Priežasčių, kodėl Tailandą atranda vis daugiau keliautojų, toli ieškoti nereikia – čia puikiai dera spalvų, skonių ir pojūčių pripildytas šurmuliuojantis didmiesčių gyvenimas ir laukinė gamta su žaliuojančiomis džiunglėmis bei dieviško grožio paplūdimiais, leidžiančiais pasijusti taip, tarsi patekote į tikrą rojų.
Šalis, apdovanota puikiu klimatu ir kontrastų įvairove
Kaip pasakoja didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė Lina Kiljonienė, lėktuvai į už tūkstančių kilometrų nutolusį Tailandą keliautojus iš Lietuvos skraidina nuo rudens iki pat kovo mėnesio pabaigos – būtent šiuo sezono metu galima pasimėgauti tipišku atogrąžų klimatu.
Tailando teritorija nusidriekusi iš šiaurės į pietus, tad klimatas šalyje vyrauja skirtingas. Šiaurinėje dalyje jaučiami didesni temperatūrų svyravimai, o pietiniuose rajonuose klimatas švelnus. Termometro stulpelis kyla maždaug iki 30 laipsnių šilumos, dienos saulėtos ir beveik be lietaus, tad oras idealus tiek poilsiui balto smėlio paplūdimiuose, tiek kelionėms po šalį pažindinantis su nuostabia Tailando gamta ir tūkstantmečius menančia kultūra.
„Novaturo“ keliautojams siūlome atrasti dvi pietinio Tailando kryptis – potyrių ištroškusiems turistams nepamirštamą pažintį žadantį Bankoką ir nuostabiais kurortais garsėjančią Puketo salą. O tiems, kuriems atostogų metu norisi įvairovės, siūlome jungtinius poilsio turų variantus, leidžiančius vienu ypu paragauti ir vieno, ir kito“, – pasakoja L. Kiljonienė.
Bankokas – naktinio gyvenimo sostinė, išsaugojusi tūkstantmečius puoselėtą kultūrą
Neretai Bankokas yra tiesiog tarpinė stotelė keliaujant į kitus Tailando regionus, tačiau net jeigu atostogas ketinate praleisti viename iš nuostabių Tailando kurortų, skirti bent kelias dienas sostinei ir pajausti neįtikėtiną jos atmosferą tikrai verta. Vos žengus iš lėktuvo pirmiausia jus pasitiks atogrąžoms būdinga drėgna kaitra, o tuomet apsvaigins šurmuliuojanti miesto didybė, kurioje telpa viskas – ir niekada nemiegančios naktiniais žiburiais nutviekstos gatvės su daugybe viešbučių, barų bei netikėčiausių pramogų, ir puošniosios šventyklos, budizmą garbinantys paminklai bei žadą atimanti gamta.
„Supantys kontrastai prie azijietiškos kultūros ir gyvenimo būdo nepratusius keliautojus neretai stebina, tačiau tuo Bankokas ir žavus – prie prabangių dangoraižių ir verslo rajonų čia šliejasi senieji sostinės kvartalai su tradiciniais turgais ir galvą apsukančiu gatvės maistu, visur zujantys tuk tuk’ai, motoroleriai ir automobiliai kuria megapoliams būdingą chaosą, kuriam atsvara tampa žaliuojantys parkai ir ramybe dvelkiančios Bankoko šventyklos su maldomis ir šimtmečius skaičiuojančiais ritualais“, – pasakoja „Novaturo“ atstovė Lina Kiljonienė.
Lankytinų objektų šiame mieste nepritrūktų nei savaitei, nei dviem, tačiau jei sostinėje ketinate praleisti ribotą laiką, iš karto nerkite ten, kur slepiasi tikrieji Bankoko lobiai – į sostinės širdimi vadinamą Ratanakosin rajoną.
Atvykę čia iš tolo pamatysite Didžiųjų rūmų kompleksą – kadaise buvusią Siamo karalystės vadovų rezidenciją, pastatytą dar 1782 m. Itin puošnus ir ypatingų meninių įgūdžių pareikalavęs kompleksas sudarytas iš trijų dalių – išorinių, centrinių ir vidinių rūmų, kuriuose karaliavo beveik vien moterys. Komplekse stovi žymioji Smaragdinio Budos šventykla Wat Phra Kaew, kurios centre – XIV a. sukurta nedidukė žalio mineralo Budos su auksiniais drabužiais statula. Tai viena švenčiausių Tailando vietų, todėl būtina kūną kuo labiau paslėpti po drabužiais, norint patekti į šventyklą.
