Konservatoriai patyrė didžiausią pralaimėjimą nuo 1834 m., kai buvo įkurta ši partija. Naujasis premjeras seras Keiras Starmeris savo pirmoje kalboje sakė: „Pirma – šalis, partija – po to“. Gražu, bet realiai Britanijos laukia didelių mokesčių, woke-izmo ir naujų migracijos srautų laikmetis.

Norint suprasti rinkimų rezultatus ir realias rinkėjų nuotaikas, būtina aptarti britų rinkimų sistemą. Šalis yra suskirstyta į 650 rinkimų apygardų, kurių kiekvienai atstovauja vienas parlamento narys. Rinkimai vyksta pagal mažoritarinę „First-Past-The-Post“ (FPTP) sistemą, kai laimi daugiausiai balsų surinkęs kandidatas. Nėra būtino minimalaus balsų skaičiaus ir yra tik vienas turas. Kitaip tariant, laimėtojui – viskas, pralaimėtojams – nieko.

Skirtingai nei Lietuvoje, balsavimo pagal partijų sąrašus nėra ir visi kandidatai – nuo partijų lyderių iki eilinių – kaunasi kiekvienas už save. Daugeliui buvo šokas, bet savo vietas parlamente prarado tokie torių sunkiasvoriai, kaip buvusi premjerė Liz Truss, buvusi potenciali partijos lyderė Penny Mordaunt, Jacobas Reesas-Moggas, į parlamentą nepateko net 12 ministrų kabineto narių.

Nuomonė

Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)