Skaičiuojama, kad per spalį „Tele2“ tinkle veikianti interneto apsaugos paslauga užblokavo daugiau nei 193,7 tūkst. skirtingų kenkėjiškų domenų. Tai yra tris kartus didesnis užkrėstų tinklapių skaičius nei rugsėjį.

Anot „Tele2“ produkto vadovo Donato Drakicko, šį mėnesį išryškėjo itin gudriai Kinijos sukčių surengta kibernetinė ataka. Vienos populiarios interneto paslaugos domenas metų pradžioje buvo perduotas Kinijos įmonei „Funnull“, dėl ko atsirado saugumo spragų.

„Įsilaužėliai pasinaudojo šia situacija, nukreipdami nieko neįtariančių vartotojų srautą į kenkėjiškus serverius. Kenkėjiškas kodas buvo specialiai pritaikytas mobiliesiems įrenginiams, kad žmonės aplankytų apgaulingas svetaines, dažnai susijusias su internetiniais lošimais“, – paaiškino jis.

Donatas Drakickas

D. Drakickas taip pat pažymi, kad kai kurios kenkėjiškos lošimo svetainės veikia nelegaliai kaip apgaulingi kazino ar lošimų portalai, siekiantys apgauti vartotojus. Tokios svetainės dažnai vilioja pasiūlymais, pavyzdžiui, suteikia premiją už registraciją ar žada nemokamus sukimus, kad paskatintų vartotojus įsitraukti.

Registracijos metu dažnai prašoma įvesti asmeninę informaciją, el. pašto adresą arba net mokėjimo kortelės duomenis. Kai kuriais atvejais vartotojai gali būti raginami įdėti pradinį įnašą, kurio, deja, susigrąžinti gali būti nebeįmanoma.

Bendras grėsmių skaičius spalį mažėjo

Nors „Tele2“ duomenimis, nuo 2023 m. kovo kibernetinių grėsmių skaičius Lietuvoje augo eksponentiškai, o rugsėjį pasiekė aukščiausią kada nors fiksuotą rekordą, spalį grėsmių sumažėjo. Praėjusį mėnesį iš viso buvo užblokuota 58,9 mln. saugumo incidentų, tai yra net 36 mln. mažiau nei rudens pradžioje.

Spalį Lietuvoje tarp dažniausiai pasitaikiusių grėsmių fiksuojamos kenkėjiškos programos. Jų užblokuota daugiau nei 55 mln. Antroje vietoje – saugumo incidentai, sukelti juodojo sąrašo puslapių, o trečioje – „fišingo“ atakos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją