Įspūdinga sukaktis
Šią progą, anot pašnekovo, įmonė nutarė švęsti linksmai ir visą dieną – su darbuotojais vaišintis tortu, išpakuoti gautas dovanas. Renginių ir gimtadienio minėjimo švenčių įmonė nusimatė iki pat metų galo. O švęsti išties yra ką: „Įmonė didelė. Kai 1964 metais buvo pastatytas kertinis akmuo ir po kelių metų pradėta gamyba, auginimas, tai tuo metu, skaitant senus metraščius, dirbantys žmonės gyrėsi, kad 2 mln. viščiukų broilerių pavyko užauginti per metus. Tai šiuo metu užauginame virš 3 mln. per mėnesį užauginame ir perdirbame.
Mastai yra grandioziniai, kasdien perdirbama virš 100 tūkst. paukščių“, – dalinasi T. Sprindžiūnas. Šiuo metu įmonėje, anot pašnekovo, dirba apie 1800 darbuotojų, o trečdalis jų dirba ne perdirbime, o auginime, mat paukštynas užsiima ne tik perdirbimo ir gamybos darbais, bet ir augina viščiukus nuo inkubuojamo kiaušinio. Šis paukštynas yra didžiausias ūkis visoje Lietuvoje, mat beveik 400 000 kv. m. užima auginimo padalinių plotai, o tai – beveik 60 futbolo stadionų. Beveik 500 darbuotojų kasdien rūpinasi viščiukų auginimu, jų teisingu, gerai parinktu lesalu, kad būtų užtikrinta aukštos kokybės vištiena.
Įkūrimo metais įmonė, anot T. Sprindžiūno, net neturėjo inkubatorių, kiaušinių, gilaus sovietmečio laiku teko pirkti vienadienius viščiukus iš svečių šalių. Šiuo metu „Vilniaus paukštyne“ tebėra darbuotojų, kurie čia dirba net penkiasdešimt metų. Šie darbuotojai mena, kad pradžia išties buvo sudėtinga, bet tai nesustabdė įmonės nei vienai dienai per pastarąsias šešias dešimtis.
„Ilgamečių darbuotojų bendrai skaičiuojame beveik 200. Ilgamečiais darbuotojais laikome 20 ir daugiau metų dirbantys įmonėje. Čia yra didžiulis turtas ir kapitalas įmonei – tiek kolektyvui, tiek vadovams, kad ta patirtis ir žinios eilę metų persiduoda ir tie žmonės dirbdami moko naujus darbuotojus. Čia tas verslas, kuriame būtinai turi turėti praktikos, neužtenka vien teorijos, nes tai – biologinis procesas, išjausti, kaip paukštis jaučiasi ir gyvena, auga ir pan. – čia reikalingi ypatingų sugebėjimų žmonės“, – įsitikinęs įmonės generalinis direktorius.
Įmonė unikali, o produkcija paklausi net Skandinavijoje
Anot pašnekovo, vištienos paklausa pasaulinėje rinkoje – labai didelė, vištiena kaip mėsos rūšis vartojama visur, nepriklausomai nuo religijos, šalies, įsitikinimų. Tai leidžia vystytis ir augti, nors konkurencija – išties didelė, tačiau tai skatina konkurencinių pranašumų ieškojimo. Didžiausio pabaltyje paukštyno vadovas sako, kad įmonės išskirtinumas – unikali vertės grandinė, sukurta nuo kiaušinio inkubavimo, viščiuko auginimo, priežiūros iki pat galutinio produkto. Daugybė pasaulio įmonių tik perdirba vištieną, supirktą iš skirtingų ūkių, tad veikla nuo pirmo iki paskutinio žingsnio vienoje įmonėje – išties didelis išskirtinumas. „Vilniaus paukštyno“ vertės grandinę sudaro septynios atskiros grandys, kurias visas ir kontroliuoja pats paukštynas, tad puikiai žino, kaip ir kokiomis sąlygomis paukštis užauga. Todėl prieš keletą metų atsirado kategorija „užauginta be antibiotikų“.
„Žinodami, kokiomis sąlygomis auga paukštis, galime puikiai išlaikyti geriausią jo kokybę. Tai yra mūsų kaip mažos rinkos pakankamai mažo gamintojo europiniame lygmenyje pagrindinis išskirtinumas, ką labai vertina daugelio pasaulio šalių pirkėjai, Skandinavijos rinkos. Virš pusę kiekio išvežame į užsienio šalis. <...> Viščiukas broileris unikalus tuo, kad skirtinga dalis skirtingoje šalyje turi skirtingą paklausą ir skirtingą kainą. Taigi, su pardavimų komanda reikia atrasti, kur, kokioje šalyje paklausiausias bus sparnelis, blauzdelė ar kita dalis. Čia ir yra verslo unikalumas“, – dalinasi T. Sprindžiūnas.
„Kasmet į kitą lygį“ – štai toks yra įmonės šūkis, o kartu ir tikslas, kurio vedini, anot pašnekovo, įmonė ir jos darbuotojai kasdien ieško tendencijų ir išskirtinumų, kad galėtų augti kasmet. Paukštyno gimtadienio dieną Vilniaus televizijos bokštas nušvito žalia – įmonės prekės ženklo – spalva, taip simboliškai parodant, kad ambicijos ribų neturi ir siekia dangų. Sėkmingą įmonės gyvavimą ištisais dešimtmečiais lemia gebėjimas įsiklausyti į darbuotojus, juos išgirsti.