Egipte kiekvienas atras tai, ko ieško – nuo itin patraukliomis kainomis viliojančių kelionių pasiūlymų su „viskas įskaičiuota“, iki prabanga alsuojančių viešbučių ant jūros kranto. Ši svetinga ir visuomet saulėta kryptis, anot didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ produkto atstovės Neringos Kurtinaitienės, neatsitiktinai yra viena labiausiai lietuvių pamėgtų atostogų krypčių – rašoma pranešime spaudai.

Egipto kurortų perlais vadinamoje Hurgadoje ir Šarm el Šeiche rasite platų apgyvendinimo variantų pasirinkimą – prabangių penkių žvaigždučių viešbučių, šeimoms pritaikytų kompleksų su vaikų pramogų zonomis bei kuklesniam biudžetui tinkamų variantų. Prie viso to pridėkite puikų aptarnavimą, kokybišką maistą, pramogų įvairovę ir turėsite atsakymą, kodėl Egiptą žiemos kelionėms renkasi tiek daug gyventojų.

Keliautojų pamėgta Hurgada siūlo apsistoti skirtinguose kurortuose. Pavyzdžiui, El Guna garsėja kanalais, primenančiais Veneciją, išskirtiniais žemaaukščiais viešbučiais ir puikiomis sąlygomis norintiems pasimėgauti vandens sportu, jėgos aitvarais, mėgstantiems žaisti golfą. Sal Hašišas išsiskiria vaizdinga gamta ir ramybe, o Makadi Bay garsėja skaidriausia jūra.

Egiptas

Į skirtingas kurortines zonas padalintas ir Šarm el Šeichas. Žiemos metu dauguma apsistoja Hadaboje, Ras Um El Sido įlankoje įsikūrusiuose ir nuo vėjo apsaugotuose viešbučiuose. Tai tikras rojus nardymo mėgėjams, mat pakrantės čia nusėtos koraliniais rifais. Mėgstantys ramesnį poilsį dažnai renkasi Ras Nasrani kurortą arba Naama Bay – vieną iš seniausių Šarm El Šeicho kurortų, garsėjantį promenada, o norintys pasirūpinti vaikų pramogomis, dairosi į Nabq Bay kurorto pasiūlymus – čia gausu ne tik prabangių, bet ir šeimų poilsiui pritaikytų viešbučių.

„Egipto kurortai su kaupu pateisins ir apie paplūdimius svajojančiųjų lūkesčius – čia saulėje žėri smėlis ir tyvuliuoja šilta, turkio spalvos Raudonoji jūra. Privačius paplūdimius turi ir daugelis pajūrio pakrantėje įsikūrusių viešbučių“, – sako N. Kurtinaitienė.

Ką pamatyti?

Daugeliui Egiptas asocijuojasi su „viskas įskaičiuota“ kelionių pasiūlymais ir atpalaiduojančiu poilsiu prie baseino, tačiau ką veikti čia atras kiekvienas.

Ši atostogų kryptis lepina įvairiomis vandens pramogomis, kurios tinka tiek adrenalino mėgėjams, tiek ramesnio poilsio ieškotojams. Egiptas garsėja puikiomis nardymo vietomis, tačiau norintys gali stebėti povandeninį pasaulį ne nardant, o iš laivo stikliniu dugnu. Čia populiarus buriavimas, taip pat išvykos į jūrą privačiais laivais ar tradiciniais egiptietiškais burlaiviais.

Egiptas

Egiptas – tikras lobis kultūros ir istorijos mylėtojams. Mėgstantys aktyviau pakeliauti, įprastai prioritetą teikia Hurgadai, nes iš šio regiono paprasta pasiekti tokius Egipto kultūros ir istorijos lobius kaip Luksoras ir Kairas. Tačiau veiklos nepritrūksite ir vietoje. Pirmą kartą atvykusieji tiesiog privalo apsilankyti senojoje centrinėje Hurgados miesto dalyje – El Dahare, atrasti gyvybingąją miesto pusę „Hurgada Marina“ bulvare, pasigrožėti mečetėmis, pasimėgauti gardžiais tradiciniais patiekalais jaukiuose restoranėliuose.

