Šeimoms su mažais vaikais – išskirtinis dėmesys

Ignitis grupės“ žmonių gerovės, įvairovės ir įtraukties vadovas Donatas Paulauskas pasakojo, kad įmonės palankumą ir draugiškumą šeimai darbuotojai įvertino 9.2 balais iš 10. Kasmet organizuojamos ir iš dalies finansuojamos darbuotojų vaikų vasaros stovyklos skirtingose miestuose bei šalyse. Mokyklinių vasaros atostogų metu kai kurie darbuotojai susiduria su savo vaikų užimtumo problema, todėl stengiamasi tai palengvinti. Stovyklų metu su vaikais dirba pedagogai, vykstama į ekskursijas, vaikai susipažįsta su tėvų darboviete.

„Pagrindiniame biure esame įrengę vaikams skirtą kambarį, kuriame darbuotojų vaikai gali leisti laiką, kol tėvai dirba. Planuojame pasirūpinti, kad tokių kambarių būtų daugiau. Taip pat padedame, jei tėvams reikalinga finansinė pagalba – skiriame finansines išmokas darbuotojams, kurie susilaukia / įsivaikina vieną ar daugiau vaikų, kurie augina tris ir daugiau nepilnamečių ar neįgalų vaiką. Suteikiame papildomas apmokamas atostogas santuokai sudaryti, netekus artimojo, trumpalaikės ligos atveju ar susirgus vaikui iki 16 m.“, – kalbėjo D. Paulauskas.

Donatas Paulauskas

Įmonėje sukurtos gairės vadovams ir darbuotojams, kaip pasirengti karjeros pertraukai dėl vaikų priežiūros, išlaikyti ryšį su darboviete per šį laikotarpį ir sklandžiai grįžti į savo poziciją. Taip siekiama, kad žmonės, išeinantys į vaiko priežiūros atostogas, po jų norėtų sugrįžti ir tęsti darbus įmonėje. Vaiko priežiūros atostogose esantys darbuotojai gali naudotis papildomomis naudomis, karjeros konsultacijomis, mokymais, o grįžę atgal į darbą – tikėtis atlygio peržiūros.

Itin daug dėmesio šeimoms su vaikais skiria ir „Maxima“. Įmonėje sugalvotos kelios programos būtent šiam tikslui. „Maxima“ turi mokinių pažangumo programą „Maximalistas“, kurios tikslas – skatinti įmonės darbuotojų vaikus siekti puikių rezultatų mokykloje: už gerus pažymius skiriamos stipendijos. Visi programos dalyviai mokslo metų pabaigoje kviečiami dalyvauti vasaros stovykloje.

„Įmonės viduje minime ir Vaikų gynimo dieną, kurios metu kviečiame jaunuosius ekspertus praleisti dieną su tėvais biure – organizuojame įdomiąsias pamokas, pažindame su mažmenine prekyba. Išskirtinio dėmesio darbuotojų vaikai sulaukia mokslo metų pradžioje ir kalėdiniu laikotarpiu: dovanojame ugdančias ir lavinančias dovanas. Daugiavaikėms arba vaikus su negalia auginančioms kolegų šeimoms prieš mokslo metų pradžią, Kalėdas ir Velykas dovanojame dovanų korteles, kad pasiruošimas šventėms būtų lengvesnis“, – sakė „Maxima“ Vidinės komunikacijos vadovė Snieguolė Valiaugaitė.

S. Valiaugaitė

Įmonėje sukurta tradicija „Kolegos kolegoms“, kurios metu pildomos kolegų vaikų svajonės. Pasitariant su darbuotojais sudaromas šeimų ir slaptų dovanų sąrašas, juo pasidalinama įmonės viduje. Tuomet kiekvienas iš darbuotojų gali pasirinkti, kurią vaikų svajonę nori išpildyti. Šventėms artėjant, dovanos surenkamos, supakuojamos, prie jų pridedama saldžių linkėjimų ir prieš Kalėdas išsiunčiama darbuotojų šeimoms, kad šios spėtų šventines staigmenas padėti po eglute.

„Lietuvos geležinkeliai“ taip pat viena iš didžiųjų įmonių, kuriose darbuotojų interesai bei atsakomybės šeimos – vertinamos. Darbuotojai skatinami aktyviai naudotis jiems priklausančiais mamadieniais/tėvadieniais – bendrai per metus LTG grupės darbuotojams suteikiama daugiau nei 10 tūkst. dienų tokio tipo laisvadienių, skiriant tam daugiau nei 1 mln. Eur.

