Lietuvai atsikovojus nepriklausomybę rašytojų taip ir nepamiltas socrealizmo metodas buvo iš dalies ir palyginti sėkmingai perkeltas į įstatymų rašymą.

Bene talentingiausias tautinio socrealizmo kūrinys teisėkūroje – konservatorių plunksnai priklausantis aktas, draudžiantis rugsėjo 1-ąją parduoti vyną ir alų visose valstybės krautuvėse.

Įstatymas priimtas tam, kad visi valstybės mokiniai, kurie senu papratimu it rusų garnizono kareiviai į pirtį, rugsėjo 1-ąją pagal komandą suvaromi į mokyklas, iš gerų taptų dar geresni – negalėtų pirmąją žinių įsiurbimo dieną prisisiurbti. Iš tos laimės, kad vėl prisirovė prie mokslų.

Vis dėlto greitai paaiškėjo, kad į teisę perkeltas socrealizmas irgi turi vis dar pasitaikančių trūkumų. Kartą per 7 metus, kaip šiandien, rugsėjo 1-oji išpuola sekmadienį, todėl visi mokiniai į mokyklas suvaromi rugsėjo 2-ąją. Kai visos valstybės krautuvės gali teisėtai šinkuoti alų ir vyną.

Nuomonė

Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)