Jei nuspręsite keliauti į Šarm el Šeichą, apsilankykite Ras Mohammed nacionaliniame parke, garsėjančiame unikaliais koralų rifais ir egzotiška jūros gyvybe, pavaikštinėkite Old Market rajone, kuriame rasite daugybę restoranėlių ir vietos turgaus prekeivių, siūlančių pasigrožėti ir įsigyti tradicinių suvenyrų.

Ieškantiems ypatingų lauktuvių

Jei jau prakalbome apie suvenyrus, idėjų, ką įdomaus parvežti iš Egipto sau ar artimiesiems tikrai nepritrūksite.

Ieškantiems autentiškų suvenyrų, verta atkreipti dėmesį į rankų darbo papirusą, simbolizuojantį senovės Egipto civilizaciją ir tarsi įamžinantį jūsų kelionės dvasią. Papirusai dažnai būna puošti tradiciniais piešiniais, hieroglifais, tad juos galima pritaikyti prie skirtingų skonių – ir meno mėgėjams, ir istorijos entuziastams. Be to, papiruso lengvumas ir atsparumas leidžia jį saugiai transportuoti lėktuvu, o jo dekoratyvinė vertė džiugins ne vienerius metus.

Egipte išgaunamas ir aukštos kokybės alabastro akmuo, iš kurio gaminami elegantiški indai, statulėlės ir žvakidės. Tai puikus pasirinkimas tiems, kas mėgsta autentiškus rankų darbo kūrinius. Daugelis alabastro dirbinių yra gaminami Luksore – čia įsikūrusiose vietinėse dirbtuvėlėse meistrai vis dar naudoja senovines akmens apdirbimo technikas, siekdami išgauti ypatingą skaidrumą ir švelnią tekstūrą. Kiekvienas kūrinys yra unikalus, nes natūralūs akmens raštai ir spalvos skiriasi.

Egiptas

Dažnas ieškodamas lauktuvių, susigundo natūraliais aliejiniais kvepalais – lotuso, jazmino ar gintaro kvapo. Dažnu atveju tokie kvepalai būna supilstyti į dekoratyvius stiklinius buteliukus, tad lauktuvė bus ne tik praktiška, bet ir graži.

Jei turėsite progų pavaikštinėti po vietinius Egipto turgelius, galite įsigyti čia parduodamų spalvingų ir labai kvapnių prieskonių. Kuminas, ciberžolė, kardamonas ar garsusis „dukkah“ mišinys – šie prieskoniai ne tik praturtins jūsų virtuvę, bet ir taps autentiška lauktuve maisto mėgėjams. Kita idėja – tradiciniai egiptietiški saldumynai, tokie kaip baklava, halva ar datulių sausainiai. Jie ne tik gardūs, bet ir puikiai atspindi vietos virtuvę.

Mėgstantys išskirtines, šiek tiek prabangesnes dovanas, dažnai dairosi į aukso ir sidabro rankų darbo papuošalus, įkvėptus faraonų laikų stiliaus. Pavyzdžiui, karolius su lotoso žiedais ar skarabėjais, masyvias apyrankes. Šie papuošalai ne tik dvelkia senovės Egipto mistika, bet ir dažnai turi simbolinę reikšmę. Pavyzdžiui, lotoso žiedas simbolizuoja atgimimą ir grynumą, o skarabėjas – sėkmę, apsaugą ir amžiną gyvenimą.

N. Kurtinaitienė primena, kad perkant suvenyrus Egipte, svarbu nebijoti derėtis dėl geriausios kainos. Mat derybos čia yra ne tik įprasta praktika, bet ir dalis kultūrinės patirties. Vietiniai prekeiviai dažnai pradinę kainą nustato gerokai aukštesnę, tikėdamiesi, kad pirkėjai įsitrauks į derybų procesą. Todėl nuoširdus pokalbis, šypsena ir net lengvas humoras gali ne tik sumažinti kainą, bet ir sukurti malonų bendravimą. Egipte derėdamiesi parodote susidomėjimą ir pagarbą vietinei tradicijai.

Šaltinis
Temos
Specialus projektas „Atostogenas“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją