Pvz., airių roko grupės U2 vokalistą Bono 2005 m. žurnalas „Time“ išrinko „Metų žmogumi“, jis yra vienintelis žmogus pasaulyje, nominuotas „Oskarui“, „Auksiniam gaubliui“, „Grammy“ bei Nobelio taikos premijai. Visgi šiame straipsnyje norėčiau apsiriboti žmonėmis, kurie valdo pasaulį kaip išrinkti politikai. Jų atlyginimas mokamas iš mokesčių mokėtojų pinigų. Taigi mokesčių mokėtojai yra suinteresuoti, kad bet kuris demokratiniuose rinkimuose išrinktas politikas būtų sąžiningas, garbingai ir tinkamai atliktų savo pareigas, bet kartu gautų ir jo nešamai atsakomybei lygiavertį atlyginimą. Kartu norėčiau pabrėžti, kad šiame straipsnyje įvardintų politikų atlyginimai yra oficialūs ir neatskaičius mokesčių. Straipsnyje visiškai neliesiu korupcinės temos. Kai kurie mūsų kaimyninių valstybių vadovai (kalbu apie tuos du, kurie nori kariauti su visu pasauliu) deklaruoja per visą savo gyvenimą užgyvenę 2 kambarių butą, garažą ir 2 Moskvičius, bet įvertinus jų nešiojamus laikrodžius matyti, kad sumos „eina“ mažiausiai su penkiais nuliais ir skaičiuojant tikrai ne rubliais.
2023.08.14 06:45
Išsižiosite, sužinoję jų metinius atlyginimus, bet tai dar ne lubos: brangiausiai apmokami pasaulio lyderiai, tarp kurių yra ir Popiežius
(11)www.DELFI.lt
FOTO:
Pasaulio lyderiai yra ne tik politikai. Jais gali būti verslininkai, bažnyčios atstovai, žurnalistai, sportininkai, menininkai, muzikantai ir kt. Visi žino, kokią įtaką turėjo ir vis dar turi tokie asmenys kaip Oprah Winfrey (JAV pokalbių laidos vedėja), dabar jau miręs JAV žurnalistas Larry King, futbolo žvaigždė Cristiano Ronaldo, Tesla įkūrėjas Elon Musk. Net muzikantai gali būti nominuojami Nobelio taikos premijai.