Remigijaus Žemaitaičio politinė karjera prasidėjo nuo „Tvarkos ir teisingumo“ (TT) partijos. 2007–2009 m. jis patarinėjo Rolandui Paksui ir Juozui Imbrasui, nesėkmingai dalyvavo 2008 m. Seimo ir 2009 m. – Europos Parlamento rinkimuose. Tačiau 2009 m. į Europos Parlamentą buvo išrinktas Zigmantas Balčytis ir atsilaisvino Seimo nario vieta Šilalės-Šilutės rinkimų apygardoje. Tai atvėrė kelią R. Žemaitaičiui į Seimą – pavyko laimėti pirmalaikius rinkimus. Nuo to laiko į Seimą jis renkamas be pertraukų.
Tačiau R. Žemaitaičiui pavyko – „Tvarka ir teisingumas“ 5 proc. barjerą peržengė. Po Seimo rinkimų R. Paksas paliko TT pirmininko postą, kuris ir atiteko R. Žemaitaičiui. 2016–2020 m. kadenciją „tvarkiečiai“ pradėjo ta pačia nata, kuria užbaigė senąją, – skandalais, šį kartą dėl Kęstučio Pūko seksualinio priekabiavimo. 2019-ieji TT nebuvo sėkmingi – Europos Parlamento rinkimuose pagal balsų skaičių jie nepateko net į pirmąjį dešimtuką, už „tvarkiečius“ geriau pasirodė tokios politinės jėgos kaip R. Pakso ir Vytauto Radžvilo visuomeniniai komitetai.
Nors naujoji R. Žemaitaičio politinė jėga „Laisvė ir teisingumas“ į Seimą 2020 m. rudenį nepateko (gavo 1,99 proc. balsų), bet pats politikas Kelmės-Šilalės apygardoje buvo išrinktas. Šių metų savivaldos rinkimuose partija solidžiai pasirodė Klaipėdoje, nors anksčiau nei TT, nei LLS tvirtų pozicijų uostamiestyje neturėjo. R. Žemaitaičiui labai nedaug trūko iki antrojo Klaipėdos mero rinkimų turo, o „Laisvė ir teisingumas“ tarybos rinkimuose liko antroje vietoje.
R. Žemaitaitis į skandalus įsivelia jau ne pirmą kartą. 2017 m. išsiuntė oficialų kreipimąsi Europos Komisijos Pirmininkui Jeanui-Claudui Junckeriui ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui Donaldui Tuskui dėl teisinių galimybių grąžinti mirties bausmę Lietuvoje. Vartodamas necenzūrinę leksiką socialiniuose tinkluose kėlė klausimą, ar paramą Ukrainai renkantys fondai veikia skaidriai. Visai neseniai Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl R. Žemaitaičio namo Laurų gatvėje statybų leidimo.
Seimo valdančiųjų frakcijų seniūnai pareiškime ragino R. Žemaitaitį atsiprašyti už antisemitinius pasisakymus iki NATO viršūnių susitikimo. Atsiprašymo nesulaukta, tad veikiausiai rudens sesijoje bus inicijuojama apkalta. Tyrimą dėl R. Žemaitaičio pasisakymų yra pradėjusi ir Generalinė prokuratūra.
Be to, apkalta nebūtinai pavyks. Nors opozicijos frakcijų atstovai taip pat pasmerkė R. Žemaitaičio pasisakymus, bet jų pozicijos dėl apkaltos atsargesnės. Saulius Skvernelis teigia, jog pirmiausia pasisakymus turi įvertinti prokuratūra. Neaišku ir tai, kaip padėtį įvertintų Konstitucinis Teismas. Vilniaus universiteto lektorius Johanas Baltrimas LRT radijui sakė, kad nėra abejonių, jog pasisakymuose nusižengta etikai, bet dėl teisės pažeidimo prognozuoti nelengva, o ką nutartų Konstitucinis teismas – prognozuoti sunku.