Genų terapijos centro statybas baigti planuojama jau šiais metais. Jo veikla Lietuvai leis stiprinti regioninę pasaulinę lyderystę plėtojant genų inžinerijos potencialą ir pritaikymą visuomenes gerovei.

Centre bus atliekami inovatyvūs genų terapijos moksliniai tyrimai ir komponentų gamyba. Investicijos į jį sieks apie 50 mln. eurų. Bus sukurta daugiau nei 100 naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.

Projekto vystymą prižiūri statybos projektų valdymo bendrovė „Incorpus“. Laboratorijų įrengimu rūpinsis gyvybės mokslų, farmacijos gamybos srityse besispecializuojanti bendrovė „Biotecha“.

Naresta“ ekspertai vertina, kad, laikantis sutartinių terminų, jau yra atlikta daugiau nei 30 proc. Genų terapijos centro įrengimo darbų, tačiau sudėtingiausia jų dalis – dar priešakyje.

„Iš trijų korpusų sudarytame komplekse suplanuotos ne tik komercinės bei administracinės, bet ir mokslinių laboratorijų patalpos, kuriose bus atliekami bandymai ir tyrimai. Joms numatyti itin aukšti ir statybų rinkoje retai sutinkami standartai inžinerinėms sistemoms, reikalaujantys specifinių kompetencijų, kurias savo komandoje ugdome jau ne vienerius metus“, – pranešime sakė „Naresta“ projektų ir pardavimų direktorius Arūnas Puzinas.

Šalia Molėtų plento esančiame „Bio City“ iki 2030 m. įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystomos kertinės biotechnologijų mokslo ir gamybos sritys: kamieninių ląstelių tyrimai, 3D biospausdinimas, genų terapijos komponentų gamyba ir kita veikla. Planuojama, kad investicijos į šį biotechnologijų miestą per artimiausią dešimtmetį pasieks apie 7 mlrd. eurų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją