Viena didžiausių ir labiausiai paplitusių Kinijos monitoringo programų buvo pradėta kurti nedidelėje Pingyi apskrityje, esančioje apytiksliai už septynių valandų kelio į šiaurę nuo Šanchajaus. 2013 m. Pingyi apygardos vietos valdžia pradėjo diegti dešimtis tūkstančių vaizdo kamerų tiek miesto, tiek ir kaimo vietovėse. Iki 2016-ųjų iš viso buvo įrengta daugiau kaip 28,5 tūkst. vaizdo stebėjimo kamerų. Pasak Kinijos valstybinės žiniasklaidos, jos atsirado net ir mažiausiuose kaimeliuose.
2022.05.11 20:44
Viską stebi budri Xi Jinpingo akis: kaip milijonai vaizdo kamerų Kinijoje stebi ir baudžia paprastus kinus
(1)www.DELFI.lt
FOTO:
Jeigu patiems skaityti dar neteko, tai turbūt bent jau girdėjote tokį autorių George'ą Orwellą ir jo romaną „1984-ieji“. Knyga iki šiol nepraranda aktualumo ir rekomenduojama kaip viena iš būtinųjų perskaityti sąrašo. Pasak daugelio Vakarų apžvalgininkų bei žiniasklaidos priemonių, „Okeaniją“ ir „Didįjį Brolį“ šiandien matome Kinijoje. Komunistinėje-autoritarinėje šalyje, kuri yra viena didžiausių skaitmeninių technologijų vystytojų ir eksportuotojų visame pasaulyje. Prekiaudami savo produktais išoriniame pasaulyje kinai mėgaujasi milžinišku pelnu. Tačiau koks yra visuomenės socialinis gyvenimas šalies viduje? Ar kinai netapo savo pačių technologijų įkaitais?
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją (1)