„Projektais siekiame ne tik pagerinti viešųjų paslaugų prieinamumą, bet ir mažinti socialinės atskirties problemas mieste. Šiaurinėje Klaipėdos dalyje iki šiol nėra veikiančių jaunimo centrų, todėl labai svarbu užtikrinti saugią erdvę jaunimui, kurioje jie galėtų dalintis savo problemomis, lavinti socialinius įgūdžius ir įsitraukti į įvairias veiklas“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Kaip nurodė savivaldybė, pokyčių sulauks ir prieš daugiau nei 40 metų pastatyta Vasaros estrada. Projektu siekiama teritoriją prie Vasaros koncertų estrados paversti įvairioms veikloms tinkama erdve. Planuojama, kad žiūrovų vietų skaičius (rytinėje tribūnoje) išliks toks pat – 9245 vietos, eilių ir suolelių skaičius nebus mažinamas. Toks pat kaip dabar išliks ir atlikėjų vietų skaičius vakarinėje tribūnoje.

Ant ilgaamžių medžiagų – granito ar architektūrinio betono mišinio – pagrindo bus iš perdirbto plastiko pagaminta sėdimoji dalis. Taip pat planuojama išnaudoti amfiteatro užnugarį, ten įrengiant patalpas jaunimo organizacijoms, repeticijoms, administracijai įsikurti.

Be to, ketinama atnaujinti pėsčiųjų takus, mažąją architektūrą bei įrengti sporto aikštelę riedutininkams ir riedlentininkams.

Klaipėdos vasaros estrada

Šiaurinėje Klaipėdos dalyje – atviros jaunimo erdvės

„Labai svarbu, kad jaunimas, stokojantis bendraamžių paramos, bendrystės, vienybės jausmo turėtų vietą, kur atrastų bendraminčius, su kuriais atrastų gyvenimo pilnatvę. Skaudu girdėti, kaip jaunimas nerandantis širdžiai mielos veiklos įklimpsta į narkotikų ar kitų svaigalų liūną, todėl neabejoju, kad tokių vietų steigimas yra būtinas mieste“ – mintimis apie projektą „Atvirų jaunimo erdvių, skirtų mažiau galimybių turintiems jaunuoliams, steigimas“ dalijasi miesto meras.

Šių erdvių tikslinė grupė – 14–19 metų jaunuoliai, neturintys laisvalaikio praleidimo galimybių, iš pažeidžiamų socialinių grupių, patiriantys mokymosi sunkumų, gyvenantys arti skurdo ribos ar susiduriantys su kriminaliniu elgesiu.

Projektams įgyvendinti numatoma preliminari suma – 10 mln. eurų. Iš jų apie 2,85 mln. eurų ketinama gauti iš Europos sąjungos struktūrinių fondų, likusi suma – 7,15 mln. eurų – iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto.

Projektų veiklas planuojama įgyvendinti per 2025–2026 metus, jo tęstinumą užtikrinant penkeriems metams po projektų finansavimo pabaigos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją