Bet turėti pinigų nėra blogybė savaime. Su šiais duomenimis yra visai kitos problemos. Neretai pasižiūrėję, kiek kieno kišenėje ko yra, patenkiname savo smalsumą, bet iš esmės nenagrinėjame nieko giliau. Nebandome net susidaryti aiškesnio paveikslo ir įvertinti, ar sueina galai, pavyzdžiui, tarp nurodytos darbinės veiklos ir turimo turto. Neretai apskritai gali kilti klausimų, o iš kur tas turtas.

Tada reikia žiūrėti privačių interesų deklaraciją. O ten jau irgi atskiras žaidimas, nes neretai viskas suvelta taip, jog, regis, vadovaujamės principu „kuo klampiau, tuo geriau“.

Galiausiai nepamirškime ir to, jog dar praėjusios kadencijos Seimas padarė politikams tokią paslaugą, kad dabar ką nors išsiaiškinti yra dar sudėtingiau, nes iš esmės patys politikai renkasi, ką mums rodyti ir ko nerodyti.

2019 m. vasarą buvo priimtos Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisos. Ir politikai nebeturi prievolės deklaruoti visus sandorius, kurie viršija 3000 eurų, o patys renkasi, įvertindami, ar yra koks privatus interesas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)