Tačiau Taivanas informaciją apie jo statusą gavo tik gerokai pavėlavęs, o tai atskleidė pavėluoto dalijimosi žvalgybos informacija problemas. Tokie komunikacijos vėlavimai kenkia tarptautinėms pastangoms sulaikyti nusikaltėlius ir užkirsti kelią būsimiems nusikaltimams. Taivano negalėjimas naudotis Interpolo duomenų bazėmis ir bendradarbiavimo sistemomis riboja jo galimybes dalytis gyvybiškai svarbia informacija apie nusikalstamą veiką, naujas nusikalstamumo tendencijas ir suklastotus dokumentus. Dėl šios atskirties pasauliniame saugumo tinkle atsiranda didelių pažeidžiamumų, darančių poveikį ne tik Taivanui, bet ir visai tarptautinei bendruomenei.
Nepaisant to, kad Taivanas turi stiprius teisėsaugos pajėgumus, jo pašalinimas iš Interpolo dėl Kinijos vykdomos tarptautinės Taivano aneksijos kampanijos labai apriboja jo galimybes gauti svarbią žvalgybinę informaciją apie tarptautinį nusikalstamumą, todėl informacija vėluoja, o tai mažina jos veiksmingumą. Šalis yra pasirengusi ir nori dalyvauti bendrose teisėsaugos pastangose, o tai atitinka Interpolo misiją skatinti plačią teisėsaugos institucijų tarpusavio pagalbą visame pasaulyje. Taivanas siekia bendradarbiauti su kitomis valstybėmis keičiantis žvalgybos informacija, strategijomis ir ištekliais, o tai ypač svarbu šiais laikais, kai dėl skaitmeninių technologijų pažangos nusikalstama veikla tapo sudėtingesnė ir rafinuotesnė. Siekiant veiksmingai kovoti su tarpvalstybiniu ir organizuotu nusikalstamumu, labai svarbus visapusiškas tarptautinis bendradarbiavimas.
2024 m. spalio 24 d. Europos Parlamentas didele balsų dauguma (432:60) priėmė rezoliuciją, kurioje nepritariama tam, kad Kinija neteisingai interpretuoja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliuciją 2758 ir vykdo karines provokacijas aplink Taivaną. Rezoliucijoje atmetamos Kinijos pastangos panaudoti 2758 rezoliuciją Taivano dalyvavimui tarptautinėje veikloje blokuoti, paaiškinant, kad rezoliucijoje aptariamas Kinijos Liaudies Respublikos statusas, bet nesuteikiamas suverenitetas Taivano atžvilgiu ir nenustatomas Taivano dalyvavimas JT ar kitose institucijose. Europos Parlamentas ragina Europos Sąjungą ir valstybes nares remti prasmingą Taivano dalyvavimą tarptautinėse organizacijose ir smerkia Kinijos karinius veiksmus bei bandymus pakeisti status quo Taivano sąsiauryje.
Be to, vis labiau pripažįstamas Taivano vaidmuo pasaulinio saugumo srityje. Daugybė šalių ir tarptautinių organizacijų remia reikšmingą Taivano dalyvavimą pasaulinėse organizacijose, tokiose kaip Jungtinės Tautos, JTBKKK, PSO, ICAO ir INTERPOL. Pavyzdžiui, Lietuva aktyviai pasisakė už Taivano dalyvavimą tarptautiniuose forumuose, pabrėždama, kad reikia saugumo pastangų, kurios peržengtų politinių sumetimų ribas. Amerikos prekybos rūmai Taivane taip pat pabrėžė, kad aukštas šalies viešojo saugumo lygis yra svarbus verslo specialistų traukos veiksnys, dar kartą įrodantis Taivano gebėjimą užtikrinti saugumą ir kovoti su nusikalstamumu. Suteikus Taivanui stebėtojo statusą kasmetinėje Interpolo asamblėjoje, kuri vyks lapkričio 4–7 d. Glazge, Jungtinėje Karalystėje, būtų galima keistis vertingomis žiniomis, mokymų galimybėmis ir bendromis pastangomis užtikrinti teisingumą.
Taivano pašalinimas iš Interpolo prieštarauja organizacijos misijai skatinti visapusišką tarptautinį bendradarbiavimą teisėsaugos srityje. Taivanas kaip demokratinė ir technologiškai pažangi valstybė yra pasirengęs prisidėti prie Interpolo misijos, todėl jos įtraukimas į šią organizaciją yra gyvybiškai svarbus žingsnis pasaulio saugumui užtikrinti. Tarptautinė bendruomenė turėtų paremti Taivano dalyvavimą, pripažindama, kad saugesnis pasaulis priklauso nuo kuo platesnio bendradarbiavimo.