Patyrę verslo rykliai tikina, kad negalima nuvertinti nei vienos idėjos, net jei iš pirmo žvilgsnio ji atrodo netikusi, kvaila ar absurdiška, nes kai kurios iš jų gali atnešti naudos ir uždirbti labai daug pinigų. Būtent tai įrodo ir šios idėjos, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo juokingai, tačiau jų autoriams jau spėjo uždirbti milijonus.

Vienuoliai su lazeriais

Kas galėtų pagalvoti, kad vienuoliai taip pat gali uždirbti pinigų internete? Pasirodo, dar ir kaip gali! Kartą pasibaigus rašalui spausdintuve vienas vienuolis užsimojo sužinoti, kiek gi kainuoja pagaminti spausdintuvo kasetę. Jis nustebo gautais atsakymais. Pasirodo, skirtumas tarp savikainos ir pardavimo kainos yra milžiniškas. Tad kartu su dar 7 kolegomis jis nusprendė sukurti spausdintuvo kasečių pakartotinio pildymo verslą „Lazeriniai vienuoliai“, kurį vėliau perkėlė ir į internetą. Po kelių metų nuo verslo pradžios vienuolynas tapo tikra imperija, uždirbančia dešimtis milijonų dolerių per metus.

Akiniai šunims

Nors iš pirmo žvilgsnio ši idėja atrodo juokingai, remiasi visai realiu poreikiu. Akiniai skirti ne tik tiems, kurie trokšta pasipuikuoti stilingu augintiniu, bet tiems, kas nori apsaugoti gyvūnų akis nuo saulės. Be to, akiniai taip pat saugo nuo dulkių ir vėjo, blokuoja UV spindulius ir padeda esant tam tikroms medicininėms problemoms, pavyzdžiui, sergant reta autoimunine liga, dėl kurios šunų akyse nesigamina ašaros.

Dabar saulės akiniais pasipuošusius šunis galima pamatyti ne tik idėjos autoriaus gimtinėje JAV, bet ir daugelyje pasaulio šalių. Netgi, pavyzdžiui, Afganistane, kur šie akiniai saugo šunų akis nuo vėjo ir smėlio. Šiuo jų sumanytojas prekiauja ir rankinėmis bei kaklo pakabukais, galvos apdangalais ir drabužiais skirtais šunims.

Automobilio antenos papuošimas

Ar patikėtumėte, jeigu Jums pasakytų, kad galima labai neblogai uždirbti internete parduodant žaisliukus, kurie papuoš Jūsų automobilio anteną? Jasonas Wallas iš JAV tuo patikėjo ir dabar sėkmingai pardavinėja įvairiausius smagius, besišypsančius žaisliukus, kuriais žmonės puošia automobilių antenas. Jis iš savo tinklalapio uždirba apie 5 milijonus dolerių per metus.

Vaizdo pokalbiai

Vaizdo pokalbių svetainė „Chatroulette“, kurioje atsitiktiniu būdu parenkami pašnekovai su įjungta kamera, vis labiau domina internautus. Netikėtai išpopuliarėjusį tinklapį sukūrė septyniolikmetis mokinys iš Rusijos Andrejus Ternovskis. Neįprastą projektą pastebėjo žiniasklaida ir vaizdo pokalbių svetainės populiarumas pradėjo augti kaip ant mielių. Po daugybės reportažų apie „Chatroulette“ laikraščiuose ir televizijoje, Maskvos jaunojo programuotojo projektu susidomėjo stambūs Amerikos ir Rusijos investiciniai fondai, pasiūlę „Chatroulette“ kūrėjui bendradarbiavimą.

A. Ternovskis prisipažino, kad „Chatroulette“ idėja netikėtai gimė po to, kai jo draugams nusibodo bendrauti tarpusavyje, ir jie nusprendė paieškoti naujų pašnekovų internete. Visą projekto kodą mokinys parašė pats, o svetainės talpinimo išlaidas apmokėjo giminės.

Antklodė su rankovėmis

Ši idėja tokia išradinga, kad leido sukurti ne vieną, bet du beveik identiškus produktus. „Slanket” ir „Snuggie”, kurie skiriasi tik storiu ir medžiagomis. Įdomu tai, kad abu šie verslai rinkoje pernelyg nekonkuravo, o prabėgus pirmiesiems mėnesiams nuo produkto atsiradimo, džiugiai skaičiavo pelną. Abi antklodės iki šiol uždirba milijonus.

