Taigi, keletas tokių dažnesnių mitų / gandų / fakenews, kuriuos pastaruoju metu girdžiu mieste. Apie tai, ką darome mieste, ir dar dažniau – apie tai, ko nedarome. Trumpai ir aiškiai – čia dešimties populiariausių mitų paneigimas.
Vilnius statys stadioną už 280 arba 340 mln. eurų. NE.
Stadiono statybos kainuos 39,2 mln. eurų, viso daugiafunkcio komplekso su 15 sporto aikštynų statybų kaina – 94,6 mln. eurų. Pridėjus jo operavimą 25 metams, bendra kaina bus 160 mln. eurų.
Dėl medžių sodinimo naikinamos eismo juostos Konstitucijos prospekte. NE.
Nė viena juosta nėra naikinama. Medžiai ir krūmai sodinami perteklinėje asfalto juostoje, kuri iki šiol nebuvo naudojama. Beje, nenaudojama ji ir specialiųjų tarnybų transportui, kaip kad daug kas nužiūrėję amerikietiškuose filmuose.
Naikinamas kairysis posūkis iš Konstitucijos prospekto į Kalvarijų gatvę. NE.
Nėra ir niekada nebuvo tokio plano. Posūkis lieka, ir jis esminis viešajam transportui. Eismo juostos čia tik pakoreguojamos pagal Statybos techninio reglamento reikalavimus, tačiau jų skaičius nekinta.
P. Cvirkos skveras po paminklo nukėlimo gali būti užstatytas daugiabučiais. NE.
Tai visiška fantazija. Skveras liks skveru, tik bus sprendžiama, kaip sustiprinti jo rekreacinę funkciją.
Nudžius naujai sodinami medžiai nuo druskų kaip Geležinio Vilko gatvės pušelės. NE.
Medžiai ir krūmai apsaugomi kompleksinėmis priemonėmis, tarp kurių ir mediniai aptvėrimai, druskų barstymo algoritmo pakeitimai. O Geležinio Vilko g. pušelės nudžiūvo ne dėl druskų, o dėl netinkamo sodinimo laiko. Mokesčių mokėtojams tai nekainavo, nes pinigai nebuvo sumokėti.
Bus nukeltas F. Zappos paminklas. NE.
Konkursą išties laimėjo projektas, kur skulptūra perkelta į matomesnę vietą, ir tam sutikimą buvo davęs vienas paminklo iniciatorių. Bet su projekto autoriais jau sutarėm, kad F. Zappa liks ten, kur yra dabar, ir kur po Centro poliklinikos rekonstrukcijos bus svarbi žalioji jungtis tarp Reformatų sodo ir P. Cvirkos skvero – kad ir kaip šis tuomet vadinsis.
Žirmūnų g. 109 statys tą „baisų namą“. NE.
Savivaldybė nedavė ir neduos leidimo tokiam namui. Teritorija privati, statyti ten galima, bet namas neatitinka 10-ies Vilniaus geros architektūros principų, ir toks leidžiamas nebus.
„Vilniuje tik gėjams ir žolės mėgėjams nebent kažkas pagerėjo prie liberalų“, – sako Arvydas Avulis. NE.
Gaila, bet homoseksualūs žmonės vis dar nėra visateisiai mūsų visuomenės nariai. O žolės mėgėjams tikrai geriau – Vilniuje daugiau žalumos. Ir vienas TAIP – suderinti Vilniuje NT projektus, kaip tam pačiam interviu sakė A. Avulis, tapo sudėtingiau – mes dar reiklesni. Kartu visada žiūrim, kad mūsų reiklumas netaptų beprasme biurokratija.
Skiepytiems ir neskiepytiems asmenims vienoda rizika susirgti sunkia COVID forma ar net numirti. NE.
Ir čia labai svarbus mitas – netikėjimas juo gali išgelbėti jūsų ar jūsų artimųjų gyvybes. Naujausi Lietuvos skaičiai rodo, kad tarp visų ligoninėje gulinčių COVID ligonių net 75 proc. sudaro neskiepyti asmenys. Dar žiauresnė mirčių statistika – net 80 proc. mirusių dėl COVID buvo neskiepyti. O juk nepaskiepytų suaugusių asmenų Lietuvoje liko tik ketvirtadalis – nepaisant to, būtent jie gulasi į ligonines ir, deja, jie daug dažniau miršta.
Naujausias mitas – Vladislavo Sirokomlės mokykla rekonstravus bus atiduota kažkam kitam, lenkų vaikai ten nebegrįš. NE.
Lenkų mokyklos irgi negali pasigirti laisvų vietų pertekliumi, tad mokykla ir toliau bus lenkiška, tik patogesnė.
Būkite atidūs – mitų sklando daug, prieš patikėdami jais, paieškokite faktų arba paklauskite. O jeigu žinote, kad kažkas skleidžia mitus – nepatingėkite, paneikite, o jei tai vienas iš mano paminėtųjų – pasidalinkite su jais šiuo įrašu. Ir ne, čia nėra jokių galimybių, kad „galbūt“, „mano nuomone“, „man pasirodė“, „kas galėtų paneigti“ ir pan. Čia yra MITAI, ir tik mitai, faktus surašiau po jais.
Ačiū, kad neužkimbate, ačiū, jei užkibę pripažįstate klydę.
Nuomonė
Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.