Visai šalimais, tiesiai prieš Didžiųjų rūmų kompleksą, pamatysite Vat Arun šventyklą su 79 m aukščio masyvia centrine pagoda Phra Prang, kurią supa keturios mažesnės – po vieną ties kiekvienu kampu. Nors šventykla vadinama Aušros vardu, visas jos grožis geriausiai atsiskleidžia vėlyvą popietę, kuomet besileidžianti saulė nudažo už šventyklos plytintį dangų raudona spalva.
Vaikštinėdami po Ratanakosin rajoną, nepraleiskite galimybės užsukti ir į vieną didžiausių ir seniausių Bankoko šventyklų Vat Po – ji pavadinta pagal Indijoje esantį vienuolyną, kuriame gyvas Buda laukė nušvitimo, sėdėdamas po didžiuliu figos medžiu. Panašus ilgaamžis medis auga ir čia, tačiau bene didžiausią įspūdį šventykloje palieka paauksuota Budos, žengiančio į Nirvaną, statula.
Norėdami pajusti visai kitokią atmosferą, nerkite į naktinį Bankoko gyvenimą. Nuo sutemų iki vidurnakčio veikiantys Bankoko turgūs kuria absoliučiai unikalią patirtį, tad iš daugybės jų raskite laiko aplankyti bent vieną. Įprastai kiekvienas turgus turi pagrindinę savo tematiką – vienur pardavinėjami vintažiniai dalykėliai ir meno kūriniai, kitur – suvenyrai, drabužiai ar švieži maisto produktai. Jei jūsų tikslas – ne apsipirkti, o pasisemti naujų patirčių, užsukite į vieną iš plaukiojančių turgų – Wat San Chao sulaukia bene daugiausiai lankytojų, tad nors kainos čia orientuotos būtent į turistus, tai bus tikrai įdomi patirtis.
Bent akies krašteliu dažnam smalsu žvilgtelėti ir į Bankoko raudonųjų žibintų kvartalus, saulei nusileidus keliautojus viliojančius į neoninėmis švieslentėmis iš tolo šviečiančius go-go barus. Jei tokios pramogos ne visai jūsų skoniui, tuomet keliaukite į moderniuosius sostinės rajonus – ant dangoraižių įsikūrę barai, kurie jau tapę naktinio Bankoko gyvenimo vizitine kortele, lankytojų laukia ištisą parą.
Prabangiuose ant stogo įsikūrusiuose baruose ir restoranuose galima pasimėgauti į žiburiais nutviekstą miestą atsiveriančiais vaizdais, puikia muzika ir kokteiliais, o iš populiariausių dangoraižių nusileidę į apačią įprastai rasite išsirikiavusius gatvės maisto prekeivius, siūlančius tikrai gardžius tradicinius azijietiškus patiekalus. Matyt, šis vaizdas geriausiai ir apibūdina kontrastingąjį Bankoką – miestą, kuriame paprastumas ir prabanga yra visada šalia.
Smėlėtų paplūdimių ieškančių, tačiau nutolti nuo Bankoko nenorinčių turistų vos už poros valandų kelio laukia bene gyvybingiausias šalies kurortas – Pataja. Rytinėje Tailando įlankos pakrantėje įsikūrusio miesto vietoje dar prieš kelis dešimtmečius buvo tik nedidelis žvejų kaimelis. Šiandien tai atostogautojų ir linksmybių mėgėjų meka. Jame nepamirštamą poilsį ras ir paplūdimių, ir naktinio gyvenimo ieškantys turistai, mat puikiai išvystytas kurortas tikrai turi ką pasiūlyti kiekvienam.
Patajoje dieną praleidus paplūdimyje, vakare priimta traukti į Walking Street – kurorto naktinio gyvenimo centrą. Tačiau kurortas garsėja anaiptol ne tik pramogų gausa – nutolę kiek toliau nuo centro, atrasite visai kitokį kurorto veidą, su tropinių augalų parkais, tyvuliuojančiais ežerais ir atokesniais ramybės kampeliais.
„Viešbučių pasirinkimas šiame kurorte išties gaus, tad rinkdamiesi pagalvokite, apie kokį poilsį svajojate – niekada nemiegančiame Patajos kurorto centre viešbučius rekomenduojame tikriems linksmybių mėgėjams, o ramaus poilsio geriau ieškokite Patajos pakraštyje esančiuose rajonuose. Šie viešbučiai įprastai yra įsikūrę parko zonose, turi išpuoselėtas dideles teritorijas ir nėra nutolę nuo smėlio paplūdimių“, – pataria „Novaturo“ atstovė.
Puketas – sala, apsupta tikrosios Tailando egzotikos
Skaidrus, šiltas ir maudytis viliojantis Andamanų jūros vanduo, stačios uolos ir vešli augmenija – kur bepasisuksite, Puketo saloje atviruko vertų vaizdų tikrai nepritrūksite, tad jei svajojate būtent apie tokias atostogas, skrisdami į Tailandą rinkitės šią kryptį.
„Didžiausia Tailando sala ne veltui populiariausia šalies turistų lankoma vieta. Joje pilna viešbučių, nuostabių paplūdimių ir įvairiausių pramogų. O norintys išvysti Tailando egzotiką, iš salos patogiai gali nukeliauti ir į kitas, mažesnes saleles“, – pasakoja L. Kiljonienė.
Skaičiuojama, kad Pukete yra apie 40 paplūdimių – vieni iš jų labai ramūs ir puikiai tiks ieškantiems privatumo, kiti jau atrasti turistų ir visuomet pilni gyvybės bei šurmulio. Patong – bene populiariausias ir daugiausia pramogų galintis pasiūlyti paplūdimys, tad jeigu poilsį derinsite su aktyviomis veiklomis, būtinai jame apsilankykite. O ieškantiems ramesnio, privatesnio ir poilsiautojų šurmulio neperpildyto varianto, verta keliauti į šiaurinę salos dalį.
Tarp aktyvių veiklų Puketo saloje bene populiariausias – nardymas. Salą skalaujanti Adamanų jūra yra labai skaidri, tad slepia išties nepaprastą povandeninį pasaulį. Hin Daeng (Raudonos uolos) ir Hin Mouang (Purpurinės uolos) koraliniai rifai turėtų būti kiekvieno nardytojo pasaulio vietų dešimtuke.
Jei jau atvykote į Puketą, verta pamatyti ir jį supančias nuostabaus grožio mažesnes saleles – kiekviena iš jų skirtinga ir savaip unikali, o jas lengvai pasieksite motorinėmis valtimis arba kanojomis. Tačiau čia nepamirškite savo derybinių įgūdžių – turistus plukdantys vietiniai gyventojai linkę gerokai nuleisti kainas, jei tik įdėsite šiek tiek pastangų. Tarp populiariausių aplinkinių salų – Džeimso Bondo sala, Phi Phi Don ir Phi Phi Le. Jei norite atrasti tikrąjį Tailando gamtos grožį, keliaukite į šalia didžiausios Tailando salos Puketo esančią Kokosų salą. Jos laukiniai paplūdimiai nepaliesti civilizacijos, o ir visa sala kol kas išvengė modernaus gyvenimo įtakos, tad skubėkite, kol dar yra likę unikalių rojaus kampelių.
Nuostabius potyrius gamtos mylėtojams padovanos ir išvyka į atogrąžų sodą. Vos už 20 km nuo Patajos, Nong Nooch kaime įkurtas atogrąžų sodas – vienas pačių didžiausių Tailando, o galbūt ir viso pasaulio sodų. Sodas dar kitaip vadinamas orchidėjų parku. Jame sukaupta įspūdinga orchidėjų ir kaktusų kolekcija, veša palmių giraitė. Jei norite pamatyti autentiškesnę Puketo pusę, aplankykite nedidelį Ravai kaimelį pietrytinėje salos dalyje. Čia gyvenantys vietiniai tajai išsaugojo senuosius papročius ir tradicijas, tačiau turistus bene labiausiai vilioja galimybė paskanauti žvejų ką tik pagautos žuvies bei jūros gėrybių, mėgaujantis kokosų palmių ir žydro vandens vaizdais.
Atvykus į Puketą, verta skirti laiko susipažinti ir su pačios salos istorija, aplankyti gražiausias bei įdomiausias Puketo salos lankytinas vietas: Karon apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į tris paplūdimius, Didžiosios Budos statulą su 360 laipsnių Puketo salos vaizdais ir Wat Chalong šventyklų kompleksą – vietiniai tajai tiki, kad šventykloje galima patirti gydančius stebuklus.
„Jei norisi daugiau sužinoti apie šalies kultūrą, būtina pavaikštinėti Puketo senamiestyje – istoriniame portugalų kolonijinio stiliaus mieste, kuriame daug budistų ir kinų šventyklų, išpuoselėtų alėjų pasivaikščiojimams. Čia rasite ne tik puikių restoranų ir naktinių barų, bet ir naktinį Puketo turgų, kuriame galima įsigyti šviežių maisto produktų ir paragauti gatvės maisto, kurį vietiniai gamina čia pat, gatvėje. O po įspūdžių kupinos dienos leiskite sau pasimėgauti SPA malonumais – masažo salonus Pukete galima rasti kone ant kiekvieno kampo ir garsėja jie ne tik kokybe, bet ir puikiomis kainomis“, – sako L. Kiljonienė, „Novaturo“ atstovė.