Žadintuvas „Clocky“

Gauri Nanda yra vienas iš tų žmonių, kurie beprotiškai mėgsta miegoti ir dėl šios priežasties pernelyg dažnai išjungia skambantį žadintuvą. Bestudijuojant universitete jai kilo mintis sukonstruoti netradicinį žadintuvą. Ji pritvirtino žadintuvą ant dviejų ratukų, kurie pradeda judėti vos miegalius išjungia garsą. Tuomet žadintuvas pradeda blaškytis po kambarį, o pabudęs žmogus turi keltis norėdamas jį išjungti.

Baigusi universitetą G. Nanda pasiskolino šiek tiek pinigų iš savo šeimos ir pradėjo serijinę tokių žadintuvų gamybą. Tokiais žadintuvais prekiaujama daugelyje valstybių ir sakoma, kad juos įsigijo daugiau nei 14 milijonų žmonių.

Akmenys - naminiai gyvūnėliai

Idėjos autorius – Gary Dahlas, reklamos specialistas iš Kalifornijos, radęs būdą, kaip dekoruoti ir parduoti akmenis, lyg tai būtų naminiai gyvūnai. Ši iš pirmo žvilgsnio beviltiška idėja sulaukė neįtikėtinai didelio visuomenės susidomėjimo.

G. Dahlas prisipirko paprastų pilkų akmenų ir ėmėsi pardavinėti juos kaip naminius gyvūnus. Ant vienų akmenų jis nupaišė gyvūnų snukučius, ant kitų priklijavo akis. Jis viliojo pirkėjus skelbdamas, kad tai tobuli naminiai gyvūnai, kurių nereikia nei maitinti, nei vedžioti į lauką. Prie „gyvūno“ jis pridėdavo ir humoristinę naudojimo instrukciją, aiškinančią, kad gyvūnų šeimininkai gali su jais kalbėtis, pavadinti norimu vardu ir išmokyti keleto paprastų triukų. Vos per 5 mėn G. Dahlas pardavė daugiau nei 5 mln. akmenų, kurie jam atnešė milžinišką pelną (56 mln. dolerių 2011 m. ekonomikos sąlygomis). Didelis privalumas buvo maža prekės savikaina – vieno akmens įsigijimas ir pristatymas išradingam verslininkui kainavo vos 95 centus.

Milijono dolerių tinklalapis

Studentas Alexas Tewas iš Anglijos sugalvojo sukurti tinklalapį, kad galėtų susimokėti už studijas universitete. Taigi jis nusprendė parduoti 1.000.000 pikselių po 1 dolerį visiems, kas norėtų pasiskelbti ar pasireklamuoti jo tinklalapyje. Visą tinklapio plotą suskirstė į blokelius po 100 pikselių, taigi, bet kas nusipirkęs tokį blokelį, galėjo patalpinti svetainės ar įmonės savo paveiksliuką arba logotipą ir įdėti nuorodą į savo tinklalapį. Mažiausiai galėjai nusipirkti šimtą pikselių, kad reklama būtų iš tiesų įskaitoma

Šiuo metu visi pikseliai jau yra parduoti, o vaikinukas sukūrė naują brand‘ą ir taip užsidirbo milijoną dolerių. Ši svetainė jau yra tapusi legenda, ir galima sakyti simbolis to, kaip iš paprastos idėjos galima uždirbti.

Kvepalai šunims

Netgi labiau absurdiška už šunų akinius – šunų kvepalai. Tiesa, kad grįžę po pasivaikščiojimo ar sušlapę jie nekvepia ypatingai gerai. Norėdamas išspręsti šią problemą idėjos autorius sukūrė kvepalus su įvairiausiais gėlių ekstraktais. Tiesa, jis nepanaikina blogo kvapo, o tiesiog sukuria kitą kvapo sluoksnį. Įdomu, kaip į tai reaguoja šunys, kurių uoslė daugybę kartų jautresnė už žmogaus...

Norų kauliukai

JAV egzistuoja tradicija kiekvienos padėkos dienos vakarienės pabaigoje perlaužti perpus kalakuto norų kauliuką. Kaip tik tokios padėkos vakarienės metu Kenas Ahronis pastebėjo, kad ant stalo tėra vienas sveikas kauliukas, kurį būtų galima panaudoti šiam tikslui, bet prieš perlaužiant jis dar turėtų būti išdžiovintas. Tuomet vyras pradėjo svarstyti, kad būtu puiku per kiekvieną padėkos vakarienę turėti tiek dirbtinių laimės kauliukų, kad jų užtektų visiems svečiams, kurie norėtų sugalvoti savo norą.

Ilgai nelaukęs K. Ahronis sukūrė dirbtinį kaulo atitikmenį, kuris puikiai skyla į dvi gražias dalis. Šiandien jų galima įsigyti 800 prekybos centrų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)