Puota akims: užburiantys peizažai pajūryje ir kalnuose

Kai saulė Lietuvoje tampa retas svečias, laikas leistis šilumos ieškoti svetur. Didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ produkto specialistė Žaneta Vincevičienė rekomenduoja į amžinos vasaros salą Dominiką vykti nuo lapkričio iki balandžio mėnesio, kuomet daugiausia saulėtų dienų, oro temperatūra svyruoja nuo 24 iki 26 laipsnių šilumos, o vanduo dar laipsniu šiltesnis.

Egzotiškoji Dominikos Respublika

„Pirmosiomis atostogų dienomis keliautojai dažniausiai skiria laiko atsidžiaugti vienais gražiausių balto smėlio paplūdimių Karibų jūros regione (jų ilgis – net 160 km.) ir pasimėgauti turkio spalvos bangomis. Turistų laukiantys viešbučiai, siūlantys „viskas įskaičiuota“ programas, koncentruojasi populiariuose kurortinėse vietovėse: rytinėje Dominikos dalyje įsikūrusiame Punta Cana ir pietrytinėje dalyje esančiame La Romana. Turizmo infrastruktūra Dominikos Respublikoje gerai išvystyta ir nenuvilia nei čia medaus mėnesį pasirinkusių praleisti jaunavedžių, nei įvairaus amžiaus draugų kompanijų ar šeimų su mažais vaikais“, – sako Ž. Vincevičienė.

Salto el Limon krioklys iš aukštai

Kelionių ekspertė pasakoja, kad kalnuota vulkaninės kilmės sala ne veltui vadinama Karibų rojumi: čia kvapą gniaužia kalnai su nuostabaus grožio Salto el Limon ar Trafalgaro dvyniais kriokliais, kurie kaskadomis krenta iš įspūdingo aukščio, o jų papėdėje, tarp uolų, galima išsimaudyti natūraliuose vandens baseinuose.

Galima išsimaudyti natūraliuose vandens baseinuose

Jei per atostogas jau galima priprasti prie kvapą gniaužiančių Karibų jūros paplūdimių, tai Los Haitises nacionalinis parkas privers aiktelėti: vandens erozijos išgraužti paslaptingi urvai dar indėnų išpiešti petroglifais ir piktogramomis tarsi nukelia šimtmečius atgal ir leidžia pasijusti kone filmo herojumi.

Vieni gražiausių paplūdimių Karibų jūros regione

Romantika ant bangų ir povandeninio pasaulio spalvos

Turizmo ekspertė sako, kad Dominikos Respublika ypatinga ir tuo, kad yra išsaugojusi didelius neliestos gamtos plotus. Grožėtis kalnų ir slėnių peizažais galima keliaujant pėsčiomis, važinėjant bagiais ar džipais, jodinėjant ar net skrendant parasparniu. Ne mažiau keliautojus traukia ir povandeninis pasaulis.

Pasivažinėjimas bagiais

„Trokštantys pasigrožėti vandenyno flora ir fauna dažniausiai renkasi Karibų jūros skalaujamą pietrytinę Dominikos dalį: ji idealiai tinka paviršinio ir giluminio nardymo entuziastams. O laukiniai paplūdimiai, skalaujami Atlanto vandenyno, tiesiog idealūs ieškantiems romantikos, tinkantys jėgos aitvarų ir burlenčių mėgėjams. Dominikos Respublikoje laukia dar vienas ypatingas potyris: kasmet nuo gruodžio iki kovo, tūkstančiai kuprotųjų banginių atplaukia į Samanos įlanką poruotis, todėl yra galimybė užsisakyti banginių stebėjimo turą ir iš laivo grožėtis šiais milžiniškais gyvūnais natūralioje jų aplinkoje“, – salos išskirtinumus pabrėžia Ž. Vincevičienė.

Banginių stebėjimas

Turistai dažnai aplanko ir Saona salą, į kurią galima nuplaukti katamaranu bei kateriu: jos nuostabus paplūdimys išrinktas vienu geriausių Karibų jūros regione. O plaukiant į Katalinos salą, galima panardyti po vieną gražiausių Karibuose koralinių rifų su tūkstančiais spalvingų vandens augalų ir žuvų.

Kristupo Kolumbo palikimas ir šokiai gatvėse

Dominikos Respublika stebina Kristupo Kolumbo laikus menančia istorija – jis atrado salą 1492 metais per savo pirmąją kelionę į Naująjį pasaulį. Šalies sostinė Santo Domingas dabar turi ne tik seniausio kolonijinio miesto titulą Amerikoje: jame įsikūrusi pirmoji katalikų katedra (kurioje, manoma, yra Kristupo Kolumbo palaikai), pirmasis universitetas ir pirmoji ligoninė.

Šokiai gatvėse

„Santo Dominge, kur dar išlikę Kristupo Kolumbo laikų griuvėsių ir gynybinių sienų, galima pasivaikščioti pajūrio promenada, aplankyti nacionalinį botanikos sodą ar nedidelius vietinio akmens larimaro bei gintaro muziejus (Dominikos Respublika viena nedaugelio šalių ne prie Baltijos jūros, kurios kasa gintarą), ir, žinoma, pavakarieniauti jaukiose kavinėse“, – rekomenduoja „Novaturo“ specialistė.

Tris šimtmečius šalį valdė ispanai ir portugalai, todėl daug patiekalų giminingi jų virtuvei. „Tradiciniai patiekalai ruošiami iš mėsos, paukštienos, jūros produktų, ryžių, pupelių. Verta paragauti ant iešmo keptos kiaulienos „Pasteles en hoja“, patiekalo iš ryžių, pupelių ir keptų bananų „La Bandera“, tradicinio mėsos ir daržovių troškinio „Sancocho“. Spalvomis ir aromatais vilioja gausybė tropinių vaisių: jie valgomi švieži, spaudžiamos sultys, gaminami kokteiliai“, – nepamiršti gurmaniškų patirčių siūlo Ž. Vincevičienė.

Ji pasakoja, kad Santo Domingo gatvelėse dažnai skamba gyva muzika, o drąsiausieji gali prisijungti prie gatvės šokėjų: čia gimė šokiai merengė ir bačata – jų žingsnelių su malonumu turistus pamoko vietiniai žmonės. Žavūs ir Dominikos Respublikos miesteliai su savo kolonijine architektūra: juose tvyro atsipalaidavimas, o restoranuose ant jūros kranto siūloma šviežios žuvies ir jūrų gėrybių patiekalų.

Besišypsantys vietiniai žmonės

Keliavę po Dominikos Respubliką tvirtina, kad kuo puikiausius įspūdžius palieka ir besišypsantys vietiniai žmonės, bendraujantys su turistais, kaip su laukiamais svečiais. Suvenyrų parduotuvėse parduodamos skulptūrėlės be veidų – kaip įvairių rasių simbolis: didžioji vietinių gyventojų dalis yra mišrios rasės. Na, o lauktuvėms puikiai tiks aromatinga kava ir kakava, romas bei vietinių menininkų dirbiniai.