Skaitytoja klausia: „Mano sūnus su žmona išsiskyrė ir abu išvažiavo gyventi bei dirbti į užsienį, o pas mane liko jų 6 metų dukra. Kokias teises aš, kaip močiutė, turiu rūpindamasi anūke? Ar įmanoma gauti kažkokius įgaliojimus iš sūnaus nuotoliniu būdu, nes jis grįžti artimiausiu metu neketina, o man tenka vaiką vesti pas gydytojus, į ugdymo įstaigas ir pan. Ką daryti?“
2021.11.08 06:01
Teisininkas atsako: kas tampa nepilnamečio atstovu, jo tėvams ar vieninteliam iš tėvų išvykus gyventi ir dirbti į užsienį
www.DELFI.lt
FOTO:
Dažnu atveju tėvai, kurie išvyksta ilgesniam laikui į užsienį, savo vaiką palikdami gyventi Lietuvoje, yra įsitikinę, kad pasirinktam fiziniam asmeniui, pavyzdžiui, giminaičiui, jie gali perleisti visas nepilnamečio vaiko atstovavimo teises. Iš tikrųjų situacija yra kiek kitokia – net ir būnant užsienyje, jiems tėvų teisės ir pareigos lieka galioti, o asmeniui, prižiūrinčiam vaiką, gali būti suteikiama tik laikinos priežiūros teisė. Kokius veiksmus tėvai turi atlikti, prieš išvykdami į užsienį, kad būtų užtikrintos Lietuvoje likusių jų vaikų teisės ir teisėti interesai, savo įžvalgomis pasidalijo Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narė, advokatė Rita Pechovska.