Kaip rašoma pranešime, lapkritį išaugus apsipirkimų bumui, nustatyta daugiau nei 4000 kenksmingų domenų, todėl pirkėjams patariama atidžiau elgtis spaudžiant nuorodas, šalia kurių minimi tokie žodžiai kaip „nuolaida“, „Black Friday“, „akcija“ ir pan.

„Kol aukos apsipirkinėja, jų duomenys perduodami į išorinį serverį, taip kaupiant vertingos informacijos saugyklą, kurią vėliau galima naudoti tolesnei kenkėjiškai veiklai. Vagišiai tradiciškai renka kortelės mokėjimų, prisijungimų ir kitus jautrius duomenis“, – atskleidžia „Tele2“ produkto vadovas Donatas Drakickas.

Įmonės „EclecticIQ“ paskelbtas tyrimas rodo, kad kenkėjiški domenai imituoja žinomų vardų kaip „Ikea“, „Lidl“ bei kitas populiarias svetaines. Programišiai taip pat naudoja tas pačias priemones, kurias pasitelkia teisėtos internetinės parduotuvės, kad stebėtų lankytojų elgesį.

Sukčiavimas

„Vagišiai gali pritaikyti savo skelbimus pagal tai, kas domina konkretų žmogų. Pavyzdžiui, jei vartotojas domisi naujausiais išmaniaisiais telefonais, sukčiai gali pasiūlyti „super akciją“ būtent jiems“, – įspėja D. Drakickas.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad apgaulingos svetainės dažnai naudoja mažiau žinomus arba neseniai sukurtus domenus kaip .top, .xyz, .club, .shop, .site, .online, .space, o kartais ir .ru ar .cn. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į pasiūlymus, kurie yra per daug geri, kad būtų tiesa, prastą svetainės dizainą ir rašybos klaidas.

Sukčius taip pat galima atpažinti iš tinklapyje trūkstamos kontaktinės informacijos, įspėjimu gali tapti ir svetainėje neaiškiai pateiktos grąžinimo ar pirkinio pristatymo sąlygos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją