„Delfi“ kiek anksčiau rašė apie karo Izraelyje poveikį kelionėms į Egiptą ir tai, ar šiuo metu saugu ten atostogauti. Daugiau apie tai skaityti galite čia.
Tiek Hurgada, tiek Šarm aš Šeichas pasižymi nuostabia pakrante, krištolo skaidrumo vandeniu ir įspūdingu povandeniniu pasauliu. Vis dėlto kiekviena iš šių vietų siūlo unikalią patirtį ir, priklausomai nuo jūsų pageidavimų, kažkuri gali būti malonesnė už kitą, Chrisas Lonsdale rašo puslapyje „Hurghada“.
Hurgada
Hurgada garsėja gyva atmosfera, vandens sporto galimybėmis ir didžiuliais auksinio smėlio paplūdimiais, kurie sukuria ramią bei vaizdingą atmosferą. Hurgados pakrantė tęsiasi 40 km, todėl yra daug erdvės tiek ramiam poilsiui, tiek pasivaikščiojimams. Taip pat įrengta daug privačių paplūdimių, priklausančių viešbučiams. Daugelis paplūdimių yra seklūs, vanduo ramus, todėl idealiai tinka šeimoms su vaikais.
Suprantama, kad, norėdami pasyvaus poilsio, didžiąją laiko dalį galite praleisti viešbučio teritorijoje. Vis dėlto verta išnaudoti visas esamas galimybes ir aplankyti tokius paplūdimius, kaip Old Vic Beach, Coral Beach, Public Beach Number 9, Merritt Beach, Mahmya Beach, rašoma puslapyje „Blue Bay Travel“.
Ieškantys aktyvesnių pramogų, turėtų išbandyti čia populiarias vandens sporto šakas: banglentes, nardymą, baidares. Hurgada yra tikras aitvarų ir burlenčių sporto židinys – taip yra dėl pastovaus vėjo bei ramaus vandens. Kurorte yra daugybė centrų, siūlančių pamokas ar nuomojančių įrangą. Nors Šarm aš Šeiche taip pat suteikiamos tokios sąlygos, Hurgadoje tuo užsiimti geriau.
Nei Hurgada, nei Šarm aš Šeichas nėra arti tokių žymių lankytinų objektų, kaip Gizos piramidės. Visgi iš Hurgados jas pasiekti šiek tiek lengviau. Pavyzdžiui, jei norėtumėte nuvykti į Karalių slėnį, iš Hurgados lauktų ilga, bet nesudėtinga kelionė. Iš Šarm aš Šeicho tektų važiuoti autobusu, plaukti keltu, o visa tai truktų daugiau nei 6 valandas. Verta žinoti, kad, norint aplankyti šiuos objektus, tam reikėtų paskirti visą dieną.
Atostogaujant Hurgadoje, taip pat galima apsilankyti senamiestyje, vadinamame El Daharu – kadaise tai buvo miesto centras, kai jis buvo žvejų kaimelis. Dabar tai autentiška Hurgados dalis su turgavietėmis, vietiniais restoranais ir daug pigesnių viešbučių. Senamiestis yra atokiau nuo turistinių vietų, Chrisas Wilsonas rašo portale „The Independent“.
Tiesa, linksmybių mėgėjai turėtų žinoti, kad Hurgados naktinis gyvenimas yra ramesnis. Ten rasite barų, užeigų ir naktinių klubų, tačiau jie savo triukšmingumu neprilygsta Šarm aš Šeichui.
Šarm aš Šeichas
Šarm aš Šeiche galima rasti prabangių viešbučių, gražių paplūdimių ir neįtikėtinų nardymo vietų. Kurortas garsėja savo nuostabiais koraliniais rifais bei jūros pasauliu, todėl tai bus puikus pasirinkimas, jei norisi atsipalaiduoti ir pažinti Egipto gamtos grožį.
Šarm aš Šeichas pasižymi uolėtais, koralais gausiais paplūdimiais, pasaulinio lygio nardymo vietomis, vaizdingais nacionaliniais parkais. Nors ten smėlėtų paplūdimių mažiau nei Hurgadoje, pakrantė vis tiek yra itin graži.
Nereikia baimintis, jei nardyti nemokate ir tai būtų jūsų pirmas kartas – Šarm aš Šeiche yra daug centrų, kurie siūlo kursus pradedantiesiems. Hurgadoje tokių vietų taip pat yra, tačiau Šarm aš Šeichas ties čia pirmauja.
Tiek Hurgadoje, tiek Šarm aš Šeiche yra įrengta daug paplūdimių su gultais, skėčiais, barais. Abiejuose kurortuose taip pat galima leistis į nuotykius dykumoje: važinėtis keturračiais, keliauti į žygius kupranugariais. Visgi Šarm aš Šeiche yra galimybė patyrinėti garsųjį Spalvotąjį kanjoną su įspūdingais uolų dariniais.
Kalbant apie restoranus ir kavines, Šarm aš Šeichas pasižymi didesne tarptautine kulinarine kultūra: čia rasite visko – nuo itališkos ar indiškos virtuvės iki tradicinių egiptietiškų patiekalų. Šarm aš Šeichas taip pat garsėja vakarėliais, ten yra daug klubų, gyvos muzikos ir pramogų.
Kada geriausia keliauti į Egiptą
Atsakymas priklauso nuo to, kokiu tikslu ten keliaujate. Jei norite atsipalaiduoti Hurgados ar Šarm aš Šeicho paplūdimiuose, turbūt svajojate apie saulę ir šiltą temperatūrą. Geriausios sąlygos tam yra spalio ir lapkričio arba kovo bei balandžio mėnesiais, Sophie Prideaux rašo portale „CN Traveler“.
Jei planuojate keliauti judriomis Kairo gatvėmis, geriau palaukite gruodžio ar sausio, kai bus vėsiau. Egipte, kaip ir daugelyje Artimųjų Rytų ar Šiaurės Afrikos šalių, ištisus metus vyrauja šilti bei sausi orai, nors žiemą pakrančių vietovėse būna lietaus ir švelnesnė temperatūra.
Gizos piramidės yra labiausiai lankomas Egipto objektas, todėl natūralu, kad daugelis keliautojų planuoja savo kelionės maršrutą sustodami čia. Jeigu norite kuo geriau ištyrinėti pagrindines šio komplekso archeologines vietas, geriausia vengti vasaros mėnesių, kai oro temperatūra būna itin aukšta.
Kalbant apie kainas, visada pigiausia keliauti ne sezono metu, kuris Egipte trunka nuo gegužės iki rugpjūčio. Šiais mėnesiais vyrauja dykumos vasaros temperatūra, todėl jei planuojate keliauti šiuo laiku, geriau vykti į pakrantės vietoves, kur šiek tiek vėsiau. Kita vertus, tai geriausias metas rasti skrydžių ir viešbučių pasiūlymų, nes užimtumas yra mažesnis. Kitas geriausias variantas – rugsėjis arba balandžio pabaiga.