Atsakymai, kuriuos grindžiu reguliariais pokalbiais su sprendimų priėmėjais abiejose Atlanto pusėse, nėra vienareikšmiški; didvyriškos Ukrainos gynybos ir ilgalaikių strateginių tikslų kontekste ne visi jie vienodai įtikinantys. Tačiau aktualūs ir šiandien, ir išliks tokie artimiausioje ateityje.
Vis dėlto, tikimybė nėra nulinė, todėl sprendimų priėmimo procese Vašingtone (ir Europos sostinėse) veikia MRL. Kitaip tariant, parama tiesiogiai ir netiesiogiai yra siejama su siekiu išvengti blogiausio scenarijaus.
Kadangi aiškaus atsakymo, kas galėtų lemti dar didesnę eskalaciją, nėra ir veikiausiai negali būti, MRL – itin neapibrėžtos ir kintančios. Invazijos pradžioje buvo svarstoma, kad Ukrainai nereikėtų tiekti vakarietiškos ginkluotės (tik sovietinio tipo); vėliau diskutuota apie tankus (būtent JAV sprendimas dėl „Abrams“ lėmė Vokietijos ir kitų Europos šalių pasiryžimą tiekti „Leopard“ tankus); toliau netyla kalbos apie tiekiamos ginkluotės kilometražą (Prancūzija, Jungtinė Karalystė šiais metais pradėjo ukrainiečiams siųsti tolimojo nuotolio raketas). Ką jau kalbėti apie naikintuvų F-16 dilemą.
Pažymėtina, jog naujausia ginkluotė perduodama tik su Ukrainos pasižadėjimu nenaudoti jos prieš taikinius Rusijos teritorijoje. Nors suvokiama kontroversija – taikiniai agresoriaus teritorijoje yra svarbi ir teisėta gynybos operacijų dalis, – tačiau tai atspindi nuogąstavimus dėl MRL.
Sparčiai atkurti pajėgumus nėra paprasta – JAV atstovai pripažįsta, kad artilerijos sviedinių gamybos tempai kol kas nėra pasiekę Ukrainos poreikio. Prieš kelis mėnesius skaičiuota, kad ukrainiečiai per mėnesį sunaudoja tiek sviedinių, kiek JAV įmonės pagamina per metus. Situacija keičiasi, bet gamybos grandinių atkūrimas, naujų specialistų parengimas, ilgalaikių sutarčių sudarymas kainuoja brangų laiką.
Galiausiai svarbu išsaugoti visuomenių palaikymą. Diskusijos apie tai, kada Vakarų šalių gyventojai pavargs nuo karo, rizikuoja virsti save išpildančia pranašyste; tarsi bandoma sau patiems įteigti, jog jau tuoj parama Ukrainai stipriai sumažės. Lyg Vakarų valstybių patiriami iššūkiai bent iš tolo prilygtų tam, ką kasdien turi kęsti ukrainiečiai.
Kol kas, laimei, akivaizdžių nuovargio ženklų nėra daug. Pavyzdžiui, 2022 metų rugpjūtį 66 proc. amerikiečių teigė, jog parama Ukrainai atsikovojant okupuotas teritorijas neturi sustoti, net jei tai lemtų ilgesnį karą. Šių metų birželį taip teigiančiųjų – 62 proc. Tokie duomenys savaime neatsako į klausimą, kaip politinę atmosferą keis kitąmet vyksianti JAV prezidento rinkimų kampanija, bet peno optimizmui išlieka nemažai.