Asmenukės filtras ne tik pasižymėjo mielu šuniuko įvaizdžiu, tačiau ir patobulindavo veido odos būklę ir padidindavo akis. Dauguma vartotojų naudodami pastarąjį filtrą pamynė savo išvaizdos kompleksus, mat jis puikiai maskuoja veido netobulumus.

Filtrų kūrėjams atsivėrė nauja rinka, apie kurios pavojus niekas nepagalvojo

Po ypatingos sėkmės, dienos šviesą vienas po kito išvydo dar daugiau panašaus pobūdžio kameros filtrų, kuriuos smalsiai išbandė įvairaus amžiaus grupių žmonės. Kol prieš gerus metus buvo sukurti ypač realistiški veido transformavimo filtrai, kurie padeda įsivaizduoti, kaip galėtume atrodyti, atlikę vienokią ar kitokią plastinę operaciją. Ar kada svajojote apie siauresnę nosį, smakrą, putlesnes lūpas, didesnes akis ir nepriekaištingai švytinčią veido odą?

O kaip atrodytumėte pasimatavę savo dievaičio veido bruožus? Visa tai tapo virtualiai realu ir prieinama kiekvienam, tačiau niekas nesitikėjo, kad tai paskatins žmones patikėti skaitmeniniu įvaizdžiu. Plastinės chirurgijos ir psichiatrijos specialistų kabinetus užplūdo minios.

Paauglių žemos savivertės padariniai grožio filtrų gyvavimo proceso nesustabdė

Jau seniai buvo žinoma, kad Facebook tinklui priklausantis Instagram turi neigiamą poveikį jautresnės psichologinės būklės individams, ypatingai tiems, kurių pasaulėžiūra dar tik formuojasi. Dėl perdėto pozityvo ir ne visada realybę atitinkančių vaizdų gausos, Instagram platformos mechanizmas buvo specialiai sukurtas perteikti didelį srautą vaizdinės informacijos, kuri automatiškai kuria vartotojų įspūdžio standartus. Instagram pasižymėjo darantis ypatingą įtaką vartotojams, čia pat atsirado itin patogi terpė verslams, reklamai, taip gimė ir naujoji influencerio specialybė.

Asociatyvi nuotr.

Dalis ištobulintą realybę vertino skeptiškai, dalis pasidavė įtakai ir dar vienai priklausomybės formai. Siekdami parodyti išgyvenantys ne prastesnę siurrealistinę gyvenimo kokybę, paaugliai griebiasi tokių įrankių, kaip asmenukių grožio filtrai, o nusivylę nekintančia realybe, jie puola į depresiją, kuri veda į beviltišką savivertę ir net savižudybę.

Valdo jaunystės ir tobulumo kultas. Kas toliau?

Ilgai ieškoti įrankių, kaip patobulinti savo kūno formas ar veidą, netrunka. Apstu mobilių ir online programėlių, kurias ypatingai lengva naudoti pakanka vos kelių paspaudimų, norint itin realistiškai pakoreguoti savo kūno formas ir veido bruožus. Nuo to laiko, kai socialiniuose tinkluose filtrų pagalba atvaizduojamos žmonių nuotraukos ir vaizdo įrašai tapo kasdienybe, interneto platybėse ir už jo kilo didelis nepasitenkinimas žmonių, kurie filtrų naudojimą vertina kaip liaupsinamą visuomenės žaizdą, kurią būtina šalinti, o ne tobulinti.

Dirbtinis intelektas (AI) demaskuoja užsimaskavusius

Adobe kūrėjai pernai pristatė įrankį, kurio dėka galima identifikuoti nuotraukos skaitmeninę manipuliaciją. Kūrėjų komanda teigia, kad nuo šiol nesunkiai galima patikrinti vaizdo, ar bet kokios fotografijos autentiškumą bei pamatyti retušuotas vietas.

Pastaruoju metu, pasauliui tapus labiau skaitmeniniu, nei realiu, svarbu išlikti sąmoningiems ir atsakingai išbandyti bei vertinti naujoves. Matome neįtikėtinu greičiu tobulėjantį dirbtinio intelekto mechanizmą, tačiau nežinome kokią iš tiesų pridėtinę vertę jis kuria. Viskas priklauso nuo to, į kokias rankas šis galingas įrankis pateks, nes didelė galia neša dar didesnę atsakomybę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (38)