento, nes sugrąžinęs į biudžetą kitais metais gausi proporcingai mažiau pinigų.
Naujausiame „Atgimime“ skaitykite:
Naujuoju gripu persirgsime visi
Per kelerius metus naujuoju H1N1 gripu, mutavusiu iš kiaulių gripo, persirgs visi Lietuvos žmonės. Tačiau simptomus – pakilusią temperatūrą, kosulį – pajus tik trečdalis gyventojų, o kiti net nežinos, kada sirgo ir kada įgavo imunitetą. Ignas Krasauskas.
Ilga kaip šimtmečiai renovacija
Praėjusią žiemą Vyriausybei pristačius Ekonomikos gaivinimo planą buvo sudaryta regimybė, kad jau netrukus daugiabučių namų atnaujinimo programą pasieks solidus 3 mlrd. litų dydžio paketas. Tačiau iki šiol už šiuos pinigus nepakeistas nė vienas langas, neužkamšytas nė vienas plyšys sienoje. Marijus Širvinskas.
Pirmyn į šviesią praeitį?
Pastarosiomis savaitėmis itin suintensyvėjo raginimai reformuoti Vyriausybę iš posto pašalinant Andrių Kubilių bei į valdančiųjų gretas įtraukiant socialdemokratus. Ko siekia reikalaujantieji „vaivorykštės”, svarsto Andrius Raskazovas.
Paskęsime ar išsikapanosime
Graikų kalba žodis „krizė” reiškia kaitos tašką, o kinų – tiek grėsmę, tiek galimybę. Istorijos vingiuose lietuviai išliko, nepaisant nuolatinės grėsmės Lietuvos egzistavimui. Galbūt šis sunkmetis yra tik dar vienas išbandymas, dar vienas kaitos taškas su naujomis galimybėmis? Neringa Lašienė.