Edgaras džiaugiasi, jog gali mokyti lietuvius mylimo sporto gimtąja kalba, o didžiausias kelionių organizatorius „Novaturas“ sujungęs patirtį su sporto srities ekspertais pristato ilgai lauktą naujieną ir kviečia kartu vykti į sporto keliones.

Pabėgimas nuo rutinos

Vasarą Lietuvoje žmonės laisvalaikį linkę leisti gana aktyviai – išbando įvairias lauko pramogas, renkasi bėgimą, važinėjimą dviračiu, riedučiais, plaukimą, tenisą ir kitas sporto šakas. Deja, atėjus šaltajam sezonui dėl atšiauraus klimato Lietuvoje baigiasi beveik visos lauko pramogas.

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ rinkodaros vadovė Olga Belova įsitikinusi, jog augančios aktyvaus laisvalaikio bendruomenės neturėtų apsiriboti tik lietuviška vasara: „Pasaulyje gausu sporto atostogoms puikiai pritaikytų kurortų, kuriuose geras oras džiugina kone ištisus metus, o mėgstama veikla užsiimti galima bet kuriuo metu. Viena tokių krypčių – Egipto El Gounos kurortas, kur įrengta visus reikalavimus atitinkanti vėjo ir vandens sportų infrastruktūra. Pati čia kaitavau daugelį kartų. Aš visada įrangą vežuosi su savimi iš Lietuvos, nes siūlome sportinio bagažo gabenimo paslaugą, tačiau reikiamą įrangą galima išsinuomoti ir vietoje.“

Prieš 10 metų su kaitavimo sportu susipažinęs ir 2016 metais sertifikuotu treneriu tapęs Edgaras Martinėlis džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių gali sau leisti dirbti nuotoliniu būdu ir darbą derina su sportu. „Pasaulis grįžta į savas vėžes – tai parodė rekordinis šių metų pavasario sezonas. Suvieniję pajėgas su kelionių organizatoriumi rudenį taip pat sulaukėme kaituoti norinčių žmonių. Kaitavimo sezonas startavo spalį ir tęsis iki gruodžio pradžios, o tada vėl lauksime pavasario. Egiptas patraukli kryptis, žmonės čia atvyksta čia ne tik ilsėtis, bet ir sportuoti, pramogauti su šeima, nes oro sąlygos bei vyraujančios kainos tam labai palankūs“, – sako E. Martinėlis.

El Gouna – toli gražu ne vienintelis kurortas, kuriame galima sutikti „Wind Train“ komandą. Kartu su kelionių organizatoriumi atvykstančiais keliautojais kovą ir balandį Edgaras vis dar dirbs Egipte, gegužę kaituodamas praleis Graikijoje, o vasarą sutiks Lietuvos pajūryje: „Jau žinau, kad kitų metų rugsėjį leisiu Turkijoje, o nuo spalio vėl grįšiu į El Gouną, kur visada garantuotos puikios rudens atostogos su nuotykių ir sporto žinių ištroškusiais lietuviais.“

Kaitavimas – užkrečiamas

Edgaras pastebi, kad aktyvus poilsis vis labiau populiarėja – žmonės pavargo nuo pasyvaus poilsio, buvimo viešbučio teritorijoje, tad ieško naujų patirčių ir išgyvenimų. „Turbūt draugiškesnio sporto, kuris taip tiktų šeimai, negalėčiau įsivaizduoti. Tai azartas, galimybė tobulėti, laisvė bei gamta – aktyvios atostogos dovanoja daug gerų įspūdžių. Iš patirties galiu pasakyti, jog jeigu šeimoje yra bent vienas kaituojantis žmogus, paskui save jis pamažu atsiveda ir kitus savo šeimos narius“, – sako ilgametę patirtį turintis treneris.

Nors pripažįsta, kad vis dar tenka susidurti su mitais, kad kaitavimo sportas tinkamas tik stipriems ir ištvermingiems žmonėms, turintiems specialų fizinį pasirengimą, E. Martinėlis tikina, jog juo gali užsiimti bet kas – tiek vaikai, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Svarbiausia – technika ir gebėjimai suvaldyti natūralią gamtos jėgą, ją panaudoti savo plaukimui. Anot trenerio, tai labiau technikos, ne fizinio pasirengimo sportas. „Jei turite bent mažiausią norą – būtinai pamėginkite. Dažnai pasitaiko atvejų, kad atvažiuoja šeima, kurioje, pavyzdžiui, vyras kaituoja, o žmona ilsisi, deginasi ir stebi kaitus danguje, kol, galiausiai, pabando pati ir nebegali sustoti“, – pasakoja Edgaras.

Amžius šiame sporte taip pat nėra svarbus – juo gali užsiimti ir vaikai. „Rekomenduojamas amžius įprastai būna nuo 10 metų, bet pasitaiko ir jaunesnio amžiaus vaikų. Pavyzdžiui, dabar treniruoju septynerių metų berniuką, tad viskas priklauso nuo vaiko fizinio sudėjimo ir to, ar jis nebijo vandens. Vyriausiam mano treniruotam kaituotojui – 74 metai“, – sako treneris ir priduria, jog pradžioje labai svarbu susirasti sertifikuotą kaitavimo mokyklą, kurioje dirba patyrę instruktoriai, išmanantys savo darbą.

Jam antrina ir O. Belova, teigianti, jog El Gounos kurorto viešbučiai puikiai pritaikyti visos šeimos poreikiams: „Kelionių organizatorius pasirūpins, kad aktyvios atostogos būtų puikios ne tik kaitavimu ar kitu sportu užsiimančiajam, bet ir jo šeimai, tad nebereikės jausti kaltės, jog likusi šeima šąla Lietuvoje arba kankinasi bandydama prisitaikyti prie aktyvaus laisvalaikio propaguojančių šeimos narių – pramogos, SPA malonumai ir aktyvios veiklos vaikams čia laisvai prieinamos“.



Laukia nesibaigiančios pramogos

Klausiantiems, ar El Gounoje nepritrūks pramogų, Edgaras primena, jog pirmiausiai žmonės čia atvažiuoja kaituoti, tad jeigu yra vėjas, jie tą daro bent po porą kartų per dieną. Tie, kas jėgos aitvarus išbando pirmą kartą – mokosi. „Žinoma, pradžioje žmonės greitai ir fiziškai, ir protiškai pavargsta, ypač pirmosios pamokos reikalauja daug jėgų, nes žmogus būna įsitempęs, jam viskas nauja. Taigi, stovykloje taip pat ilsimės, pramogaujame, aplankome turistinius objektus – deriname aktyvų poilsį ir kitas veiklas“, – sako kaitavimo treneris. Jei pasitaiko dienos be vėjo, keliautojai žaidžia lauko tenisą, čiuožia vandenlentėmis, plaukia laivu į jūrą nardyti paviršiniu ar giluminiu nardymu, stebėti delfinus, keliauja į dykumų kalnų žygius.

El Gounos kurortas, vos 20 kilometrų į šiaurę nutolęs nuo lietuviams puikiai pažįstamos Hurgados, dėl savo kanalų ir lagūnų dažnai vadinamas Egipto Venecija. Čia puikiai išvystyta vandens sporto infrastruktūra, geros sąlygos tuo užsiimti – sekli pakrantė, tinkamas vyraujantis vėjas ir puikus susisiekimas – viskas, ko gali prireikti kaitavimui.

„Šis sportas niekada nebūna monotoniškas – visada keičiasi vandens paviršius, vėjo stiprumas ir kryptis, naudojamas specialiai tai dienai skirtas inventorius, kuris tinka bangoms, laisvajam stiliui, akrobatinei gimnastikai ir pan. Kaitavimas yra įvairus ir turbūt neišsemiamas sportas“, – sako E. Martinėlis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)