Svečias kolekcionuoja daiktus, susijusius su Lietuva. Vieną kolekciją, kurią pats vadina karine, jis padovanojo Lietuvos nacionaliniam muziejui. Tai daugiau nei 60 dėžių įvairių reliktų – nuo pašto ženklų iki ginklų, uniformų. Tarp jų ir daiktai susiję su Žalgirio mūšiu, ir vienintelio Tarpukario Lietuvos karinio laivo vėliava, ir ginklai su Gediminaičių stulpais, kurie pabuvojo ir kinų, ir korėjiečių rankose. Kaip taip nutiko? Iš kur H. Gaidis šiuos daiktus gavo? Kodėl juos rinko? Ką jis veikė FTB?
Kodėl buvęs FTB agentas turi reliktų iš Žalgirio mūšio: prieš sugrįždami į Lietuvą, daiktai pabuvo ir pas kinus, ir pas korėjiečius
Tai pokalbis su žmogumis, kurio patirtis – unikali. Tai lietuvių kilmės buvęs FTB agentas ir privatus seklys Henry Gaidis. Lietuvoje besisvečiuojantis H. Gaidis prisimena, kaip pirmąjį kartą apsilankė Lietuvoje. Pirmą kartą jis į Lietuvą atvyko 1992 metais, tuo metu H. Gaidis dar dirbo FTB. Nestebina, kad tada su juo mūsų šalyje buvo elgtasi keistai – juk dar čia buvo sovietų karių. „FTB tai teisėsaugos organizacija, dirbanti visose Jungtinėse Valstijose. Mes galėjo vykdyti tyrimus tik JAV viduje. Ir šiandien taip vyksta, tu negali vykdyti veiklos už jos ribų. Mes turime seseriškų agentūrų, kurios veikia už ribų, ir jos įsižeidė, nes aš čia tiesiog pasirodžiau. Bandžiau tikrai nieko nedaryti nieko, kas susiję su saugumu, nes atvykau čia dėl asmeninių priežasčių“, – situaciją pamena H. Gaidis. Šįkart jis į Lietuvą atvyko irgi su specialiu tikslu.