Toks žingsnis racionalus ir suprantamas. Jau bent metus ukrainiečiai užkulisiuose pripažįsta, kad išstumti okupantų ir atkurti 1991 metų sienų greitai nepavyks. Viena ar kita forma ši žinia nuskambėdavo ir viešai. Tiesa, atsargiai, baiminantis dalies Ukrainos gyventojų nepasitenkinimo ir kaltinimų prezidentui kapituliacija.

Juolab, jog teritorijos, kurias toliau kontroliuotų Kremlius, nebūtų pripažintos. Kitaip tariant, maždaug penktadalis Ukrainos esamomis sąlygomis įgytų panašų statusą, kaip Baltijos šalys sovietmečiu. JAV ir dalis kutų valstybių konstatavo faktą, kad Baltijos valstybės yra okupuotos ir valdomos Maskvos, bet nepripažino to teisėtumo.

Visgi prašymas garantuoti laisvos Ukrainos narystę NATO – sunkiai įgyvendinamas.

Visų pirma, su tuo, kad ir nebyliai, turėtų sutikti agresorius. Nes tektų kažkur brėžti ribą žemėlapyje tarp „NATO“ ir „ne NATO“ Ukrainos. Juk fronto linija kinta. Be to, Rusija yra paskelbusi dalį Ukrainos, kurios net nekontroliuoja, savo teritorija.

Nuomonė

Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)