Paprasti buvo laikai, kai pasirinkimas tebuvo „mono arba stereo“, ir „stereo“ buvo geriau.
Norint patirti „Holivudą namuose“, dabar siūlomi produktai, kurie kainuoja nuo kelių šimtų iki dešimčių tūkstančių eurų. Šiandien norint aukščiausios kokybės garso, jau tektų rinktis ne tik priekinius „stereo“ kanalus, bet ir centrinę kolonėlę, šonines, galines kolonėles, vieną ar dvi žemų dažnių kolonėles, aukštyn nukreiptus arba prie lubų kabinamus garsiakalbius, o dar reikia viską valdančio imtuvo-stiprintuvo, vadinamojo „receiverio“, o gal dar ir papildomo stiprintuvo. Ir dar kiekvienas iš paminėtų komponentų turi dešimtis ar net šimtus skirtingų alternatyvų ir pasirinkimų ir variacijų.
Ką naudoti namuose – vieno paprasto nėra atsakymo. Natūralu, kad viskas priklausys nuo turimo biudžeto ir to, ką norima su juo pasiekti. Atitinkamai, pagal tai bus daromi kompromisai.
„Tiesioginis transliavimas namuose tiesiog išsprogo, prasidėjo „Holivudo namuose“ era, ir ji skatina ieškoti geresnio garso potyrių: kas pagerintų kino žiūrėjimą ir klausymąsi namuose. Tačiau visame pasaulyje tik 1 iš 10 televizorių, kurie didesni nei 32 coliai, yra prijungti prie išorinių garso sprendimų“, – pastebi „Sonos“ ekspertas, su kuriuo bendravo LOGIN.LT.
UAB „Garso namai“ savininkas Lukas Švedas sutiko pasidalinti savo įžvalgomis su LOGIN.LT. Jis pripažįsta, kad praktiškai bet koks atskiras garso sprendimas, jei tai nėra pati pigiausia nekokybiška kolonėlė, pagerins kino žiūrėjimą namuose.
„Apskritai vertinant, paėmus „Soundbar“ už 200-300 eurų, garsas tikrai pasijus, kad yra geresnis, nei iš televizoriaus“, – sako L. Švedas.
Bet kiek kainuoja tikra kokybė? Ji, pasirodo, labai nepigi. Pasižvalgykime, kokių pasirinkimų turime skirtingose kainų kategorijose.