Tikėtina, kad apie šią teritoriją nebūsite girdėję. Pirmą kartą kalbėti, kad žemė jungė Britanijos salą su Šiaurės Europa, pradėta dar XIX amžiuje, bet rimti tyrimai prasidėjo tik maždaug 1990-aisiais. Mezolito laikotarpiu Dogerlandas dėl savo geografinės vietos ir kraštovaizdžio buvo tobula vieta gyventi medžiotojams-rinkėjams. Tačiau atėjus cunamiui šis rojus tapo absoliučios tragedijos epicentru. Kaip atrodė tas rojus ir kas sukėlė priešistorinę Šiaurės Europos apokalipsę?
2022.11.19 21:00
Prieš daugybę metų Britanija net nebuvo sala: rojų priminusią žemę pasiglemžė cunamis – žuvo tūkstančiai žmonių
(4)www.DELFI.lt
FOTO:
Tai daugiausia gyvybių Britanijos istorijoje pareikalavusi nelaimė. Ir būtent ši nelaimė „pasirūpino“, kad Didžioji Britanija laikui bėgant taptų sala. Maždaug prieš 8 tūkst. metų Šiaurės Europos vandenyse kilo milžiniška apie 40 metrų aukščio cunamio banga, kuri nušlavė viską savo kelyje. Archeologai skaičiuoja, kad žuvo ketvirtadalis tuometinių Britanijos gyventojų. Ir visgi Britanija nebuvo labiausiai paveikta teritorija. Šis titulas atitenka žemei, kurios jau nebėra. Mezolito eros gyventojai šią teritoriją galėjo laikyti kone Edeno sodu dėl gėrių, kurių joje buvo. Tai Šiaurės Europos Atlantida – Dogerlandas.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją (4)