Kaip rašoma pranešime spaudai, renginį atidaręs „Retal Lithuania“ direktorius Giedrius Viederis teigė, jog tokio masto projekto įgyvendinimą paskatino jau kurį laiką pasaulyje atsakingą verslą vienijanti pareiga tausoti aplinką ir vartoti švarią energiją. Praėjusių metų rudenį baigta statyti elektrinė per metus sumažins CO2 emisiją 733,6 tonų.
„Šiandien „Retal“ taip pat žengia žingsnį į priekį. Tai, kad šiandien čia iškilmingai atidarome didžiausią Baltijos šalyse saulės elektrinę ant stogo yra daugybės žmonių trejų metų darbo rezultatas, įgyvendinant mūsų idėją. Elektrinės galia – 1,4 MW, o projekto vertė viršija milijoną eurų“, – sakė G. Viederis, dėkodamas partneriams ir LVPA atstovams, prisidėjusiems prie projekto finansavimo.
Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis teigė, kad „Retal“ saulės elektrinė yra įkvepiantis puikus sėkmingo švarios energijos gamybos pavyzdys, kuriuo užsikrės ir kitos Lietuvos įmonės.
„Šis projektas yra Lietuvos ir jos verslo lyderystės pavyzdys Baltijos šalyse. Tai, kad „Retal“ parodė, kaip teisingai atlikti technologinį auditą, pademonstravo bendradarbiavimo su partneriais pavyzdį ir pasirinko geriausius prieinamus technologinius sprendimus yra atvejis, kuriuo Lietuva turi pasidžiaugti“ , – sakė M. Skuodis.
„Lietuvos ekonominiam augimui reikia konkurencingos pramonės ir kuo netaršesnio energetikos sektoriaus. Atsinaujinančių šaltinių kainos ženkliai nukrito, tad turime unikalią galimybę vystyti atsinaujinančią energetiką, nekeldami kainos vartotojams“ , – sakė Energetikos ministro patarėjas R. Kėvelaitis.
Svarbiausi klausimai, susiję su atsinaujinančios energetikos ateitimi Lietuvoje bei finansavimo galimybėmis, ypač svarbiomis verslui, buvo aptarti panelinėje diskusijoje. Renginio metu svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ant stogo įrengtą elektrinę. Dalyviai taip pat susipažino su elektrinės technologiniais sprendimais ir turėjo progą išgirsti apie juos tiesiogiai iš tiekėjų.
Ši saulės elektrinė išsiskiria ypatingu saugumu bei jos įrengimui panaudotų medžiagų kokybe – visi čia panaudoti saulės moduliai ir jų konstrukcijos yra pagaminti Europos Sąjungoje, todėl elektrinei buvo suteikta net dvidešimties metų garantija.
„Tai žymus postūmis į alternatyvią švarią energetiką ir puikus įrodymas Lietuvos ir kaimyninių šalių verslui, kad galime įgyvendinti tokio dydžio projektą. Didžiausi Lietuvos elektros vartotojai įžvelgia ekonominę naudą būti dalinai nepriklausomiems elektros energijos gamintojams. Tokie sprendimai ne tik padeda didinti žalios generacijos kiekį Lietuvoje, tokiu būdu mažinant CO2 taršą, bet ir prisideda prie dalinės elektros decentralizacijos“ , – sakė „I+D Energias Lietuva“ vykdančioji direktorė Rūta Jakubauskienė.