„Novaturo“ pardavimo vadovas Kazimieras Jarmalis sako, kad metai buvo kupini iššūkių, mat vos pasibaigus draudimams keliauti atsirado kitų trukdžių – ir karas, ir staigūs kainų šuoliai.
Lietuvos oro uostų maršrutų plėtros vadovas Tomas Zitikis sako, kad pirmąjį metų ketvirtį kai kurių šalių oro uostai neskubėjo atsisakyti per pandemiją įvestų ribojimų, tačiau prasidėjus aviaciniam vasaros sezonui antrame ketvirtyje keliautojų sujudimas buvo didžiulis.
Pašnekovas sako, kad iki pandemijos aviacija atrodė romantiška specialybė, tačiau ribojimai atskleidė, kad šioje srityje yra tam tikras neapibrėžtumas, tad neatmetama, kad ikipandeminio stabilumo dar nebus ir kitais metais.
„Sakyčiau, grįžome prie planavimo, nes iki pandemijos tas buvo natūralu ir įprasta. Keliautojai pastebėjo, kad pirkdami iš anksto gali ne tik sutaupyti, bet ir rinktis iš didesnės paklausos. Ypač šią vasarą matėme, kaip paskutinę minutę viešbutis paskutinius kambarius parduodavo 10 kartų brangiau nei įprastai. Turbūt atsakymas akivaizdus, – perkant iš anksto galima sutaupyti“, – pavyzdį, kodėl nereikia delsti planuojant atostogas, pateikia K. Jarmalis.
Nors ekonominė situacija Lietuvoje nėra stabili, pašnekovas pastebi, kad kelionės jau tapo neatsiejama poilsio dalimi, taigi turizmo sektoriuje ateinantys metai turėtų būti panašūs į 2022-uosius.
„Šie metai parodė, kad žmonės neatsisako keliavimo. Jie šiek tiek koreguoja savo pasirinkimus, galbūt mažina lūkesčius, renkasi šiek tiek kuklesnį viešbutį, bet tai nereiškia, kad masiškai atsisako keliavimo, – sako kelionių agentūros pardavimo vadovas. – Planuojame stabilius metus, didelio brangimo, palyginti su dabartinėmis kainomis, neturėtų būti, tačiau matysime, kaip bus.“