O kur dar mįslingi gaisrai NATO valstybių teritorijose ir energetinės infrastruktūros apgadinimai, kibernetiniai išpuoliai ir dezinformacijos bangos. Neretai tiesiogiai priskirti užsakovą nėra paprasta, bet gijos veda į rytus.

Tokie išpuoliai, plaunantys ribą tarp taikos ir karo, nėra naujiena. Kremlius šį instrumentą prieš Vakarų šalis naudojo ir Šaltojo karo metais, ir pastaraisiais dešimtmečiais. Visgi brutalios agresijos prieš Ukrainą fone veiksmai suintensyvėjo.

Ko tokiomis priemonėmis siekiama? Gali susidaryti įspūdis, kad nemaža dalis jų neturi strateginės reikšmės. Visgi sudėjus viską į bendrą paveikslą pavojaus mastas tampa platus.

Pirma, sužalota sveikata, sunaikintas turtas, atsiradę energetikos sistemos trikdžiai yra žala savaime. Siekiant išvengti panašių incidentų pasikartojimo, atsiranda būtinybė investuoti į papildomas saugumo priemones ir rizikų valdymą. Kiti prioritetai natūraliai pasistumia į šalį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)