Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, trečiadienį Inovacijų agentūra kartu su nacionaline plėtros įstaiga ILTE bei Lietuvos pramonininkų konfederacija sukvietė pramonės įmonių atstovus aptarti dabartines finansavimo galimybes, skirtas pramonės inovacijoms kurti.

Anot Valstybės duomenų agentūros, realusis šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) šių metų sausį–rugsėjį siekė 57,4 mlrd. eurų, arba 2,2 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai. Pramonės indėlis į šį rodiklį sudaro apie 20 proc.

Nors ekonomika išlaiko augimo tempą, ILTE vyriausioji ekonomistė Jonė Kalendienė bendrą šalies ekonomikos situaciją vertina kaip gana sudėtingą.

„Šiuo metu yra laukiama bendro pasaulio ekonomikos atsigavimo, tačiau vienu didžiausiu nerimą keliančiu iššūkiu išlieka nepakankami Vakarų valstybių gebėjimai konkuruoti su Kinijos rinka“, – sako J. Kalendienė.

Inovacijų agentūros kartu su ILTE ir Lietuvos pramonininkų konfederacija organizuotas susitikimas su verslo atstovais.

Vertindama situaciją Lietuvoje, ekonomistė atkreipia dėmesį ir investicijų į šalyje kuriamas inovacijas trūkumą – jos yra net 9 kartus mažesnės nei Vokietijoje.

Tad, jos teigimu, situaciją gerinti galima tik įgyvendinant reikšmingus pokyčius, pavyzdžiui, perskirstant įmonių veiklos prioritetus ir didinant administracinių veiklų efektyvumą.

Sėkmingai verslo veiklai būtina institucijų pagalba

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Sigitas Paulauskas teigė, kad pokyčiams yra būtina šalies institucijų pagalba.

„Prie sėkmingos verslo plėtros neabejotinai prisideda greitas ir sklandus visų veiklos procesų užtikrinimas. Todėl būtina skatinti įvairias institucijas greitinti bei gilinti bendradarbiavimą. Verta diskutuoti apie tai, kaip galėtume būti greitesni“, – sako S. Paulauskas.

Jam antrinusi Inovacijų agentūros „ManuFuture Lab“ vadovė Sigutė Stankevičiūtė, teigė, kad iššūkių akivaizdoje verslui svarbu megzti tvarius ryšius su įvairiomis institucijomis, semtis gerosios praktikos pavyzdžių ir sužinoti aktualiausias naujienas.

Lietuvos pramonei trukdo vystytis per lėta automatizacija ir edukacijos spragos

„VMG Technics R&D Park“ vadovo Manto Lekniaus teigimu, Lietuvos pramonė turėtų didesnes augimo galimybes, jei būtų išspręsti keli svarbiausi iššūkiai – per lėtas procesų automatizavimas, specifinių kompetencijų trūkumas tam tikrose srityse.

VMG Technics

„Efektyviai ir pelningai veikiančio verslo vadovas turi nuolat siekti savo vadovaujamos įmonės tobulėjimo ir augimo. Tačiau tai pasiekti galima tik nuolat keliant savo kaip vadovo kvalifikaciją ir nebijant įmonės veikloje įgyvendinti pokyčius“, – sako „VMG Technics“ vadovas.

Pasak įmonės vadovo, šiuo metu vis populiarėjančios dirbtiniu intelektu (DI) paremtos technologijos ir sistemos leidžia identifikuoti ne tik resursų švaistymo spragas, bet ir išanalizuoti verslo veikloje taikomų procesų našumą.

Taip verslui tampa lengviau ne tik diegti pokyčius gamybos procesuose bet ir reikšmingai sumažinti žmogiškųjų klaidų tikimybę.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją