Užsikrėsti kalėdine nuotaika galima patiems gaminant ne tik dovanas, bet ir papuošimus namams – nuo eglutės žaisliukų iki kalėdinio vainiko.
1. Advento kalendorius
Kone svarbiausias kalėdinis atributas, be kurio sunkiai įsivaizduojamas švenčių laukimas – advento kalendorius. Parduotuvėse galima įsigyti jų įvairiausių pagal siūlomus siurprizus, formas ir dydžius, tačiau neabejotinai labiausiai pradžiugins pagamintas savo pačių rankomis. Paliks įspūdį ir apie jus iki pat švenčių primins ir tiems, kam kalendorius atiteks kaip dovana.
Kalendorių galima pasigaminti labai paprastai: tam prireiks žurnalų ar reklaminių lankstinukų, kartono, žirklių, skylamušio, klijų, flomasterių, guašo, teptuko ir siūlų. Visų pirma ant storesnio lapo nusipieškite vokelio maketą – galite išardyti ir seną, nereikalingą voką bei jį tiesiog apibrėžti. Pagal maketą pasidarykite 24 vienodus brėžinius, sulankstykite juos į vokelius ir ant kiekvieno iš jų surašykite skaičius nuo 1 iki 24.
Vokeliuose išmuškite skylutes į jas įverkite skirtingo ilgio siūlus, o ant kartono nusipieškite ir mėlynai nuspalvinkite debesį. Galiausiai yla išdurkite 24 skylutes, pro kurias prakišus siūlą vokeliai saugiai lauks gražiausios metų šventės.
2. Kalėdų vainikas
XIX amžiuje Vokietijoje atsiradęs Kalėdų vainikas taip pat palaipsniui tapo neatsiejama šių švenčių dalimi. Norint namuose pasigaminti iš antrinių atliekų sukurtą originalų vainiką prireiks reklaminių lankstinukų, žurnalų ar popieriaus likučių, žirklių, vielos, klijų ir dekoravimui skirtų priemonių (dekoratyvinių juostelių likučių, sagų, blizgučių).
Pirmiausiai sukarpykite popierių į daugybę siaurų juostelių, atsikirpkite vainiko dydžio vielos galą ir ant jos verkite pusiau perlenktas popieriaus juosteles. Suvėrus popierių ir sujungus vielos galus papuoškite vainiką kaspinais, sagomis ir karoliukais. Taip pat galite jį nudažyti patinkančia spalva, puošybai panaudoti ir pabodusius eglutės žaisliukus. Svarbu ir tai, kad toks vainikas padeda geriau panaudoti gamtos išteklius. Juk perdirbus vieną toną popieriaus išsaugoma net 17 medžių ir sutaupoma tiek energijos, kad būtų galima apšildyti vidutinio dydžio namą.
3. Kalėdinės eglutės papuošimai
Šventinės nuotaikos paslaptis slypi ne tik vainikuose, bet ir kalėdinei eglutei papuošti skirtuose žaisliukuose. Jų kolekciją galima atnaujinti juos taip pat gaminant iš seno popieriaus. Šiam Kalėdų atributui pasigaminti pasiruoškite žurnalų viršelių, nereikalingų dovanų maišelių, žirklių, klijų, siūlų, adatos, kaspinėlių ar dovanų juostelių likučių.
Pirmiausiai iš popieriaus iškirpkite 5 skirtingo dydžio stačiakampius, juos sulankstykite „armonikėlės“ principu. Ją perlenkite per pusę, o popieriaus kraštus suklijuokite išskleisdami taip, kad jie sudarytų apskritimą. Juos tvirtai suklijuokite tarpusavyje pradėdami nuo mažesniojo apskritimo, tuomet klijuodami didžiausią apskritimą, tuomet – dar vieną mažesnį – taip, kad gautumėte rutulį. Gautą žaisliuką dekoruokite blizgučiais, kaspinėliais, pririškite siūlą ir kabinkite ant žaliaskarės.
4. Žaislas iš vienišos kojinės
Išskirtinių eglutės papuošimu ar smulkia dovanėle gali tapti ir iš vienišos kojinės pagamintas žaisliukas. Šįkart prireiks jau minėtos nebereikalingos kojinės, audinio atraižų, žirklių, siūlų, adatos, sagos ar dekoratyvinės akytės, puošnios juostelės, vatos ar veltinio gabaliuko. Į kojinę pridėkite audinio likučių, atraižų ar porolono, kad žaislas išlaikytų savo formą – jį gaminkite panašiu principu kaip senį besmegenį, t. y., atskirkite dvi dalis – kūną ir galvą, kad apatinė dalis būtų didesnė nei viršutinė. Pagaminę zuikiui kūną, imkitės ausų – likusį kojinės galą įkirpkite, o gautus pakraščius gražiai susiūkite formuodami ausis. Ant kaklo užriškite šventinį kaspiną, pritvirtinkite akis, pridėkite uodegėlę. Galima pagaminti ne tik kiškius, bet ir kačiukus, pelėdas ar kitokius gyvūnus.
5. Dovanų pakavimo popierius
Atsakingai apgalvoti reikia ne tik kalėdines dovanas, bet ir ne ką mažiau svarbų jų įpakavimą. Čia jums prireiks įdomaus popieriaus (puikiai tinka brėžiniai, žemėlapiai, atlasai), dekoratyvinių juostelių, nėrinių, siūlų, lipnios juostos ir žirklių. Čia visiškai reikia atsiduoti fantazijai ir dovanų popierių marginti taip, kaip jums atrodo geriausia.