Skaitytoja klausia: „Laba diena, esu savo daugiabučio namo pirmininkė. Nauja kaimynė pareikalavo išdažyti laiptinę. Nesutikau. Tada pradėjo reikalauti ataskaitų ir kitų dokumentų. Dabar ta kaimynė man grasina, kad susidoros skundais. Kokia man gresia atsakomybė, kad neturiu visų dokumentų, kaip pirmininkė, nevedžiau buhalterijos, iki šiol visus reikalus sprendėme geranoriškai, kaimyniškai. Valdyba sudaryta nebuvo. Ar galiu gauti baudą?“

Atsako LJAA narė, advokatė Olita Remeikė:

„Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos veiklą, yra Lietuvos Respublikos Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymas, kuriame numatyta, jog butų savininkai bendrąją dalinę nuosavybę gali valdyti steigdami bendriją, sudarydami jungtinės veiklos sutartį arba skirdami bendrojo naudojimo objektų administratorių.

Bendrijos steigimo tikslas – kartu valdyti, naudoti ir prižiūrėti butų savininkams priklausančias patalpas. Aukščiausiasis bendrijos organas yra bendrijos narių visuotinis susirinkimas, kuris keičia bendrijos įstatus, renka ir atšaukia bendrijos pirmininką (valdybos narius), priima sprendimus dėl bendrijos administravimo būdo, nustato bendrijos pirmininko darbo užmokestį ir kt. Bendrijos valdymo organai yra valdyba ir (arba) bendrijos pirmininkas. Vadovaujantis nurodytu įstatymu, bendrijos pirmininkas turi 

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)