Itin nuoširdžiame ir atvirame pokalbyje su Tautvydu, apžvelgėme jo asmeninį gyvenimą ir karjerą, tolimesnius siekius ir niekur nepasakotas istorijas. Turbūt, daugelis net nėra girdėjęs, kad buvo ir toks laikotarpis, kai populiari grupė nebegalvojo tęsti veiklos ir šių vyrukų skrydis buvo sustojęs. Tačiau, klausytojai, mėgstantys šios grupės kūrinius, gali tik pasidžiaugti, kad gabūs muzikantai tęsia karjerą ir su kiekvienu albumu žada vis aukščiau kelti sau užsibrėžtą muzikinę kartelę ir skleisti vis profesionalesnį turinį.
Pats Tautvydas pokalbį pradėjo ką tik grįžęs iš privataus savo akustinio pasirodymo filmavimo, skirto vienai didelei verslo bendrovei. Kaip supratau, Tautvydas jautėsi puikiai ir galėjome pradėti kelias savaites planuotą ir abiejų išlauktą pokalbį telefonu, o jis tiesiog patogiai prigulė ant grindų savo įrašų studijoje.
„Prigult savo įrašų studijoje ant grindų – visą gyvenimą buvo tokia svajonė, nuo tada kai pradėjau įrašinėti muziką, kai tėvukas gimtadienio proga nupirko man pirmąją garso plokštę. Turėjau svajonę susikurti studiją, kurioje būtų galima tiesiog ramiai atsigulti, jau nekalbant apie muzikavimą. Tai guliu dabar ir jaučiuosi visiškai laimingas. Ir tai, kad šiandien koncertavau yra beprotiškai faina. Gera koncertuoti karantino metu, nors ir internetu, bet tai yra tai, ką aš darau, kas didžiąją dalimi mane išpildo. Kai pagaliau vėl pagroji, supranti, kaip to laiko pasiilgai. Tokie filmavimai, kurie anksčiau man net nebuvo malonūs, palyginus su koncertais, atrodė nieko įdomaus ir tai tik nereikalingas stresas, o dabar net ir jie atrodo pakankamai smagi veikla, kol koncertai su publika išvis negali vykti“,- pasakojo dainininkas.
Būtent pernai buvo suplanuotas grupės „Baltasis Kiras“ koncertinis turas ir naujojo albumo pristatymas po visą Lietuvą, tačiau atlikėjui pavyko įgyvendinti vos keletą ryškesnių koncertų, kiti anot jo, buvo tiesiog įprasti vasaros koncertai. Kaip vieną ryškesnių pernai įvykusių, Tautvydas įvardino pasirodymą Nidoje, ant jūros kranto, besileidžiant saulei, tačiau pridūrė, kad trūko to didesnio šventiškumo dėl pandemijos. Atlikėjas sako nesitikėjęs, kad grupė gyvuos daugiau nei 10 metų, nes jo nuomone pačio asmeniniai projektai niekada tiek ilgai netrukdavo.
„Aš niekada nemėgdavau per daug užsisėdėti ir man patinka tas kintantis vibe'as, bet kažkaip su kiru taip išsirutuliojo, kad vis dar grojame, nors turėjom jau seniai būti baigę muzikinę karjerą. Nesusikalbėjome su grupės nariais ir pajutome, kad teks sustabdyti šį projektą, bet po keleto mėnesių atėjo dabartinis mūsų bosistas Kipras ir pasakė, kad „Baltojo Kiro“ negalima paleisti, reikia suformuoti naują muzikantų kolektyvą. Ši istorija vyko 2011 metų pabaigoje, trečiaisiais grupės gyvavimo metais. Tada ir prasidėjo tas tikrasis grupės „Baltasis Kiras“ paukščio skrydis“,- atviravo Tautvydas.
Paklausus ar įsivaizduoja 15 metų ar 20 metų grupės jubiliejų ir sklandų gyvavimą, dainininkas sakė, jog nieko negali planuoti, ypač šiuo metu, kai pasaulyje vyksta tokie dalykai, bei prisipažino, norintis gyventi tiesiog šia diena, kuria reiktų mėgautis ir džiaugtis, kuriant naująjį albumą.
Karantiną Tautvydas įvardina labai teigiamai, nes turi daugiau laiko susitvarkyti nebaigtiems projektams, kurių anksčiau užbaigti nespėdavo dėl didelės koncertų gausos, tačiau pripažįsta, jog jau yra labai pasiilgęs gyvų koncertų ir publikos. Naujausią albumą „Aukštai kalnuose“ įrašinėjantis atlikėjas planuoja jį išleisti šiais arba jau kitais metais, tačiau jokios datos konkrečiai neįvardina ir savęs į griežtus laiko terminus nežada spausti.
„Tai jau ketvirtas grupės albumas ir norėtųsi, kad jis būtų tikrai special. Juo labiau, kad su kiekvienu albumu mes vis kažką išmokstam ir paūgėjam. Daug naujų dalykų per praktiką ateina studijoje, vis artėju prie to skambesio, kurį ir įsivaizduoju. Noriu, kad naujame albume jaustųsi kalnų ošimas. Norėčiau padaryti jį tokį aukštesnį, labiau sielai. Tuo pačiu bus ir daugiau kitokio skambesio, nei įprastai, planuoju daugiau roko muzikos elementų. Su kiekvienu kūriniu išsikeliu sau naują išbandymą, ieškau kažko daugiau. Nenoriu kartotis, bet noriu tobulėti visame kame, tiek žodžiai naujame albume, tiek vokalinės melodijos ir pritariamieji vokalai, tiek instrumentuotė bus žymiai sudėtingesnė ir suskambės naujai. Šis albumas iš esmės sukurtas jau prieš kokius 2-3 metus. Aš jį paraleliai kūriau visą laiką ir jame bus gabalų, kurie man netiko į jokį kitą ankstesnį albumą, yra kūrinių, kurių net nerodžiau grupei, nes manydavau, kad dar ne laikas. Daug kūrinių yra natūraliai išsaugoti būtent šiam laikui. Nors naujausias albumas yra brandintas ir kurtas pakankamai ilgai, bet manau, kad finišavimas albume yra svarbiausias momentas. Esmė, kaip man pavyks techniškai jį išpildyti ir įrašyti. Turiu namie galimybę pasėdėti prie „staklių“, tai stengsiuosi skirti laiko tiek, kiek jo reikės. Tekėjom su upėm (pernai išleistas albumas „Tekančiom upėm“), plaukėm ta lengva vaga, buvo toks judesys daugiau pasroviui nei prieš srovę, toks atsipalaidavimas, o šitas albumas, norėčiau, kad būtų labiau užlipimas į kalną“,- apie planus pasakojo dainininkas.
Kaip savo išskirtinę aistrą Tautvydas Paulius Augustinas įvardina vinilinių plokštelių kolekcionavimą ir klausymą. Atlikėjas teigia, jog tai galėtų daryti nuolatos, skirti tam visą savo gyvenimą. Taip pat, kaip savo didžiuosius pomėgius atlikėjas įvardina fotografavimą, filmavimą, keliavimą ir net sako, galėsiantis kada nors būti kelionių gidu. Žinomas atlikėjas yra baigęs sociologijos magistro studijas Vilniaus universitete, o šią idėją, jam pasiūlė klasiokė iš mokyklos laikų, kuriai pasirodė, kad šios studijos puikiai tiktų Tautvydui.
„Sociologija man tikrai tiko ir patiko, netrukdė kūrybai, aš galėjau po lygiai išdalinti laiką mokslams ir muzikai. Vienas kitą šie dalykai, sakyčiau, man net papildė, nes sociologija yra mokslas apie žmonių tarpusavio veikimo būdus, siekiant bendro tikslo, o muzikos grupė būtent tai ir yra. Pabaigęs tas studijas pradėjau žymiai geriau suvokti kaip reikia vibe'inti, bendrauti, motyvuoti ir tiesiog būti kartu, siekiant bendro tikslo – muzikuoti. Manau, kad šios studijos buvo idealios pagal mano dabartinę veiklą. Tai buvo akademinė bendruomenė, kuri mane įkvėpė, davė tinkamos medžiagos, žinių ir tai, ką sužinojau, studijuodamas, dabar kiekvieną dieną pritaikau bendraudamas su kitais artistais, arba vystydamas grupės veiklą“,- teigiamais prisiminimais apie studijas dalinosi atlikėjas.
Pozityvumo nestokojantis muzikantas teigia, jog jau mokykloje žinojo, kad muzika užims didelę vietą jo gyvenime ir bus neatsiejama kasdienybės dalis, nes nuolat jos klausydavo ir kurdavo pats. Nuo 6 klasės gitara grojantis Tautvydas sako, kad grupė „Baltasis Kiras“ gimė jau baigus 12 klasę ir išduoda, kad sociologijos studijas jis pasirinko irgi ne visai iš karto. Vienerius metus atlikėjas buvo architektūros mokslų studentas, bet šios, kaip sakė, jam „neprilipo“.
„Mano idėja buvo studijuoti architektūrą, nes tuo metu aš galvojau, kokia galėtų būti mano veikla, kurioje dirbdamas aš galėčiau klausytis mėgstamos muzikos. Supratau, kad būtų žiauriai fainai braižyti, projektuoti, kurti kažką ir tuo pačiu fone leisti muziką, kuri mane įkvėptų. Galvojau, kad tai yra ideali veikla, lankiau piešimą ir visus tuos mokslus, stojau į architektūrą VGTU, bet pastudijavęs metus, supratau, kad tas amatas visiškai ne man. Tada, teko palikti studijas ir dar metus skyriau kelionėms. Po metų, klasės susitikime, klasiokė vardu Nikė pasiūlė savo studijas ir puikiai pataikė. Mano mama ir jos tėtis kartu studijavo VU matematikos fakultete, o mes buvome klasiokai Šv. Kristoforo mokykloje, beje, gerąja prasme ji kalta ir dėl to, kad aš nusipirkau tą legendinę savo gitarą su kaubojiškais piešiniais. 8 klasėje, su mainų programa, kartu su šia klasioke buvome išvykę į Vokietiją. Nikė patarė nusipirkti tą gitarą, o jei pritrūkčiau pinigų, pažadėjo paskolinti ir taip įtikino mane nedvejoti. Man tuo metu, ta gitara buvo tikrai gan brangoka, bet dabar nesigailiu, kad ją įsigijau. Studijos ir gitara - šie du klasiokės patarimai, mano gyvenime buvo labai teisingi. Nikė (vardo reikšmė – graikų kilmės pergalės deivė, nugalėtoja) buvo tas mano gyvenimo kelrodis draugas, įkvepiantis pasielgti itin drąsiai“,- neslepė atlikėjas.
Tautvydo tėtis Vytautas groja gitara, o mama Liucija dainuodavo chore, tad drąsiai galima teigti, jog atlikėjas yra kilęs iš muzikalios šeimos, kuri įtakojo, jog muzika būtų užkoduota ir jų sūnaus gyvenime. Atlikėjas, taip pat turi seserį Eleną, kuri yra ukulėlių mokytoja. Grupės „Baltasis Kiras“ lyderis prisimena kaip vaikystėje jam mama uždėdavo Vytauto Kernagio albumą „Kabaretas tarp girnų“ arba Keistuolių teatro muzikinius spektaklius, pamena „Geltonų plytų kelią“, jų klausydavosi kartu su seserimi. Tėtis parinkdavo jau kažką rimčiau: „The Queen“ „The Beatles“, „Led Zeppelin“.
„Turbūt muzika mano karjerai persidavė iš tėvų, nes tėvukas turėjo gerą vinilų kolekciją, kurios klausydavausi nuo mažens, tėvukas pats grojo ir man turbūt lengviau ta gitara, smuiku skambinti, matyt yra kažkokie genai. Mano mama informatikė - matematikė, tai man visada matematika gerai sekdavosi, tas loginis mąstymas, bet mama kartu dirbo daug meninių dalykų. Dirbo reklamos agentūroje, Panevėžyje. Vilniuje dabar dirba nacionalinėje mokėjimų įstaigoje, tai ji tokia tiksliukė. Turbūt man iš jos tas tikslumas atėjo, o iš tėvuko – muzikinis pajutimas.“
Paklaustas, kokios muzikos klausėsi paauglystėje pašnekovas įvardino tokias grupes, kaip „The Doors“, „Weezer”, „Blink 182”, sunkesnio žanro grupę „System of A Down“. Pastaroji Tautvydui buvo sunkiausia iš klausomų, kurią dar galėjo klausyti ir kuri, visai patiko. Dievino Jim Hendrix‘ą ir jo gitaros virtuoziškumą. Atlikėjas taip pat minėjo, jog tik pradėjęs groti gitara šeštoje klasėje mokėsi akordų ir iš tokių lietuviškų grupių ir atlikėjų, kaip „Naktinės personos“, „Delfinai“, M. Mikutavičius, nes tai buvo gan paprasti akordai, tinkami lavinti pirštų raumenis. Pirmasis kūrinys, kurį pusbrolis Simas išmokė groti gitara, buvo - Bryan Adams „Here I am“.
Kalbėdamas apie laisvalaikį muzikantas išskiria pomėgį keliauti. Pasakoja, jog visada nori sugrįžti į Maroką, kur lankėsi jau ne kartą. Prisimena kelionę į Ameriką, kurioje lankėsi 2019 metais ir priduria, kad dar norėtų ten sugrįžti ir apkeliauti plačiau, pamatyti daugiau Jungtinių Valstijų gamtos grožio. Iš dar nelankytų vietų Tautvydas išskiria įvairias salas – Islandiją, Indoneziją. Tarp svajonių, jo mintyse, dar gyvena Japonija, kurioje norėtų aplankyti Fudžijamos ugnikalnį.
Atlikėjas nesenai įsigijo ir augintinį – mažą katytę, kurią pavadino Mao vardu. Katė yra kilusi iš Dubysos slėnio, o Tautvydo namuose atsirado per bičiulio mamą, pas kurią buvo sulaukta kačiukų pagausėjimo. Dainininko bičiulis Marius papasakojo apie kačiukus, atsiuntė nuotraukų ir atlikėjas išsiruošė į kelionę išsirinkti naujos draugės sau ir namams. Muzikantas nesigaili savo sprendimo ir sako, kad ši dar maža katytė yra labai šilta ir meili, o karantino metu labai pagyvina kasdienybę.
„Pavadinau katę Mao vardu, nes tikėjausi, kad gali būti viską draskanti kenkėja. Taip ir nutiko. Man jos vardas pasirodė įdomus ir egzotiškas. Labai lengva prisišaukti šiuo vardu, su ja turiu ir savo kalbą. Turiu tokį ryšį, kad esu kaip tėvukas jai nuo mažens - kerpu nagus, dresuoju, mokinu vaikščioti su pavadėliu ir kai bus pavasaris, tikiuosi, išeiti pasivaikščioti į gamtą. Gal prie prezidentūros, į parkelį“,- šypsojosi muzikantas.
Įdomu tai, kad Tautvydas savo karjeroje itin daug nuveikia pats savarankiškai. Kurdamas, dirba be jokių prodiuserinių kompanijų, valdo daugybę instrumentų. Jis pats organizuojasi koncertus, pats atsiliepia grupės nurodytu telefonu, pats ar su draugų pagalba filmuoja grupei vaizdo klipus, kuriuos ir montuoja, taip pat fotografuoja, sugeba sukurti ir pasigaminti plakatus koncertams, pasirūpinti reklamine atributika ar albumo viršelio kūryba.
„To pliusas yra toks, kad daug ką galime daryti taip, kaip norime patys. Aišku minusas yra, kad užtrunka ilgiau laiko ir gali atimti daugiau jėgų. Man tai yra kūryba ir aš stengiuosi, visame kame, tobulėti, kiek pats sugebu pasidaryti, tiek ir turiu. Man atrodo gražu, kad kūrėjas, menininkas gali viską suformuluoti pats, sukurti savo estetiką. Kol kas man tai yra įdomu, tai ir yra tikrasis mano kūrinys. Karantino laikas pats metas išnaudoti tokiems dalykams, o kai daug koncertų, visko pats negali spėti ir tenka perleisti darbus įgyvendinti kitiems“.
Muzikanto požiūris į socialinius tinklus yra teigiamas ir pozityvus. Tautvydas pasakoja, jog visus juos naudoja saikingai ir stengiasi tam skirti kuo mažiau laiko. Socialinius tinklus atlikėjas mato kaip įrankį komunikuoti su žmonėmis, bet kartu randa naujų idėjų kaip pasiekti kuo daugiau savo klausytojų neišleidžiant didelių sumų reklamai.
„Mano požiūris į visą tai yra iš dalies teigiamas. „Facebook“ estetika man nėra iki galo miela, arba detalės susijusios su to verslo klausimais, bet iš esmės tu gauni nemokamą socialinę mediją, už kurią susimoki savimi, savo laiku. Pavyzdžiui kaip ir „Youtube“ tu sumoki stebimomis reklamomis, kad galėtum žiūrėti tave dominančią vaizdo medžiagą. „Instagram“ irgi tokia reklaminė vieta ir tai gražu, įdomus žaidimas, bet man atrodo pačios socialinės medijos, kaip korporacijos, jos dėl pelno kartais yra linkusios perspausti, bet čia jų reikalai, to nepalaikau, nors pati struktūra, idėja, kad žmonės dalinasi gyvenimais yra faina, man atrodo, kad tai atvėrė daug durų jauniems atlikėjams, įvairioms įmonėms, verslams, gerai, kad esam visi susieti į bendrą informacinį tinklą“,- džiaugėsi dainininkas.
Tautvydas pamini, kad norėtų, jog „Baltojo Kiro“ internetinėje svetainėje būtų galimybė žmonėms registruotis prie bendrinamų naujienlaiškių, kad gerbėjai, tiesiogiai iš pačio kūrėjo gautų informaciją apie naujai išleistą kūrinį ar vaizdo klipą, kad žmogus, kuris tikrai tuo domisi, gautų laišką į savo elektroninį paštą ir galėtų užeiti į autorinę svetainę. Atlikėjas sako, kad norėtų, jog žmonės turėtų teisę būti nuo to nepriklausomi, bet tuo pačiu metu gautų tai, kas juos domina.
Šiuo metu muzikantas skaito biografinę knygą apie grupę „Crosby, Still & Nash“ ir specialiai užsisakė jų vinilinę plokštelę, kad galėtų pastudijuoti šios grupės muziką. Tarp šiandien klausomų atlikėjų paminėjo Neil Young vinilą „Harvest“, grupės „King Gizzard & The Lizard Wizard“ naujausią live koncertą iš San Francisko, taip pat plokštelėje. Muzikantas pasakojo, kad daug lietuviškos muzikos šiuo metu neklauso, bet kaip įdomias grupes, išskyrė kompanijas „jautì“, „Abudu“, „Kamanių šilelis“.
Paklausus Tautvydo apie tai, kokius politikus išvarytų iš seimo, o su kuriais mielai išgertų arbatos pašnekovas nedaugžodžiavo. Sakė išvarytų visus nuo Petro Gražulio iki į jį panašių veikėjų. Tautvydas mano, kad politikai turi dirbti savo darbą, kaip ir kiekvienas žmogus, o išskyrė tai, jog politikoje turėtų būti tie žmonės, kurie turi tam pašaukimą, būtų pasiryžę dirbti valstybei ir sutvarkyti jos reikalus, vesti tautą pirmyn ir būti pavyzdžiu kitoms valstybėms Europoje ir likusiame pasaulyje. Atlikėjo nuomone, tam reikalingi atsakingi asmenys, kurie sustyguotų valstybę, kaip instrumentą, suderintų ir grotų savo melodiją, kuri įkvėptų. Žinomos grupės lyderis prisiminė, jog jo kaimynė yra dabartinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
„Reikia ten mašiną atitraukti ar užstatyti arba šiaip kieme prasilenkiame. Būna, pas ją kartais apsilanko ir premjerė Ingrida Šimonytė, na bet žinai, labai nebendraujam. Bet jei, kaip klausei, su kuriuo politiku norėčiau išgert arbatos tai turbūt su savo kaimyne ir Ingrida Šimonyte tai padaryti būtų smagu, nes abi tikrai turi gerą humorą jausmą“,- atskleidė Tautvydas Paulius Augustinas.
Muzikantas paminėjo ir jam patraukliausias ir labiausiai mėgiamas sales rengti koncertams.
„Tamsta“ man yra pirmoje vietoje, mėgstamiausių vietų groti sąraše, Vilniuje, kur visada faina ir geras garsas, jauki atmosfera, geras kolektyvas. Antrąją vietą skirčiau Nidos „Kaštonui“, o trečią vietą duočiau Panevėžiui, nes ten yra mano gimtasis miestas ir ten sugrįžti visada smagu“,- sako iš Panevėžio kilęs, bet Vilniuje gyvenantis atlikėjas.
Tikėkimės, kad jau greitai dainininko ir grupės „Baltasis Kiras“ koncertų galėsime klausytis gyvai, o juose išgirsti ne tik pamėgtas, bet dar ir niekur nepublikuotas dainas iš ruošiamo albumo „Aukštai kalnuose“.
Tad, visiems palinkėsiu kuo aukštesnių viršūnių visuose gyvenimo keliuose, o kad iki tų viršūnių kilti būtų dar smagiau Tautvydas iš „Baltojo Kiro“ trims skaitytojams padovanos pernai išleistą, naujausią grupės kompaktinę plokštelę - „Tekančiom upėm“.
Publikacijos komentaruose parašykite savo mėgstamiausią „Baltojo Kiro“ dainą, nes jau sausio 31 dieną, dainininkas susisieks su 3 laimingaisiais skaitytojais ir išsiųs jiems šiuos albumus, kad paskutinis žiemos mėnuo – vasaris, prabėgtų su nuotaikinga muzika, o žengti į pavasarį būtų dar linksmiau.
Keep the boopin never stoppin ;)