Skulptorė džiaugėsi, kad nuostabaus grožio kraštovaizdžio apsupta ir aukščiausioje Lietuvos vietoje 2012 metų rudenį pastatyta specialiai šiai vietai sukurta naujoji skulptūrinė kompozicija „Baltų saulės ratas“ bus puiki vieta pažymėti baltų vienybę.

Į keturias pasaulio šalis šuoliuojančių žemaitukų žirgų granitinės galvos supa ir saugo ant įspūdingo dydžio granito plokštės užkeltą karališką karūną. Nuo šiol čia visi baltų palikuonys gali uždegti baltų
vienybės ateities ugnį.

Šventėje, tarp atvykusių mokinių iš Kazlų Rūdos, susirinkusių menininkų ir baltų vienybės entuaziastų, dalyvavęs profesorius etnologas Libertas Klimka paragino prisiminti ir baltų panteono dievus. Rudeninių lauko gėlių puokštelę jis pirmiausiai paaukojo židinio ugnies deivei Gabijai, buvo pagerbta galingiausia panteono dievybė Perkūnas.

Simboliška, kad 2012-ųjų rudenį ten pat ir tuo pat metu sutapo net trys istorinės reikšmės įvykiai. Po daugelio šimtmečių atvėrė vartus pirmą kartą restauruota Medininkų pilies tvirtovė. Čia pagaliau deramai pagerbtas ir Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejus, nes tvirtovės bokšte su plevėsuojančia vyčio vėliava lankytojai gali išvysti įspūdingą dailininko Giedriaus Kazimierėno 2012-aisiais pabaigtą tapyti monumentalų paveikslą ant drobės „Žalgiris“.

O greta pilies ant Aukštojo kalno ir aukščiausioje Lietuvos vietoje tarsi baltų vienybės antspaudas pastatytas skulptorės Dalios Matulaitės 2012 metais sukurtas „Baltų saulės ratas“ - kaip aukuras, kurio keturi granito žirgai saugo virš visos Lietuvos iškeltą karūną ir žinią apie ją neša į visas keturias pasaulio šalis.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės