Portalas „Delfi“, remdamasis V. Lisenkos atsiminimais ir jo baudžiamosios bylos medžiaga, pasakoja, kaip sovietiniam jūreiviui pavyko pasprukti ir kokią tragediją dėl to teko išgyventi jo šeimai.

„Mano vardas – Vladilis Kirilovičius Lisenka. Gimiau 1926 m. Vladivostoke rusų darbininkų šeimoje,“ – memuaruose rašė jūreivis. 1941 m., kai jam buvo 15-a, pradėjo dirbti sovietiniame prekybos laivyne, nes trūko jūreivių – juos ėmė į karinius laivus. Iki 1945 m. V. Lisenka dirbo laivuose, gabenančiuose krovinius iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) į Sovietų Sąjungą, daugiausia, karinę pagalbą. Antrojo pasaulinio karo metu jis taip pat spėjo paplaukioti Amerikoje pastatytais laivais, kurie jam padarė neišdildomą įspūdį, juk, palyginti su rusiškais, amerikietiški buvo gerokai patogesni ir greitesni.

1945 m. rugpjūčio mėnesį V. Lisenka tarnavo Raudonojoje armijoje desantininku ir spėjo pakariauti Mandžiūrijoje su japonais, netgi gavo keletą apdovanojimų. Po karo įgijo laivų statytojo konstruktoriaus išsilavinimą ir dirbo tiek Sovietų Rusijos, tiek Ukrainos laivų statyklose. Visgi gyvenimas krante jam pasirodė pernelyg nuobodus, todėl V. Lisenka išvyko į Murmanską, kur įsidarbino žvejybos laivyne ir galiausiai tapo tralerio kapitonu.