Baudžianti tyla yra įžeidimas, pažeminimas ir išdavystė kartu: žmogus taip atskiriamas nuo vaikų, tėvų, sutuoktinio, partnerio, draugystės, profesinių santykių, jam prikišamai parodant: tu – niekas, tu tas, kuriam aš turiu valdžią: norėsiu – kalbėsiu, norėsiu – tylėsiu, lyg tavęs nebūtų. Juk aš nieko blogo nedarau, aš apskritai nieko nedarau, tyliu, tai tu purkštauji dėl mano tylos.
2021.12.27 15:03
Bausti tyla: ignoravimas kaip psichologinis smurtas, arba Juk nekviesi policijos, jei kažkas su tavim nekalba
(9)www.DELFI.lt
FOTO:
„Pragaras – tai Kiti“,– rašė J. P. Sartre‘as. Ir tie Kiti yra ne kažkas, o aš – tau, tu – man. Kadangi esame egoistinės būtybės, pragarą vieni kitiems kuriame visada, kai tik susiduria mūsų interesai. Gudriausieji – taip, kad iš pažiūros tas pragaras atrodytų kaip rojus. Toks yra ir ignoravimas, šiandien tapęs nauju gyvenimo būdu. Kas nors kitame nepatiko? „Ignoruok jį“ – pataria visi. „Kaip jis gali mane ignoruoti?“ – piktinamės, kai mus pačius ignoruoja kiti. Patylėti protinga, norint neaštrinti konfliktinės situacijos ir atsiskirti nuo jos. Tačiau tyla kaip bausmė yra psichologinis smurtas.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją (9)