Mūsų naujojo sąrašo dalis – Vietnamas. Nors niekas negali tiksliai paskaičiuoti, bet spėtina, kad šiame 20 metų vykusiame konflikte (1955–1975) Amerikiečiai prarado beveik 300 000 kareivių ir tarnautojų. Iš viso karas nusinešė beveik pusantro milijono gyvybių. Kaip visuomet, prisidengiant laisve ir kitomis vertybėmis, vyko ir nusikaltimai, genocidas bei nemotyvuotos žudynės dėl visai kitų tikslų. My Lai vietovėje nuo proto nušokę amerikiečių kareiviai išžudė 500 vietnamiečių. 26 dienų trukusiame Hue mūšyje buvo nužudyta iki 6000 civilių, tarp kurių ir moterys su vaikais. Tokių istorijų gali papasakot visos tame kare dalyvavusios pusės. Tokių istorijų pilnas ir kinas. O juk dar yra ir grįžusiųjų problema. Kiek žmonių nusižudė, nepakeldami savo pajuodusios sąžinės. Kiek liko amžinai suluošinti to, ką darė ir ko negalėjo užmiršti. Filmų apie pasekmes įtraukti negaliu, todėl judėkime prie karinių filmų, apie kuriuos verta papasakoti.
2021.10.11 18:13
Geriausi kariniai filmai: kai kurių juostų iki pabaigos nesugebėjo peržiūrėti net dalyvavusieji tuose karuose
(5)II dalis
www.DELFI.lt
FOTO:
Praeitame straipsnyje pradėjau savo pasakojimą apie karinius filmus. Bet sąrašas pasirodė kilometro ilgumo, todėl čia, jūsų dėmesiui, antroji jo dalis. Jei praeitąkart surašiau filmus, kurie netelpa į įprastus karinių filmų formatus, taip pat ir filmus, kurie priklauso menamai „Kardų ir sandalų“ kategorijai, tai šioje dalyje – Afganistano ir Vietnamo kariniai filmai. Taip pat – abu Pasauliniai karai. Šaltasis karas ir įvairūs mažesni kariniai konfliktai. O nekantriųjų ir tinginčiųjų skaityti longrydus pabaigoje laukia tiesiog visų gerų filmų sąrašas.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt