Pačiame Kauno centre, dideliame sename gyvenamajame name, paverstame daugiabučiu, viename bute vidury baltos dienos įvykdyta žmogžudystė – plaktuku mirtinai uždaužyta moteris ir jos keturmetis sūnus. Tuo pačiu plaktuku sunkiai sužalotas ir šeimos vyras bei tėvas – jį vos gyvą išgabeno į ligoninę. „Vyksta tyrimas“, – tokia lakoniška fraze buvo užbaigta įvykių suvestinė. Tiek – vėlesnėse suvestinėse apie tyrimo eigą čekistai nebeinformavo. Tyrimas tas tęsėsi ilgai. Ligoninėje trumpam atgavęs sąmonę mirė vienintelis tiesioginis nusikaltimo liudininkas – išžudytos šeimos vyras. Ir visgi praėjus kone pusantrų metų tardytojai pareiškė radę kaltininką ir, maža to, gavę iš jo prisipažinimą.

Toliau buvo teismas, pripažinęs jį kaltu ir skyręs bausmę – už trijų žmonių šeimos išžudymą asmeniui skirti 25 metai lagerio. Kodėl nesušaudė? Todėl, kad 1947-1954 m. laikotarpiu Sovietų Sąjungoje už kriminalinius nusikaltimus nebaudė mirties bausme. Partizanus, antisovietinius rezistentus – prašom: juos pasmerkdavo ir sušaudydavo. Kartais ir pakardavo. Tuo tarpu, ginkluotiems plėšikams, serijiniams žudikams ar žmogžudžiams, išskerdžiantiems ištisas šeimynas – ne. Stalinizmo laikų teisės logika.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją