Oro linijų bendrovės visame pasaulyje atšaukė daugiau kaip 25 tūkst. suplanuotų rugpjūčio mėnesio skrydžių, iš jų apie 60 % – Europoje. Anot D. Zapkutės, žmonės susiduria su iššūkiais, skaičiai tikrai dideli, tačiau jeigu žiūrėtume į visą programą, tūkstančiai atšauktų skrydžių rugpjūčio mėnesį sudaro tik apie 2 %.
„Mes galime pasidžiaugti, kad Baltijos šalyse gerokai ramiau, gyvename paprasčiau, pas mus nėra tokių didelių spūsčių; tiesą sakant, oro uostai šneka, kad procesai vyksta sklandžiai ir galime išvengti nesklandumų“, – kalba D. Zapkutė.
Pasak jos, dėl atšauktų skrydžių sumažėjusio keliautojų skaičiaus skrydžių bendrovės nepajuto.
Prieš skrendant į kelionę, svarbu atlikti namų darbus, o jų, anot D. Zapkutės, yra keli.
„Pasižiūrėti, kokios avialinijos skraidins, pasiskaityti, kas priklauso. Bus lengviau reaguoti, jeigu bagažas vėluos arba bus atidėtas skrydis. Verta žinoti, kur kreiptis, su kuo bendrauti; atlikę šiuos nedidelius paruošiamuosius darbus būsite ramesni. O tie, kurie keliauja su kelionių organizatoriumi, turi dar vieną pagalbos liniją – galimybę tiesiogiai bendrauti su mumis“, – kalba D. Zapkutė.
Ji priduria, kad kelionių organizatoriams dažniau pavyksta išvengti šių problemų ir lengviau pasirūpinti žmonėmis. Jai paantrina M. Ostrauskienė – jos teigimu, su užsakomaisiais skrydžiais visko gali atsitikti, tačiau skrydžiai visada įvyksta.
„Užsisakius ar per operatorių „Novaturas“ ar keliaujant užsakomaisiais skrydžiais tikrai žymiai saugiau negu keliauti savarankiškai“, – kalba ji.
Darbuotojų trūkumas ir streikas
„Tokia situacija kilo po pandemijos, didėjant keliautojų skrydžiams, – antžeminės aptarnavimo kompanijos tiesiog nesusitvarko, todėl didieji oro uostai negali priimti skrydžių“, – sako skrydžių bendrovės atstovė.
Ji priduria, kad didžiausia rizika užstrigti oro uoste yra tolimųjų skrydžių šalyse, ypač jeigu tai jungtiniai skrydžiai.
Jei skrydis atšauktas, ji pataria kreiptis į oro vežėją ir laukti nurodymų.
„Jei skrydis vėluoja 3 valandomis, jau galima taikyti tam tikras kompensacijas ir panašiai. Bet svarbiausia – iš anksto susiplanuoti kelionę, turėti omenyje, kad taip gali būti. Rekomenduojame, jeigu įmanoma, turėti tik rankinį bagažą, be registruojamo“, – kalba M. Ostrauskienė.