Šios gražios šalies gyventojai taip ir nepastebėjo, kada jų vykdomoji valdžia virto nevykdomąja. Įstatymų leidimo valdžia – įstatymų neleidimo, remiantis tuo, kad tauta to ir dar ano nesupras.

Pranešėjo ir VSD tyrimas bus, bet tik po NATO samito. Čekiukų skandalo (nėra partijos, kuri tuo š… nebūtų išsitepusi iki ausų) tyrimas bus, bet tik po NATO samito.

Šios gražios šalies gyventojai taip ir nepastebėjo, kada jų vykdomoji valdžia virto nevykdomąja. Įstatymų leidimo valdžia – įstatymų neleidimo, remiantis tuo, kad tauta to ir dar ano nesupras.
R. Valatka

Jei gali rytoj, niekad nedaryki tuoj.

Civilinės sąjungos įstatymo negalima įtraukti į šios sesijos darbotvarkę, nes nebus balsų, sako liberalų aksakalas. Gyvenimo įgūdžių programa gal ir gerai, bet negalima jos pradėti, nes tam reikia gerai pasiruošti. Čia jau vykdomosios valdžios galva – pats prezidentas, vyriausiasis valstybės ginkluotųjų pajėgų vadas barška kaip mediniai ratai, neįveikę įkalnės lėkdami atgal.

O kas jei užpultų Rusija? Ponas prezidentas suraukęs kaktą pasakytų mažiemus, kad dar negalima pradėti gintis, nes nugi nepasiruošę visai – diviziją 33 m. kūrėm, bet taip ir nesukūrėm, haimarsai ateis tik po šešerių metų, dronų nėr ir antidroninių ginklų kariuomenė dar neužpirko, o vokiečių brigada kažkur prašapusi?

Drakoniški valstiečių įstatymai prieš vyną ir alų nepanaikinti, o kiek oro virpinimo buvo prieš rinkimus. Sakė, tik jie ateis, ir amen Naisių kolchozo tvarkai. Na, ir kas, kad paauglius šniūrais veža į ligonines, apsinuodijusius visų įmanomų rūšių narkotikais. Užtat šioje gražioje šalyje sekmadieniais po trijų nenusipirksi nė šampano. Karbauskio-Verygos Mein kampf per amžius.

Po VSD vado prajovus demaskavusios Pancerovo-Davidonytės knygos pasirodymo praėjo septyni mėnesiai. Anei skripkos, anei pyragėlio. Kas vyksta valstybėje, kuri septynis mėnesius gyvena žinodama, kad valstybę saugančios žinybos vadas neteisėtai tikrino būsimojo prezidento štabo rėmėjus ir savanorius beigi savo draugų merginas, taigi pamynė įstatymą?

Vyksta lėta, bet užtikrinta teisinės valstybės erozija. Ar įstatymo laikymasis iš viso didelio Seimo turi rūpėti vienam V. Bakui?

Iškastruotas dokumentas, raginantis ištirti pranešėjo istoriją, jau pasiekė Seimą, bet jame nieko neliko nei apie VSD, nei apie tai, kad valstybė susidorojo su jai nusipelniusiu pareigūnu tik todėl, kad jis norėjo laikytis įstatymų. Jei koks reporteris per klaidą ir paklaus, kaip gi čia taip, jam atsakys, kad dabar vyksta karas, VSD kaunasi nematomam fronte, tai gal kada nors po karo.

Neištirs nei dabar, nei po karo. Nevykdomoji valdžia, įstatymų neleidžiamoji valdžia yra apie tai, kaip nieko nedaryti.

Šia prasme nebėr skirtumo, kas jos viršūnėje – Šimonytė ir Kubilius ar Skvernelis, Butkevičius ir Brazauskas. Prie Nemuno skamba ta pati nevykdomosios valdžios daina.

Pirmas posmelis riūgt: o tai iš ko tada atimti? Prie Nemuno giliai šaknis įleido bolševikinis užsikepimas, kad ką nors išspręsti galima tik iš ko nors atėmus, o dar geriau būtų eksproprijavus. Kartais, tiesa, permušamas socialdemokratiniu „o tai kodėl iš krašto apsaugos neatimam?“.

Suriaugėjus pirmą posmą ataskamba dar rūgštesnis priedainis: o tai jei mokytojams pinigų duoti, reikės tada mokesčius didinti. Mažutėliai nusigąsta. Geriau jau nereikia.

Sudainavus pirmą posmą ataskamba priedainis – tai jei mokytojams pinigų duoti, reikės tada mokesčius didinti. Mažutėliai nusigąsta.
R. Valatka

Po velnių, tai jei esat vykdomoji valdžia, didinkit mokesčius mokytojų algoms. Tik kokia tikimybė, kad tas papildomas mokesčių procentas atiteks mokytojams, o ne Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją aplipusioms agentūroms ir kontorėlėms, masiniams pseudomokymams ir koučeriams visokiems, iš kurių mokytojai gaus tiek pat, kiek iš žilo ožio pieno?

Šita nevykdymo ministerija net egzaminų uždavinių jau neįgali pati sukurti, jos įgaliota kontora vagia iš užsienio. Vykdomoji valdžia, vagianti algebros uždavinėlius, yra vo.

