Tikriausiai per pastaruosius mėnesius bent kartą girdėjote terminą „tylusis atsitraukimas“ arba angliškai – „quiet quitting“. Apie tai imta kalbėti soc. tinkluose: įvairių sričių specialistai pasakoja, kaip jie nusprendė darbinį telefoną išjungti po darbo valandų, neapsikrauti viršvalandžiais, nesistengti apsiimti papildomų darbų, o dirbti tik tai, kas numatyta jų pareigose. Šiam reiškiniui egzistuoja ir priešingybė – „tylusis atleidimas“. Ir šis variantas daug nemalonesnis: darbdavys gali imtis įvairiausių veiksmų, kad tik priverstų jus išeiti.
2022.11.22 05:45
Jokio grįžtamojo ryšio ir tragiškos sąlygos: ką daryti, jei įtariate, kad vadovas siekia, jog patys išeitumėte iš darbo
(5)www.DELFI.lt
FOTO:
Ar esate kada atsidūrę situacijoje, kai vadovas su jumis aiškiai nekomunikuoja, neduoda nei kritikos, nei pagyrų, o išdrįsus pasiklausti, tai kaip gi jums sekasi dirbti, išgirstate: viskas normaliai? O gal darbe jums kuriamos tokios „malonios“ sąlygos, jog galvojate apie išėjimą, o apie atlyginimo pakėlimą – net nėra kalbos? Jei situacija bent kažkiek pažįstama, gali būti, kad vadovas jus siekia „tyliai atleisti“. Apie tai, kas yra „tylusis atleidimas“, kokie būtent vadovai jį taiko ir ką daryti, jei įtariate, kad taip jumis siekiama „atsikratyti“ – kalbamės su psichologe, „TMD Partners“ konsultante Gintare Buinickaite.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją (5)