Pasak rūmų prezidento Sigito Leonavičiaus, organizacija keičia logotipą ir nuo šiol sieks moderniau atstovauti verslo interesus.
„Nuo ryto startavome su nauju Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų ženklu. Verčiame naują puslapį labai ilgame Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų istorijos kalendoriuje“, – ketvirtadienį Eltai sakė S. Leonavičius.
„Šiuo metu veikiame įstatymo rėmuose ir to nekeisime. Bet turime galimybę veikti ir plačiau. Tampame globalesni, atviresni ir naujesni. Toks yra mūsų konceptas“, – kalbėjo jis.
Apie ketinimus pasitraukti iš asociacijos VPPAR pranešė dar spalį, taip nutarus organizacijos visuotiniam susirinkimui.
„Šiandien tai įgavo teisinį statusą“, – akcentavo S. Leonavičius.
Pasak jo, rūmai nuo šiol valdžios institucijose, užsienyje ir kitose verslo struktūrose savo narius atstovaus tiesiogiai, „be tarpininkų“.
„Užaugome visi ir mums kiekvienam – kaip ir versle – geriau, kai yra kuo mažiau tarpininkų. Tuo tada geresnis ir produktyvesnis rezultatas“, – teigė S. Leonavičius.
„Matome kai kuriuos progresyvesnius pasikeitimus ir mūsų verslas nori tų dalykų. Galų gale, sostinėje ir verslai yra visai kitos koncentracijos. Neturime konfliktų“, – tikino VPPAR vadovas.
Apie VPPAR pašalinimą ketvirtadienį pranešė ir pati LPPARA. Jos pranešime teigiama, jog VPPAR „jau kurį laiką be priežasties“ nedalyvavo asociacijos veiklos, kartu neformavo bendros visų penkių Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų pozicijos.
Palikę asociaciją, VPPAR netenka narystės tarptautinėse organizacijose, kuriose Lietuvai atstovauja LPPARA, kituose asociacijos įsteigtuose formatuose, dar teigiama pranešime.
Nėra patenkinti LPPARA veikla
S. Leonavičiaus teigimu, palikti asociaciją nuspręsta joje pasigedus tinkamo narių atstovavimo. VPPAR laikosi pozicijos, kad asociacija nėra reikalinga, nelygiaverčiai atstovauja savo narius, kadangi joje sprendimai priimami 2/3 balsų dauguma.
Jis akcentavo, jog jo vadovaujami rūmai siūlė tokią balsavimo sistemą keisti, tačiau to buvo atsisakyta.
„Vilniaus rūmai pasiūlė (...) vadovautis Europos Sąjungos ir NATO principais, kur kiekvienas narys yra lygiateisis ir lygiavertis, turi balso teisę ir turi veto teisę. (...) Vilniaus rūmai pasiūlė tokį memorandumą, kad nekeičiant paties (Asociacijų – ELTA) įstatymo susitarti, kad prie stalo sėdintys penkių rūmų vadovai turi balso ir veto teisę. Šis principas keturiems nariams nebuvo priimtinas. Jei nepriimtinas, mums tokioje organizacijoje nėra prasmės dalyvauti“, – kalbėjo S. Leonavičius.
Dar VPPAR pasitraukimą motyvuoja tuo, jog asociacija esą tapo uždara, konfidencialumo sutartimis įpareigoja narius neatskleisti viduje aptartos informacijos.
„Kitose visuomeninėse organizacijose jokių slaptų susitarimų ar protokolų, konfidencialumo sutarčių nėra ir būti negali. Esame visuomenininkai, mus renka ir mus deleguoja atstovauti.
Kaip VPPAR prezidentas atėjęs iš asociacijos, kuri svarsto ne visiems rūmų nariams aktualius klausimus, negalėčiau papasakoti savo nariams apie ką kalbėjome“, – aiškino S. Leonavičius.
„Tai suponuoja, kad yra interesai. Tą trejetą metų ir jautėme: kad asociacija naudojama kaip instrumentas kažkokiems saviems interesams lobinti, dirbti ne visiems rūmų nariams, o tam tikroms grupėms“, – kalbėjo jis.
VPPAR teigia vienijanti 500 narių, turinti filialus Vilniuje, Alytuje ir Ukmergėje.
Savo ruožtu LPPARA praneša toliau tęsianti savo veiklą su 4 regioniniais rūmais bei jų filialais Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.