„Darbuotojai jaučiasi produktyvesni, kai gali su darbu suderinti savo įsipareigojimus šeimai, todėl nuotolis ar hibridinis darbas jiems leidžia lanksčiai planuoti savo laiką, pavyzdžiui, darbuotojai gali nuvežti vaiką pas gydytoją“, – kalbėjo LTG grupės žmonių ir kultūros vadovė Irena Jankutė-Balkūnė.

Balansą išlaikantis darbuotojas – lojalesnis

Įvairių tėvystės politikų bei paramos būdų turėjimas ir įgyvendinimas teigiamai atsiliepia ir darbuotojų lojalumui, tad yra naudinga pačiam verslui. „Iš darbuotojų apklausų matome, kad mūsų priemones kolegos vertina labai palankiai ir ne vienas mini, kad apie jas papasakoja draugams, pažįstamiems, kartais net norėdami pasigirti, kaip darbovietė palengvina šeiminius rūpesčius. Tokia mūsų politika prisideda prie darbuotojų lojalumo – darbuotojai labiau vertina įmonę, savo darbo vietą, kai jaučia organizacijos dėmesį savo gerovei“, – sakė D. Paulauskas. Jis pridūrė, kad populiariausia nauda darbuotojams – vaikų stovyklos. Poreikis vaikų užimtumui po mokyklos ar įvairių atostogų metu yra didžiulis.

LTG ypatingai didelį dėmesį skiria nuotoliniam darbui bei lanksčiam grafikui, kuris dažnai reikalingas vaikus auginantiems tėvams. Stengiamasi pasiūlyti darbuotojams kuo daugiau laisvės ir lankstumo siekiant išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Suteikiama galimybė dirbti nuotoliu arba hibridiniu metodu. Jei darbuotojai dėl savo pareigų specifikos negali dirbti nuotoliu, sudarant darbo grafikus atsižvelgiama į šeimos poreikius.

„Po pandemijos pasirinkome likti prie nuotolinio/hibridinio darbo modelio, nes tai turi įtakos komandos lojalumui ir įsitraukimui, darbuotojai vertina šią laisvę. Daugiau laiko dirbantiems iš namų darbuotojams suteikiame ir papildomas technines galimybes. Užtikriname, kad darbuotojai naudotųsi jiems priklausančiais laisvadieniais, išmokomis svarbiais gyvenimo momentais – trys dienos santuokai sudaryti, išmokos gimus vaikus ar netekus artimo žmogaus. Rugsėjo 1-ąją suteikiame ne pusės, o visos dienos laisvadienį“, – kalbėjo I. Jankutė-Balkūnė.

Rūpinasi ir psichologine sveikata

Lietuvoje vis garsiau kalbama apie psichologinę būseną šeimose, susilaukusiose vaikų. Pasitaiko atvejų, kuomet vaiko priežiūros atostogose esantys tėvai grįžta nežinodami nieko apie pasikeitimus įmonėje, todėl pradeda jausti atskirtį. Kad taip nenutiktų, darbdaviai turi planus ir juos vykdo darbuotojams esant tėvystės atostogose ir grįžus iš jų.

Pavyzdžiui, „Ignitis“ vadovai vaiko priežiūros atostogose esantiems darbuotojams siunčia naujienlaiškius, kuriuose, tarp kitos aktualios informacijos, yra ir informacija apie emocinę pagalbą. „Gali būti, kad esant šiame gyvenimo laikotarpyje, kolegoms gali kilti įvairių jausmų, susijusių su kasdienybe, rutina, ten atsirandančiais iššūkiais. Įmonių grupėje savanoriškai veikiantys gerovės mentoriai yra pasiruošę išklausyti ir pasikalbėti apie tai su kolegomis. Darbuotojai raginami kreiptis į mentorius ir taip pat primenama, kad organizacijoje yra profesionalių psichologų linija, kurie konsultuoja darbuotojus ir jų šeimos narius bet kuria jiems aktualia tema bei garantuoja anonimiškumą“, – sakė D. Paulauskas.

I. Jankutė-Balkūnė pasakojo, kad panašių naudų gauna ne tik vaikus auginantys tėvai, bet ir visi kiti: „Tiek grįžtantiems po motinystės/tėvystės atostogų, tiek visiems kitiems darbuotojams suteikiame ne tik moralinį palaikymą, visi darbuotojų turi privalomąjį sveikatos draudimą, į kurį įeina ir psichologų konsultacijos. Skatiname netrukdyti vieniems kitų po darbo valandų, jeigu tai nėra kraštutiniai atvejai“.

Įmonė kviečia šeimas pabūti kartu jos organizuojamuose renginiuose arba dalyvaujant su šeimos nariais ir kolegomis viešuose. Pavyzdžiui, Klaipėdoje, Jūros šventėje, šių metų eisenoje beveik visi darbuotojai dalyvavo kartu su savo šeimomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)