Skaitytoja klausia: „Per „Messenger“ programėlę gavau žinutę iš nežinomu vardu ir pavarde pasivadinusio žmogaus (feisbuko profilis sukurtas ką tik, panašu, kad ir vardas netikras). Aš tokio žmogaus nepažįstu ir su jo aprašoma situacija esu visiškai nesusijusi. Gyvenu užsienyje. Tačiau ši žinutė man labai nemaloni, grasinanti. Ar galiu kreiptis į policiją? Ar, nustačius asmenį, galiu reikalauti jo atsiprašymo bei neturtinės žalos atlyginimo?“

LJAA narė, advokato padėjėja Justė Stonkutė:

„Iš klausimo turinio matyti, kad skaitytojai buvo atsiųsta grasinančio turinio žinutė iš nepažįstamo asmens, todėl vertintina, jog tokiuose veiksmuose gali būti nusikalstamos veikos požymių, o pats nukentėjęs asmuo savarankiškai neturi galimybės nustatyti žinutę parašiusio asmens tapatybės. Taigi vienas iš būdų ginti savo pažeistas teises ir teisėtus interesus, kreipiantis į policiją ar kitas ikiteisminio tyrimo įstaigas su skundu, pareiškimu ar pranešimu dėl nusikalstamos veikos.

Skaitytojos klausime nėra nurodyta bei detalizuota, kokio turinio žinutė buvo gauta, tačiau atkreiptinas dėmesys, jog į policiją galima kreiptis:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją