Pasak pagrindinio tyrimo autoriaus virusologo dr. Charlesas Chiu, tai rodo, kad, jei po deltos atmainos atsirastų kitas dar vieną susirgimų piką sukelsiantis variantas, vakcinos greičiausiai prieš jį būtų mažiau veiksmingos. Kadangi žmonės daugiau skiepijami, tikėtina, kad lengviau plis atsparesni variantai. Tiesa, tas faktas, kad skiepyti žmonės yra užsikrėtę neutralizuojantiems antikūnams atspariais variantais, neturi kelti nuostabos. Tiksliau būtų teigti, kad skiepytą asmenį užkrėtę virusai sugebėjo išvengti šių neutralizuojančių antikūnų. Tai visai nereiškia, kad vakcina „atrenka“ tokius variantus, ir tai nebuvo nustatyta. Priešingai, yra keletas tyrimų, rodančių atvirkštinę variantų atsiradimo koreliaciją su vakcinos aprėptimi (ČIA).
2021.09.15 15:23
Kodėl paskiepyti pagal visą vakcinacijos schemą dažniau už nepaskiepytus buvo užsikrėtę mutavusiais viruso variantais?
(2)www.DELFI.lt
FOTO:
Atlikus beveik 1400 nuo vasario iki birželio mėnesio registruotų San Fransisko COVID-19 ligos atvejų tyrimą, paaiškėjo, kad visiškai paskiepyti žmonės dažniau nei neskiepyti buvo užkrėsti mutacijų, atsparių vakcinos sukeltiems neutralizuojantiems antikūnams, variantais. Tyrimas buvo paskelbtas išankstinių publikacijų serveryje „medRXiv“ ir dar nebuvo recenzuotas. Juo siekiama geriau suprasti ryšį tarp skiepų ir virusų variantų raidos. Tyrimą rasite ČIA.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją (2)