Regis, JAV pritrūkus mokykloms pinigų didinamas tos vietos nekilnojamojo turto mokestis, ir niekas per daug dėl to nepyksta. Nes Vyriausybė turi veikti, o ne gąsdinti, išsisukinėti, juolab zysti, o ką čia dar eksproprijavus.

Nes tai ji vykdomoji valdžia. Ji turėjo trejus metus laiko pasirengti nacionalinei fiestai – mokytojo darbas nuo 2025 m. sausio virsta prestižiniu. Per trejus metus nepastūmė reikalo į priekį nė per nago juodymą, kad mokytojai galutinai neišsibėgiotų ir neišmirtų kaip klasė.

Subyrėjus švietimo sistemai nebus nei Taivano lustų gamyklų, nei startuolių vienaragių, nei kitų investicijų, nei – gali atsitikti ir taip – pačios Lietuvos. O ką regim?

Iki kadencijos pabaigos – metai. Kas ir vėl Lietuvoje nepajudėjo? Viskas, kas ir prie ankstesnių valdžių nejudėjo. Viskas, kas priklauso tik nuo valdžios, liko stabiliai mėšlo krūvoj. Prireikus net kokią smulkmeną pajudinti nevykdomoji valdžia sukleketuoja – ai, gal ryt ar poryt.

„Mūsų siekis yra, kad per penkerius metus antrosios kalbos piramidė, kaip dabar yra apie 70 proc. rusų kalbos, apsiverstų ir po penkerių metų būtų 70 proc. ES šalių kalbų besimokančių kaip antrąją užsienio kalbą, o rusų kalbą – apie 30 proc.“, – iš tos pačios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos aukštumų ateina garsas.

Ambicija, nesikeikiant. Užraukti rusų kalbos mokymą 2008 m., kai Rusija užpuolė Sakartvelą, blogiausiu atveju, 2014 m. po Krymo aneksijos, – štai kas būtų buvusi ambicija.

Dabar tai tik skolos grąžinimas su delspinigiais skaičiuojant po 0,1 proc. dienai. Bet jie vis tiek varo kaip užkeikti – po penkerių metų, ir tai dar trečdalis vaikų kažkodėl bus palikta nuodyti pasakomis apie didžią Orkostano kultūrą.

Užeikit į naują Medinės miesto architektūros muziejų sostinės Užupyje. Muziejus atidarytas trečią karo mėnesį, kaip tik tuomet, kai rusai baigė sunaikinti Severodenecką ir Lisičanską. Užrašų lenkų kalba nėra, nors tame name žmonės nuo pastatymo lenkiškai kalbėjo, o rusų yra. Kokio velnio? Negali nevykdomoji valdžia gyventi be rusų kalbos, ir taškas?

Lietuvos heraldikos komisija kada čia primygtinai ragino valstybės institucijas nebenaudoti Ukrainos simbolikos. Lietuvių kalbos komisija paisto niekus apie moteriškų pavardžių su a raide gale rašybą. Lietuvių kalbos inspekcijos vadas dešimtis tautų viešai pravardžiuoja orkų žargonu.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento valdininkai aistringai rakinėja tekstus su žodžių vynas, ir, neduokdie, kas parašys gerą žodį. Bum bauda. Na, ir kas, kad paauglius šniūrais į reanimaciją ir kapines veža narkotikų karavanas. Kova su išgalvotais baubais yra viskas, realios problemos yra niekas.

Vykdomoji valdžia šitas kontoras, o ypač tas, kurios nurodo mokytojams pildyti vis daugiau popierių, turėtų panaikinti ir taip surinkti pinigų mokytojams, kad jiems nereikėtų dėl išgyvenimo dirbti pusantro etato. Galėtų matyti kiekvieną mokinį, o ne popierių krūvą.

Vykdomoji valdžia šitas kontoras, o ypač tas, kurios nurodo mokytojams pildyti vis daugiau popierių, turėtų panaikinti ir taip surinkti pinigų mokytojams, kad jiems nereikėtų dėl išgyvenimo dirbti pusantro etato. Kad galėtų matyti kiekvieną mokinį, o ne popierių krūvą.
R. Valatka

Nevykdomoji valdžia patyliukais urzgia ant mokytojų ir kviečia pasikalbėti po vieną. Mokytojai streikuoja. Gydytojai ir slaugytojos iš gydymo įstaigų bėga būriais. Dabar jau ir policijos pareigūnų trūkumas slegia miestus ir rajonus.

Rugpjūčio pradžioje turėjom 7 558 policininkus. Per porą kadencijų policininkų šalyje sumažėjo pora tūkstančių. Net Vilniuje nebėra kam dirbti policijoje. Miestai ir rajonai skėsčioja rankomis.

O tuo metu ministerijų valdininkai ir už gerą pinigą pasamdyti gudručiai atidaro naują failą. Taukšt taukšt ekrane sušvinta: policininko profesija prestižine taps 2030 metais, slaugytojos – 2035, o daktaro – kur tai 2040-aisiais. Po to, žiūrėk, ir mokytojų prestižą iš naujo galima išsikelti sau už vadovą. O dar geriau viską kada nors ten po karo.

Šią gražią šalį nevykdomoji valdžia valdo.

Nuomonė

Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)